2020’de Chromebook için En İyi VPN Nedir?


Chromebook, Google’ın Linux tabanlı Chrome OS'sini işletim sistemi olarak çalıştıran bir dizüstü bilgisayardır. Cihaz, kelime işleme, web'de gezinme ve çok daha fazlası dahil olmak üzere dizüstü bilgisayar benzeri görevleri gerçekleştirmek için Google Chrome tarayıcıyı kullanıyor.

Chromebook kullanıcısı olarak, diğer cihazların kullanıcıları ile aynı çevrimiçi tehlikelere karşı hassassınız. Belki de daha fazlası, bir Chromebook'ta gerçekleştirilen birçok etkinlik ya internet bağlantısı gerektirdiğinden veya internete bağlandığında gelişmiş bir deneyim sunduğundan.

Bu, çevrimiçi kimlik avı denemelerine, ortadaki adam saldırılarına, çevrimiçi izlemeye ve daha fazlasına maruz kalabileceğiniz anlamına gelir.

Neyse ki Chromebook'unuzu kullanırken çevrimiçi etkinliklerinizi korumanın bir yolu var: Bir Sanal Özel Ağ (VPN).

Sanal Özel Ağ, çevrimiçi etkinliklerinizi meraklı gözlerden korur. internet bağlantınızı şifrelemek, dışarıdan gözlemcilerin çevrimiçi seyahatlerinizi izlemesini veya kişisel bilgilerinizi çalmasını imkansız hale getirir.

Bir VPN, akış hizmetlerinden, web sitelerinden ve diğer hizmetlerden coğrafi olarak engellenen içerik gibi, genellikle erişemeyebileceğiniz içeriğe erişmenize de yardımcı olabilir..

Bu makalede, Chromebook ile kullanmak için en iyi 5 VPN'i inceliyorum.

VPN'inizi Chromebook ile Kullanma

Chromebook'unuzu bir VPN ile korumak için birkaç basit adım gerekir:

 1. Bir VPN'ye abone olun.
 2. Tarama oturumlarınızı korumak için Chrome tarayıcı uzantısını veya cihazınızdaki tüm etkinlikleri korumak için Android uygulamasını yükleyin.
 3. VPN'de oturum açın.
 4. Bir VPN sunucusu seçin ve bağlanın.
 5. Chromebook'unuzda korumalı çevrimiçi etkinliklerinizin keyfini çıkarın.

Chromebook için en iyi VPN'ler

En iyi VPN sağlayıcılarımı kapsamlı test turlarından geçirdikten sonra, bu 5 VPN en iyi Chromebook cihazlarıyla performans gösterdi. Aceleniz varsa, işte size bir özet:

  1. ExpressVPN: Hizmetin küresel sunucu kapsamı, gizlilik korumaları ve güvenlik teklifleri iş dünyasının en iyileri arasındadır. Bağlantı hızları da hapşırmayacak bir şey değil.
  2. NordVPN: Hızlı, iyi şifrelenmiş bağlantılar ve optimum gizlilik ve güvenlik önlemleri burada kuraldır. Yüksek hizmet seviyeleri için ücretlendirdikleri düşük fiyat, bütçeyi kullanıcılar için cazip hale getirecektir..
  3. CyberGhost: Bu sağlayıcı bir pazarlık fiyata yüksek düzeyde hizmet sunar. Chromebook gibi internet merkezli bir cihaz için yüksek hızlar şart ve CyberGhost.
  4. IPVanish: IPVanish, rekabetçi bağlantı hızlarına, küresel sunucu kapsamına, gizlilik ve güvenlik korumalarına ek olarak, kendi sahip olduğu ve işlettiği sunucu çiftlikleriyle de bir adım öne çıkıyor.
  5. Surfshark: Sunucu kapsamları diğer sağlayıcılardan daha düşük olsa da, gizlilik ve güvenlik korumalarının yanı sıra biraz sıradışı sınırsız eşzamanlı bağlantı politikası bunu telafi eder.

Not: VPN sağlayıcıları yerel Chromebook uygulamaları sunmasa da, Android uygulamaları, Chromebook’un işletim sistemi olan Chrome OS'un en son sürümüyle uyumlu olan.

Birçoğu ayrıca Chrome tarayıcı uzantıları sunar. Chromebook'ta manuel olarak bir VPN bağlantısı yapılandırmak da mümkündür.

Aşağıdaki ölçütleri kullanarak en iyi Chromebook VPN'lerini değerlendirdim ve sıraladım:

 • Android uygulamasının veya Chrome tarayıcı uzantısının kullanılabilirliği
 • Global sunucu kapsamı
 • Bağlantı hızları
 • Müşteri destek teklifleri
 • Gizlilik ve güvenlik korumaları

İşte Chromebook'unuzla kullanmak için en iyi 5 VPN listem.

1. ExpressVPN

ExpressVPN logosu

ExpressVPN, Chromebook cihazları için en iyi koruma ve performansı sunar. Sağlayıcı kapsamlı küresel sunucu kapsamı ve birinci sınıf Chromebook desteği sunar.

ExpressVPN, Google Chrome tarayıcı uzantısının yanı sıra Chrome OS'un son sürümleriyle çalışan bir Android uygulaması sunar. Buna ek olarak, deneyimli kullanıcılar, sağlayıcının sunucularına manuel olarak bir L2TP bağlantısı kurmak için hizmetin talimatlarını kullanabilir.

Dünyanın her yerinden hangi konumdan bağlanmak istediğinize bakılmaksızın, ExpressVPN'in sunduğu gibi büyük olasılıkla kapsama alanı vardır 94 ülkede bulunan 3.000'den fazla sunucu.

ExpressVPN’in hızlı bağlantı hızları sayesinde tüm Chrome OS uygulamalarınız video akışı yaparken veya buluta bilgi kaydederken iyi performans gösterir. Sağlayıcı, kullanıcılarını asla veri sınırları veya bant genişliği sınırlamalarına tabi tutmaz.

Müşteri desteğine her zaman sağlayıcının 7/24 canlı destek sohbeti, destek bilet izleme sistemi, e-posta desteği ve aranabilir destek kütüphanesi.

Sağlayıcınızın iyi şifrelenmiş bağlantıları sayesinde güvenliğiniz her zaman korunur. Hizmet sağlayıcınızın çevrimiçi seyahatlerinizin kaydını tutması ve abonelik ödemesi için Bitcoin'i kabul etmesi söz konusu olduğunda, sıkı bir kayıt tutmama politikası olduğu için gizliliğiniz de asla tehlikede değildir..

Sağlayıcının, tek bir kullanıcı adı kullanarak 5 eşzamanlı bağlantı sınırı vardır. Birden fazla kullanıcı sağlayıcının avantajlarından yararlanabilir optimum yönlendirici uyumluluğu tek bir erişim noktası üzerinden birden fazla cihazı korumak için.

Artıları

 • Android uygulaması ve Chrome tarayıcı uzantısı sunuyor
 • Bağlantı hızları her şeyi canlı tutar
 • Birinci sınıf müşteri desteği
 • Mükemmel güvenlik ve gizlilik korumaları
 • Kapsamlı global sunucu kapsamı

Eksileri

 • Diğer popüler VPN'lere kıyasla oldukça pahalı

CHROMEBOOK İÇİN EN İYİ VPN: ExpressVPN Chromebook'unuzla kullanmak için en iyi seçimdir. Mükemmel bağlantı hızları ve geniş kapsamlı global sunucu kapsamı Chromebook'unuzu korumanızı kolaylaştırır. 30 günlük para iade garantisi, ExpressVPN'i denemeyi risksiz bir seçenek haline getirir.

2. NordVPN

NordVPN Logosu

NordVPN, birçok kategorideki düşük fiyatı ve yüksek hizmet seviyesi sayesinde bu 5 yollu at yarışında “yer” noktasını takıyor.

Bu sağlayıcı hem Android uygulaması ve bir Chrome tarayıcı uzantısı. Ancak, manuel kurulum seçeneğinden yoksundur.

60 ülkede 5.200'den fazla sunucuyla, bu sağlayıcının global sunucu kapsamı, çoğu kullanıcının favori içeriklerine erişmesini sağlayacak kadar iyidir.

Bağlantı hızları NordVPN ile ilgili bir sorun değildir, çünkü sağlayıcının bağlantıları içeriğin Chromebook'unuza düzgün bir şekilde akmasını sağlayacaktır. Ayrıca, VPN hizmetinden sizi asla veri sınırları veya bant genişliği sınırlamaları ile sınırlandırmanız gerekmez..

NordVPN güvenilir bir VPN hizmeti olmasına rağmen, ihtiyacınız varsa bol miktarda desteğiniz olacağını bilmek iyidir. Sağlayıcı teklifleri 7/24 canlı destek sohbeti, e-posta desteği ve aranabilir bir bilgi tabanı.

NordVPN'e bağlı olduğunuzda gizlilik ve güvenlik korumaları iyi korunur. Çevrimiçi güvenliğiniz, sağlayıcının yüksek derecede şifrelenmiş bağlantıları tarafından korunur. Bu arada, NordVPN'ler sayesinde gizliliğiniz bozulmadan kalacak kayıt tutmama politikası ve Bitcoin abonelik ödeme seçeneği.

Sağlayıcı, tek bir oturum açmada cömert bir 6 eşzamanlı bağlantıya izin verirken, daha fazla bağlantıya ihtiyaç duyan kullanıcılar NordVPN uyumlu yönlendiriciler aracılığıyla hizmete erişebilir.

Artıları

 • 60 ülkede 5.200+ sunucu
 • Android uygulaması ve Chrome uzantısı kullanılabilirliği
 • Değer fiyatlı
 • Mükemmel güvenlik ve gizlilik koruması

Eksileri

 • Uygulama içi öldürme anahtarı koruması yok

BÜTÇE DOSTU KORUMA: NordVPN Chromebook'unuz için mükemmel koruma sunar. Hizmet, hızlı ve iyi korunmuş bağlantılar ve ortalamanın üzerinde müşteri desteği sunar. 30-gün para iade garantisi.

3. CyberGhost

CyberGhost logosu

CyberGhost, bu 5 listenin hızının kralıdır ve internetle ilgili tüm Chromebook etkinlikleriniz için bol miktarda beygir gücü sağlar. Sağlayıcının bağlantıları iyi korunur ve gizlilik korumaları hiçbiri ikinci.

Sağlayıcı, Android uygulaması ve Chrome tarayıcı uzantısı bölümlerini sunar ve ayrıca L2TP bağlantısının manuel olarak nasıl kurulacağı konusunda talimatlar sağlar.

CyberGhost’in küresel sunucu ağı, 60 ülkede 3.700+ sunucuyla sektör ortalamasının bir yerinde bulunmaktadır. Bu, Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve daha fazlası dahil olmak üzere dünya genelinde coğrafi olarak engellenen içeriğin çoğuna erişim sağlayacak.

Hızlı bağlantılar (sektördeki en hızlılardan bazıları) ve veri sınırları veya bant genişliği sınırlamaları eksikliği, CyberGhost'u Chromebook gibi her zaman bağlı cihazlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

CyberGhost’un müşteri hizmetleri departmanı, canlı destek sohbet seçenekleri, destek bilet sistemi ve aranabilir destek kitaplığı sayesinde sizi asla desteksiz bırakmayacak.

İnternet bağlantınız için askeri düzeyde şifreleme, güvenlik departmanında yer alırken, sıkı bir kayıt tutmama politikası ve Bitcoin ödeme seçeneği gizliliğinizi iyi korur.

CyberGhost cömert olmasına rağmen 7 eşzamanlı bağlantı, daha fazlasına ihtiyacınız varsa, sağlayıcının çok sayıda yönlendirici markasıyla geniş uyumluluğu ve modelleri kullanışlı olacaktır.

Artıları

 • Android uygulaması ve Chrome uzantısı mevcut
 • İyi şifrelenmiş bağlantılar
 • Hızlı bağlantılar, her zaman bağlı Chromebook'lar için mükemmel
 • Endüstri standardı gizlilik korumaları

Eksileri

 • Android uygulamasında kill switch koruması yok

AKIŞ FANLARI İÇİN EN İYİSİ: CyberGhost, akıştan hoşlanan Chromebook kullanıcıları için en iyi VPN'dir. Sağlayıcının güvenliği ve gizlilik koruması sizi maruz kalma endişesinden kurtarır. 45 günlük para iade garantisi, bu sağlayıcıyı denemeyi risksiz bir teklif haline getirir.

4. IPVanish

IPVanish-logo

IPVanish, birinci sınıf gizlilik ve güvenlik korumalarının yanı sıra optimum uygulama ve tarayıcı uzantısı desteği sunar.

Sağlayıcı bir Chrome tarayıcı uzantısı ve bir Android uygulaması ile manuel OpenVPN ve L2TP talimatları sunuyor.

IPVanish’in global sunucu kapsamı, diğer sağlayıcıların kapsamı ile karşılaştırıldığında biraz eksik. Bununla birlikte, 50'den fazla ülkede bulunan 1.300'den fazla sunucuyla, sağlayıcı oldukça iyi bir şekilde kapsanıyor.

IPVanish sunucu çiftliklerine sahip ve işletiyor, yani hiçbir üçüncü tarafın bu sunuculara veya bilgilerinize erişimi yoktur.

IPVanish’in bağlantı hızları Chromebook gibi her zaman bağlı bir cihaz için fazlasıyla yeterli. Müşteri desteği ayrıca 7/24 sohbet desteği, e-posta desteği ve kolayca aranabilir destek bilgi tabanı ile diğer VPN hizmetlerini de eşleştirir veya aşar.

IPVanish ile uğraşırken gizlilik biraz karışık bir çantadır. Sağlayıcı hiçbir zaman çevrimiçi seyahatinizin kayıtlarını tutmasa da, bir Bitcoin ödeme seçeneği sunmaz, yani anonim olarak ödeme yapmanın bir yolu yoktur.

IPVanish’in bağlantıları askeri düzeyde şifreleme sunarken bir kill switch seçeneğinden yoksundur.

IPVanish, süper cömert olması durumunda tüm cihazlarınızı kapsamlı yönlendirici uyumluluğu ile koruyabilir 10 eşzamanlı bağlantı hakkı yeterli değil.

Artıları

 • Özel sunucu çiftlikleri güvenliğe katkıda bulunur
 • 10 eşzamanlı bağlantıya izin verir
 • Hem OpenVPN hem de L2TP manuel yapılandırmaları sunar

Eksileri

 • Android uygulamasında kill switch seçeneği yok
 • Bitcoin ödeme seçeneği yok

ÜÇÜNCÜ TARAF YOK: IPVanish’in kendi sahip olduğu ve işlettiği sunucu çiftlikleri üçüncü tarafların verilerinize erişmesini engelliyor. Deneyimli kullanıcılar, bir uygulama çalıştırmadan OpenVPN bağlantılarından yararlanabilirler. Sağlayıcının 7 günlük para iade garantisi benim zevkime göre biraz kısa.

5. Surfshark

SurfShark logosu

Surfshark, kill switch korumalı Android uygulaması sayesinde Chromebook'unuz için ortalamanın üzerinde VPN koruması sağlar, kullanışlı Chrome tarayıcı uzantısı ve mükemmel müşteri desteği.

Bu sağlayıcı, küresel sunucu kapsamı söz konusu olduğunda paketin alt kısmında bir yerdedir ve dünya çapında 50'den fazla ülkede 500'den fazla sunucu bulunmaktadır..

Surfshark’ın bağlantı hızları Chromebook'unuzun taleplerini kolayca karşılayacaktır.

Surfshark'a abone olurken gizlilik ve güvenlik sağlanır. Sağlayıcının günlüksiz bir politikası vardır ve Bitcoin'i mutlu bir şekilde kabul eder. Bağlantı güvenliği bölümünde, Surfshark yüksek şifreli bağlantılar sunar ve bu ilk 5'te sunulan tek sağlayıcıdır öldürme anahtarı Android uygulaması için koruma.

Aranabilir destek kütüphanesi, destek iletişim formu ve 7/24 canlı sohbet seçeneği sayesinde Surfshark'ı kullandığınızda müşteri desteği “endişelenmeyin” kategorisine yerleştirilebilir.

Sağlayıcı cömertçe izin verir sınırsız eşzamanlı bağlantı, ancak kullanılabilir VPN uygulaması bulunmayan bir cihazınız varsa, mükemmel yönlendirici desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

Artıları

 • Bu listedeki yalnızca anahtar korumalı Android uygulamasını öldür
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Birinci sınıf gizlilik ve güvenlik kapsamı

Eksileri

 • Sunucu sağlayıcısı diğer sağlayıcılara göre yok
 • Manuel yapılandırma seçeneği yok

YÜKSEK DÜZEY GÜVENLİK: Surfshark iyi korumalı bağlantılar sağlar, üstte öldürme anahtarı korumasına sahip tek Android uygulaması sunar. Sınırsız eşzamanlı bağlantı politikası yalnızca değere katkıda bulunur. 30 günlük para iade garantisi mevcuttur.

Ücretsiz VPN Chromebook ile Kullanmak İçin İyi Bir Seçenek?

Sizinle ön plana çıkacağım: Chromebook'unuzla birlikte çalışacak ücretsiz VPN hizmetleri olsa da, aşağıdakiler için asla ücretsiz bir VPN önermem hiç kullanım türü. Onlar sadece taşıdıkları riske değmezler.

Birçok "ücretsiz" VPN sağlayıcısı kiralarını ve yardımcı programlarını müşterilerinin çevrimiçi kullanım alışkanlıklarını izlemek ve ardından bu bilgileri reklamverenlere satmak ve diğer ilgili taraflar. Bazı freebie VPN'lerinin, kullanıcılarının tarama oturumlarına istenmeyen izleme çerezleri ve reklamları enjekte ettiği bilinmektedir..

Bir gizlilik tehlikesi olmasının yanı sıra, ücretsiz VPN'ler zaman ve kolaylık açısından size mal olabilir. Bir VPN sunucusuna bağlanmasına izin verilmeden önce kuyrukta beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ardından, tutma kaleminden çıktıktan sonra, herhangi bir sunucu seçeneğiniz varsa, sunucu seçiminiz muhtemelen sınırlı olacaktır.

Bağlandıktan sonra, ücretsiz sağlayıcınızın VPN kullanımınıza aylık veri sınırı koyması ve hatta belki bağlantı hızlarınızı kısın. UGH!

Unutmayın, saygın bir VPN sağlayıcısından bir aylık hizmet size iTunes'daki dijital bir albümden daha ucuza mal olacaktır. "Ücretsiz" bir VPN kullanmak size çok daha pahalıya mal olabilir.

Android Uygulamalarını Chromebook'unuzla Kullanma

Chromebook'unuzla bir VPN’in Chrome tarayıcı uzantısını kullanmak uygun olsa da, uzantı yalnızca tarayıcı oturumunuzu korur, geri kalan çevrimiçi etkinliklerinizi izlemeye açık bırakmak.

Kolaylığı sağlamak için tam gizliliği tercih ediyorsanız, şanslısınız.

Chrome OS veya Chromium OS'nin (Chrome OS'nin açık kaynaklı sürümü) son sürümlerini çalıştıran Chromebook'lar çalışabilir Tüm çevrimiçi etkinliklerinizi koruyabilen Android uygulamaları. (Google, hem Chrome OS hem de Android işletim sistemlerini oluşturdu ve bu da onları uyumlu hale getirdi.)

Chromebook'unuzun Android uygulamaları yükleyip kullanabileceğini onaylamak istiyorsanız, uyumlu cihazların bir listesi için Chromium OS web sitesini ziyaret edin.

Sonuç

Çevrimiçi etkinliklerini meraklı gözlerden korumak isteyen Chromebook kullanıcılarının saygın ve güvenilir bir VPN sağlayıcısı seçmeleri ve kullanmaları önerilir..

Sizi üçüncü taraf gözlemlerinden korumanın yanı sıra, bir VPN de normalde erişemeyebileceğiniz içerikler açar.

ExpressVPN logosu

ExpressVPN, iyi şifrelenmiş bağlantıları, geniş kapsamlı global sunucu kapsamı ve birinci sınıf gizlilik ve güvenlik teklifleri ile Chromebook'unuzu korumak için en uygun yöntemi sağlar.

Daha fazla bilgi veya abonelik satın almak için ExpressVPN web sitesini ziyaret edin.

Kaboompics tarafından üretilen “Acer Chromebook” CC0 lisansı altında

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

60 − = 57

map