Kā noteikt, vai esat uzlauzts: 12 pazīmes, kas nemelo – Pixel privātums


Kā uzzināt, vai esat ielauzts

12 pazīmes, kas nemelo

Drošības trauksme

Nav noslēpums, ka hakeri neliecina upuriem zināt, ka viņi ir uzlauzuši. Un tas nav bez pamata.

Tas varētu šķist acīmredzami, bet tikai tāpēc, ka viss “šķiet kārtībā”, nenozīmē, ka tas tā ir.

Hakeri iekļūst sistēmās un inficē tās ar ļaunprātīgu programmatūru, lai pilnībā kontrolētu. Hakeru radītā ļaunprogrammatūra ir paslēpta sistēmā, lai veiktu darbu, un hakeri ne tikai cenšas to steidzināt. Tas nozīmē, ka viņi jebkurā brīdī var atgriezties, lai noskaidrotu, vai ļaunprātīgā programmatūra varēja nodarīt kaitējumu sistēmai, un lai redzētu citas lietas, ko viņi var tai izdarīt.

Šī iemesla dēļ, iespējams, neuzskatīsit, ka hakeris jau atrodas vienā vai vairākās jūsu ierīcēs. Bet ir pazīmes, kas norāda, ka esat uzlauzts.

Vienmēr ir labāk būt drošam nekā žēl, tāpēc es nolēmu izveidot pārskatu par 12 pazīmēm, kas nemelo, ka esat uzlauzts. Ja kāda no šīm pazīmēm jums ir pazīstama, var teikt, ka esat upuris.

Tātad, ķersimies pie tā. Šeit ir 12 pazīmes, kurām vajadzētu izsaukt visus trauksmes zvanus.

1

Pastāvīgi un nejauši pārlūku uznirstošie logi

Lapa nav atrasta

Pastāvīgi, bieži un nejauši pārlūka uznirstošie logi ir izplatīta zīme, ka esat uzlauzts.

It īpaši, ja saņemat izlases uznirstošos logus, pārlūkojot vietnes, kurās tās parasti netiek rādītas, - tā ir skaidra zīme, ka jūsu ierīce ir apdraudēta.

Tur ir ļoti daudz vietņu, kuras kaut kādu iemeslu dēļ var viegli apiet reklāmu bloķētājus un parādīt nevēlamus uznirstošos logus. Acīmredzot šādas vietnes nav likumīgs avots, lai noteiktu, vai jūsu ierīce ir uzlauzta. Ja tas negaidīti notiek, pārlūkojot vietni, kuru regulāri apmeklējat, jums vajadzētu uztraukties.

2

Pārlūka rīkjoslas, kas instalētas bez jūsu ziņas

Aizdomīgs rīkjoslas uzstādītājs

Attēla avots

Ja jūsu pārlūkprogrammā pēkšņi tiek parādītas rīkjoslas, kuras jūs neatpazīstat un kuras, acīmredzami, nav instalējušas, ir gandrīz pārliecināts, ka jūsu dators ir apdraudēts.

Nevēlamas rīkjoslas var būt ārkārtīgi kaitinošas. Viņi var sajaukt jūsu pārlūkprogrammas iestatījumus un, piemēram, mainīt jūsu standarta mājas lapu uz surogātpastu vietni.

Turklāt šīs rīkjoslas var atvērt durvis citiem ļaunprātīgiem failiem un atvērt reklāmas logus bez jūsu atļaujas.

Vai tas notiek ar jums? Ja tā, ir pienācis laiks atbrīvoties no šīm kaitinošajām rīkjoslām. Jo ilgāk ļausit viņiem sēdēt jūsu rīkjoslā, jo lielāka ir iespēja, ka cita ļaunprogrammatūra atradīsies jūsu sistēmā.

Nav nekas neparasts, ja pēc programmatūras instalēšanas no zināma avota pārlūkprogrammā ir jauna rīkjosla. Bet šīs rīkjoslas bieži vien nav tās nepatīkamās, kas traucē jūsu pārlūkošanas pieredzi. Ja esat pārliecināts, ka rīkjosla nav saistīta ar nesen instalētu programmatūru, tā ir skaidra zīme, ka kaut kas ir beidzies.

3

Nevēlama & Ir instalēta negaidīta programmatūra

Instalēta aizdomīga programmatūra

Attēla avots

Līdzīgi kā ar nevēlamu pārlūka rīkjoslu instalēšanu, tā ir skaidra zīme, ka esat uzlauzts, ja programmatūra automātiski instalē sevi bez jūsu piekrišanas.

Ļoti iespējams, ka šīs programmatūras var kontrolēt vai modificēt citas jūsu sistēmā instalētās programmatūras programmas. Sliktākais scenārijs ir tāds, ka tas varētu modificēt vai atspējot jūsu pretvīrusu, ļaujot jūsu sistēmā ieplūst cita veida ļaunprātīgai programmatūrai..

Ir diezgan daudz programmatūras rīku, kas datorā instalē papildu programmatūru - īpaši bezmaksas programmatūra, kas bieži prasa lietotāja atļauju trešās puses programmatūras instalēšanai..

Tas ne vienmēr nozīmē, ka trešās puses programmatūra ir ļaunprātīga, taču tā nekad nav laba zīme. Papildu programmatūra varētu būt vāja un novecojusi, tāpēc hakeri to var viegli izmantot, lai kontrolētu jūsu sistēmu.

Pirms programmatūras instalēšanas vienmēr izlasiet licences līgumus un instalēšanas procesa laikā vienmēr noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas, kas ļauj instalēt trešo personu programmatūru.

4

Automātiska novirzīšana uz nevēlamām vietnēm

Lietotāju novirzīšana uz noteiktām vietnēm ir ienesīgs bizness hakeriem. Tie tiek maksāti par lietotāju novirzīšanu uz šīm vietnēm, tāpēc, tiklīdz lietotājs atver URL, tas automātiski novirzīs viņu uz citu vietni bez viņu atļaujas..

To var izdarīt arī bez vietnes īpašnieka piekrišanas, tāpēc viņi faktiski nenojauš, ka hakeri piespiež klikšķus..

Parasti notiek tas, ka meklēšanas joslā ievadāt atslēgvārdu virkni un neatkarīgi no tā, uz kuru URL noklikšķināt, jūsu sistēmas ļaunprogrammatūra novirzīs jūs uz citu vietni (kurai nebija nekā kopīga ar to, ko meklējāt).

Pārbaudi var veikt, meklējot ļoti specifisku terminu un noklikšķinot uz pirmā parādītā URL. Tad, ja jūs nokļūsit pavisam citā vietnē, varat būt pārliecināts, ka jūsu sistēma ir inficēta.

Diemžēl vismodernākajos hakatos tiek izmantoti starpniekserveri, tāpēc, kamēr jūs joprojām redzēsit vajadzīgo atgriešanās URL (tādu, kāds jums faktiski būtu jāredz pārlūkprogrammā), jūs faktiski neatrodaties šajā vietnē. Tātad, jūs pat neuzzināsit to, ka esat pāradresēts.

Tātad, jūs pat neuzzināsit, ka jūsu interneta meklēšana tika novirzīta, izmantojot starpniekserveri. Tas nozīmē, ka atgriezeniskais URL ir labi paslēpts no jums, liekot aizdomāties, ka atrodaties lapā, kurā esat iecerējis.

5

Viltus aizsardzības brīdinājumi

viltus drošības trauksme

Attēla avots

Jūsu pretvīrusu programmatūras vai šajā gadījumā jebkuras citas aizsardzības programmatūras viltus brīdinājuma ziņojums ir viena no visdrošākajām pazīmēm, kas norāda, ka esat uzlauzts.

Hakeri parasti izmanto novecojušu programmatūru vai vecas programmas jūsu pārlūkprogrammas rīkjoslās, lai pārņemtu visu jūsu sistēmu un izsūtītu viltus brīdinājumus. Saņemot šādu ziņojumu, varat būt pārliecināts, ka kaitējums jau ir nodarīts un jūsu sistēma ir inficēta.

Šāda veida uzlaušanas stratēģija ir panākt, lai lietotāji noklikšķinātu uz viltus ziņojumā esošajiem vietrāžiem URL, kas tos novirzītu uz vietnēm, kuras, šķiet, ir likumīgas un uzticamas un kuras (domājams) piedāvā aizsardzības programmatūru.

Šeit tiek nodarīts reāls kaitējums. Cilvēki tiek pievilti, iegādājoties viltotu programmatūru, tajā pašā laikā vietnē ievadot savu kredītkarti un personisko informāciju - kas tieši nonāk hakeru rokās..

Tagad jūs varētu domāt: kurš par to kritīs? Bet jūs satriec tas, cik daudz cilvēku ēsmu ņem.

Šajā brīdī hakerim būs kontrole pār visu jūsu sistēmu - un, kas vēl ļaunāk, - piekļuve jūsu bankas kontam un personiskajai informācijai.

6

Nejaušs ziņojums, ka jūsu faili ir šifrēti

Viens no viskaitīgākajiem un nesenajiem rensomware uzbrukumiem bija WannaCry.

WannaCry

Hakeri izmantoja šo ārkārtīgi agresīvo ļaundabīgo programmu formu, lai uzlauztu Windows datorus visā pasaulē. Ļaunprātīgā programmatūra pilnībā kontrolē jūsu sistēmu un to bloķē - citiem vārdiem sakot, jūs vairs neko nevarēsit izdarīt datorā..

Kā parādīts attēlā, uzpirktuvju programmatūras uzbrucēji lūdz “izpirkuma maksu”, lai atbloķētu jūsu datus. Šajā nesenajā piemērā viņi pieprasīja Bitcoin 300 USD vērtībā kā samaksu.

Arī taimeris, kas atrodas lodziņā kreisajā pusē, tiek skaitīts uz leju. Ja jūs nemaksāsit izpirkuma maksu, hakeri neatgriezeniski izdzēsīs visus jūsu datus - kas bieži vien nav atgūstams..

7

Sociālie mediji vai Skype ziņojumi, kurus nesūtījāt

aizdomīga ziņa

Es domāju, ka visnozīmīgākie sociālie mediji un Skype lietotāji ir tikuši iepazīstināti ar parādību, ka dīvaini ziņojumi (bieži saturot kaut kāda veida URL) tiek saņemti no drauga vai personas viņu kontaktu sarakstā..

Parasti hakeris izmanto jūsu kontu, lai visiem draugiem nosūtītu ziņojumu ar saiti, kas uzreiz sāks ļaunprātīga faila lejupielādi, vai arī novirzīs viņus uz ļaunprātīgu vietni..

Tas varētu būt standarta ziņojums vai tikai URL. Ja hakeris (-i) ir īsti profesionāļi, tas varētu būt pat personiski pielāgots ziņojums, lai palielinātu varbūtību, ka kāds noklikšķina uz saites.

Jebkurā gadījumā tā ir skaidra zīme, ka jūsu sistēma vai sociālo mediju konti ir uzlauzti.

8

Negaidīti parole (-es)

Ja mēģināt pieteikties platformā vai vietnē (kuru regulāri izmantojat - tāpēc esat pārliecināts, ka ievadījāt pareizu pieteikšanās informāciju), un jums nav atļauts piekļūt savam kontam, ir pilnīgi skaidrs, ka jūsu konts ir apdraudēts.

Piezīme: iespējams, arī vietne nodarbojas ar pagaidu tehniskām problēmām, kas atspējo pieteikšanās formu.

Tomēr, ja esat pilnīgi pārliecināts, ka esat ievadījis pareizu pieteikuminformāciju - un vietnei nerodas tehniskas problēmas - un tā vairs nedarbojas, ļoti iespējams, ka kāds nozaga jūsu informāciju un nomainīja paroli.

Pikšķerēšanas e-pasti varētu būt vainīgais pieteikšanās jautājumos. Šādi izkrāpšana parasti novirza jūs uz izskatīgai lapai, kurā ievadāt sava konta informāciju, bet neapzināti datus uzrāda hakerim uz zelta šķīvja..

9

Nejauši pārvietojošs peles rādītājs

Kustīgs peles rādītājs ir zīme, ka esat uzlauzts, lai gan tā varētu būt iemesls tam, ka jūs ciešat no tehniskām problēmām.

Tomēr starp diviem scenārijiem ir būtiska atšķirība.

Ja peles kursors nejauši peld pa visu ekrānu bez skaidra virziena ceļa, to, visticamāk, izraisīja kļūme vai tehniska problēma.

Gadījumā, ja peles kursors veic skaidras kustības un sistemātiski atver programmatūras rīkus vai citas programmas, varat būt pārliecināti, ka kādam citam ir pilnīga kontrole. Šī persona kontrolē jūsu datoru no citas vietas.

Tas ir diezgan bīstams drauds, jo hakeri var gaidīt, kamēr dators kļūst neaktīvs, un pēc tam streikot. Kamēr jūs guļat, kāds izmanto jūsu datoru, lai izdarītu visu, ko viņi vēlas.

10

Atspējota pretvīrusu aizsardzība & Uzdevumu programmas

antivīrusa trauksme

Attēla avots

Vismodernākie vīrusi, iespējams, var atspējot jūsu pretvīrusu programmatūru. Vienīgā iespēja būtu pārtraukt jebkuru aizdomīgi darbojošos programmatūru, izmantojot uzdevumu pārvaldnieku vai reģistra redaktoru.

Bet pat ja jūs to vēlētos, ļoti iespējams, ka jūs nevarētu atvērt nevienu no šīm divām programmām, jo ​​tās var būt arī atspējotas. Šādi vīrusi ir ārkārtīgi bīstami, jo jūsu dators principā ir pilnīgi neaizsargāts pret jebkāda veida ļaunprātīgu programmatūru un hakeriem.

Aizsardzības programmatūra ar invaliditāti ir skaidra zīme, ka esat uzlauzts, un, lai atjaunotu drošu vidi, ir nepieciešama tūlītēja rīcība..

11

Jūsu finanšu bilancei trūkst līdzekļu

Ja pazaudējat naudu, pats nepārsūtot līdzekļus, tā ir skaidra zīme, ka kāds ir uzlauzts jūsu ierīcē un apdraudējis jūsu bankas kontu.

Es nebūtu pārsteigts, ja hakeris spētu pārskaitīt visus jūsu līdzekļus uz citu kontu vai veikt pirkumus vietnē.

Šīs situācijas bieži izraisa pikšķerēšanas e-pasti, kas tika pieminēti arī iepriekšējā sadaļā.

Piezīme: līdzekļu zaudēšana kredītkartes izrakstā var būt dažādu iemeslu dēļ. Piemēram, ievadot kredītkartes informāciju nepareizajā vietnē, kāds no sliktajiem puišiem var izmantot jūsu informāciju citu maksājumu veikšanai. Tas nebūt nenozīmē, ka ir uzlauzta jūsu ierīce vai bankas konts.

12

Negaidītas preces, kas nosūtītas uz nezināmu vietu

Ja atklājat, ka jūsu maksājuma informācija tika izmantota negaidītu preču nosūtīšanai uz nezināmu vietu, ir skaidrs, ka kāds ir uzlauzis jūsu kontu platformā, kurā esat saglabājis jūsu maksājuma informāciju. Hakeris sūtīja preces uz jūsu maksājuma informāciju un personisko informāciju.

Skaidrs, ka persona, kas uzlauzta jūsu kontā, mainīja piegādes adresi.

Turklāt vēl viena pazīme, ka tas ir noticis, ir tāda, ka jums ir kredītvēsturi kādā vietnē un pēkšņi saņemat ziņojumu, ka jums ir beigušies naudas līdzekļi, taču jūs neko nepasūtījāt.

Diemžēl jūs, iespējams, saņemsit paziņojumu tikai pēc tam, kad kaitējums jau būs izdarīts.

Droša skaitļošana ir obligāta

Atcerieties: vairums hakeru un vīrusu nekļūst par reāliem draudiem bez jebkādas cilvēku darbības, lai atvērtu vārtus potenciālam uzbrukumam.

Vienkārši sakot, jums vienmēr jābūt uzmanīgam, aktīvi darbojoties datorā vai citā ierīcē.

Tagad jūs zināt par pazīmēm, kurām vajadzētu izraisīt jūsu aizdomas, kā arī par to, ka jums vajadzētu rīkoties pret to.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par dažādiem ļaunprātīgas programmatūras veidiem un to, kā no ierīces noņemt ļaunprātīgu programmatūru, iesaku izlasīt mans ceļvedis tieši šajā jautājumā. Ja jūsu Android ierīce ir apdraudēta, jums vajadzētu izlasīt mana ziņa, kurā sniegti norādījumi, kā tieši novērst problēmas.

Atcerieties šīs zīmes un nekavējoties rīkojieties! Jo ilgāk jūs gaidīsit cīņu pret hakeriem, jo ​​lielāku kaitējumu viņi varēs nodarīt. Pat ja jums ir vismazākās aizdomas, rīkojieties! Vienmēr ir labāk būt drošam nekā žēlot.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 5

map