2020’de NordVPN ve IPVanish Karşılaştırması ve Test Sonuçları


IPVanish, servisin mükemmel sayıda eşzamanlı bağlantısı ve iyi çoklu platform desteği nedeniyle çok sayıda bağlı cihaza sahip kullanıcılar için çekici bir seçenektir.

IPVanish logosu

Bu resonably fiyatlı sağlayıcı ile hızlı bağlantılar kurarken, BitTorrent kullanıcıları dünya çapında P2P erişimine bayılacaklar.

IPVanish'i ziyaret edin

NordVPN, uygun fiyata güvenilir küresel içerik erişimi arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçenektir.

NordVPN logosu

Birinci sınıf global sunucu erişimi, kapsamlı gizlilik ve güvenlik korumaları ve mükemmel çoklu platform desteği NordVPN'i çekici bir VPN seçeneği haline getiriyor.

NordVPN'i ziyaret edin

VPN Nasıl Seçilir

Kafa kafaya karşılaştırma serimin bu sayısında, NordVPN ve IPVanish'e bir göz atacağım.

Bir VPN aboneliği kararı vermeden önce herhangi bir potansiyel abonenin dikkate alması gereken kritik VPN özelliklerini ele alacağım. Her özelliğin neden önemli olduğunu açıklayacağım, her iki sağlayıcının ne kadar iyi performans gösterdiğini ve her kategoride bir kazanan ilan ettiğini açıklayacağım. Tüm kategorilere baktıktan sonra genel bir şampiyon ilan edeceğim.

Makaleyi bitirdiğinizde, iyi bilgilendirilmiş bir VPN satın alma kararı vermek için yeterli bilgiye sahip olmalısınız.

Bağlantı hızı

Nereye giderseniz gidin, internete bağlısınız. Telefonunuz, tabletiniz - kahve makineniz bile her zaman bağlı. Bu, hızlı bir VPN bağlantısını herhangi bir sağlayıcı için en önemli hususlardan biri yapar.

Bağlantı hızlarını test etmek için Speedtest.net'ten uygulamayı kullanıyoruz. (Uygulama her zaman web sitesinde bulunan tarayıcı içi testten daha doğru hız sonuçları verecektir.)

Pixel Privacy, VPN bağlantı hızı testlerini aşağıdaki gibi yapar:

  1. Bir VPN'nin indirme hızını test ederken, Kuzey Amerika merkezli bir gigabit Ethernet bağlantısı kullanıyoruz.
  2. 3 kullanıcıdan oluşan bir ekip, 3 gün boyunca 3 farklı konuma (Birleşik Krallık, ABD ve Hong Kong) bağlanan her VPN'yi 3 farklı günde test eder..
  3. UDP üzerinden OpenVPN protokolünü kullanarak bağlanmak için yapılandırılmış olan sağlayıcının uygulamasının Windows sürümünü kullanıyoruz.
  4. Testin sonunda, her bir sağlayıcının ortalama bağlantı hızlarını hesaplıyoruz.

Ortalama Bağlantı Hızı

Tedarikçilerimizden biri kesinlikle çevrimiçi olabileceğiniz herhangi bir şeye bağlı olsa da, diğeri biraz “hıza meydan okuyor”.

IPVanish bu sefer hız kralı 62.15 Mbps hızında ortalama indirme hızları sayesinde. Bu hızlar 4K akışını kolayca işleyebilir ve hızlı tepki veren çevrimiçi oyunlar sağlar.

o esnada, NordVPN en ortalama indirme hızları biraz daha yavaş ölçülmüştür. Bununla birlikte, 17.90 Mbps hızları, HD video akışı da dahil olmak üzere çoğu çevrimiçi etkinliği gerçekleştirebilir.

Unutmayın, kilometre hızınız değişebilir, çünkü indirme hızlarınız burada yayınlanan hızlardan farklı olacaktır. Hızlar ISS tarafından sağlanan bağlantı tohumlarına, coğrafi konumunuza ve seçtiğiniz VPN sunucusunun konumuna bağlıdır.

Ortalama Bağlantı Hızı Kazanan: IPVanish

Sağlayıcı

Ort. D / L Hızı bağlantı

NordVPN

17,90 Mb / sn Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

IPVanish

62,15 Mb / sn Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Fiyatlandırma

Fiyatlandırmayı düşünürken, her iki sağlayıcının ortalama VPN fiyatlarının ortasında bir yere düştüğünü görüyoruz.

NordVPN en yıllık abonelik fiyatı, en sevdiğiniz fast food restoranında küçük bir kombo yemeğin fiyatına denk gelirken, aylık ay planları, bir akşam yemeğinde büyük bir akşam yemeği salatasıyla aynı şekilde çalışacaktır..

IPVanish en yıllık abonelik maliyeti aylık ortalama olarak NordVPN’in tarifesinden biraz daha düşük olurken, aylık planları da rakiplerinin aydan aya göre biraz daha ucuz olacaktır..

Lütfen dikkat: Çoğu VPN sağlayıcısı düzenli olarak özel fiyatlandırma sunar, bu nedenle mevcut fiyatlandırmaları için sağlayıcının web sitesini ziyaret ettiğinizden emin olun..

Fiyatlandırma Birincisi: IPVanish

Sağlayıcı

Para İade Garanti Süresi bağlantı

IPVanish

7 gün Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

30 gün Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Gizlilik

İnternete bağlıysanız, biri sizi izliyor. İSS'niz, tarama geçmişinizi reklamverenlere satarak hoş bir değişiklik yapar ve bilgisayar korsanları, bankacılık bilgilerinize kirli kirli pençelerini almayı çok ister. Bu, çevrimiçi gizliliğin çok önemli olduğu anlamına gelir.

Bir VPN hizmetinin gizlilik korumalarını tartmak için aşağıdakileri kontrol edin:

  • Mahremiyet dostu bir ülkede mi bulunuyorlar?
  • Günlükleri kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerine bağlı tutar mı??
  • Bitcoin veya başka bir tür özel ödeme yöntemini kabul ediyorlar mı??

NordVPN Panama'da bulunuyor ve ülkenin veri saklama yönetmeliklerinin eksikliğinden tam olarak faydalanmasını sağlıyor. Sağlayıcı herhangi bir kayıt tutmaz ve çeşitli kripto paraları hizmetleri için ödeme olarak kabul eder..

IPVanish , gizlilik açısından daha az dostu Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunur, ancak kullanıcılarının çevrimiçi seyahatleriyle ilgili hiçbir kayıt tutmayacağını iddia eder. ABD çevrimiçi gizlilik yasaları sürekli bir akış halindedir, bu nedenle tüm bunlar herhangi bir zamanda değişebilir. Bu sağlayıcı Bitcoin veya başka bir gizlilik koruma yöntemi kabul etmiyor.

Gizlilik Kazanan: NordVPN

Sağlayıcı

Gizlilik Derecesi bağlantı

NordVPN

5.0 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

IPVanish

4.5 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Özellikleri

VPN sağlayıcılarını araştırırken, bir veya iki kategoride bir VPN'nin performansına takılmamak önemlidir. Tam ve bilgili bir karar verebilmek için her özellik kategorisine dikkatlice bakın.

Bu bölümde, her iki sağlayıcının sunduğu birden çok özelliği inceleyip her birine yakından bakıyorum. Daha sonra her bir sağlayıcının belirli bir hizmet kategorisinde ne kadar iyi performans gösterdiğini ortaya koyar ve her biri için bir kazanan ilan eder.

Güvenlik

VPN'ler, kullanıcıların çevrimiçi bağlantılarını ve bilgilerini meraklı gözlerden korumak için şifreleme kullanır..

NordVPN bağlantılarını korumak için devlet düzeyinde AES-256 bit şifrelemesini kullanarak TCP / UDP, IKEv2 / IPsec, L2TP / IPSec, PPTP ve SSTP ile OpenVPN sunar. Sağlayıcının uygulamaları reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleme, DNS sızıntısı ve IPv6 sızıntısını önleme ve bir öldürme anahtarı sunar.

Çift VPN (bağlantınızı ikiz VPN sunucuları üzerinden yönlendiren) ve gizli sunucular (VPN etkinliğinizi düzenli etkinlik olarak gizleyen) de mevcuttur.

IPVanish TCP / UDP, L2TP / IPSec ve IKEv2 protokolleriyle OpenVPN kullanarak AES-256 şifreleme sağlar. IPVanish’in uygulamaları IPv6 ve DNS sızıntı önleme ile birlikte kill switch koruması sunar. Sağlayıcının “Scramble” koruması, VPN etkinliğinin normal tarayıcı etkinliği gibi görünmesini sağlar.

Şifreleme Kazanan: Bağlı!

Sağlayıcı

Güvenlik Puanı Yıldız Derecelendirmesi bağlantı

IPVanish

5.0 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

5.0 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Eşzamanlı Bağlantılar

Bir grup kullanıcının kullanması için bir VPN sağlayıcı arıyorsanız, bir sağlayıcının izin verdiği eşzamanlı bağlantı sayısına yakından bakmak istersiniz..

IPVanish 10 eşzamanlı bağlantıya izin verir. Bu arada NordVPN aynı anda 6 bağlantıya izin verir. Her iki sağlayıcının numarası bu kategoride ortalamanın üstünde.

Eşzamanlı Bağlantı Kazanan: IPVanish

Sağlayıcı

Eşzamanlı Bağlantılara İzin Verildi bağlantı

IPVanish

10 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

6 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Akış Desteği

Video akışı, tartışmasız bugün mevcut olan en popüler çevrimiçi oyunlardan biridir. Bu, hangi VPN sağlayıcısının sizin için doğru olduğuna karar verirken akış desteğini dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri yapar.

NordVPN çok sayıda akış hizmetine güvenilir erişim sunar, hem ABD'de hem de dünyanın geri kalanında. Sağlayıcı Netflix, Hulu, Disney +, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, DAZN, Sky Go ve diğer akış hizmetlerinin engelini kaldırır.

IPVanish, akış hizmetlerine güvenilir erişim sağlamaz. Netflix ve diğer birkaç hizmete bağlanmak mümkün olsa da, sağlayıcının erişimi isabet veya kaçırma.

Akış Desteği Birincisi: NordVPN

Sağlayıcı

ABD Akış Hizmetleri Uluslararası Akış Hizmetleri bağlantı

IPVanish

0 0 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

5+ 5+ Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

BitTorrent Desteği

Eşler arası (BitTorrenting olarak da bilinen P2P), bugün İnternet'teki en popüler, ancak tartışmalı etkinliklerden biridir..

Çok sayıda kişi ve işletme, yasal olarak dosya paylaşmak için teknolojiyi kullanırken, diğer taraflar da film ve müzik gibi telif hakkıyla korunan materyalleri yasadışı olarak paylaşmak için kullanabilir.

Eğlence endüstrisinin baskısına boyun eğen birçok İSS, ağlarındaki dosya paylaşım etkinliğini kısır veya tamamen engeller. Bunu önlemek için bir VPN kullanabilirsiniz.

Bir VPN, internet bağlantınızı bir şifreleme katmanı ile kapatarak çevrimiçi etkinliklerinizi gizli tutar ve kimsenin torrent faaliyetlerinizi algılayamamasını sağlar.

uTorrent indirme sayfası

IPVanish tüm sunucularında torrent kullanımına izin verir.

NordVPN ayrıca tüm sunucularında P2P dosya paylaşımına izin verir, ancak bağlantınızı güvende tutmak için Kanada veya Hollanda üzerinden yönlendirir.

BitTorrent Destek Birincisi: Bağlı!

Sağlayıcı

VPN'nin BitTorrents'a İzin Verdiği Ülke Sayısı bağlantı

IPVanish

Hepsi Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

Hepsi Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Global Sunucu Kapsamı

Bir VPN sağlayıcısı düşünülürken global sunucu kapsamı önemli bir faktör olabilir. Bir sağlayıcının sunduğu daha geniş küresel kapsama alanı, dünyanın dört bir yanından içerik engellemesini kaldırmaya çalışırken daha fazla esnekliğe sahip olursunuz.

Müzik ve video sevenler ve çevrimiçi oyuncular, bir VPN'nin akışlarında, oyunlarda ve genellikle alanlarında bulunamayan diğer içerik türlerinin engellemesini kaldırma yeteneğini sevecek.

NordVPN 60 ülkede 5.600'den fazla sunucusu var.

IPVanish en 50'den fazla ülkede 1.300+ sunucu bulunmaktadır.

Global Sunucu Kapsamı Birincisi: NordVPN

Sağlayıcı

Sunucu Sayısı Ülkeler bağlantı

IPVanish

1.300+ 50+ Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

5.600+ 60 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Çoklu Platform Desteği

Bunu dizüstü bilgisayarınızda, tabletinizde veya hatta akıllı telefonunuzda okuyor olabilirsiniz. Birden fazla bağlı cihaz kullanıyorsanız, çoklu platform desteği sizin için özellikle önemlidir.

IPVanish platformları

NordVPN Android, Windows, macOS, Linux, Android TV ve iOS platformları için yerel uygulamalar sağlar. Buna ek olarak, hizmeti Tomato ve DD-WRT-flaşlı yönlendiriciler, diğer bazı yönlendirici markaları, NAS aygıtları, Windows Phone aygıtları ve daha fazlası ile kullanabilirsiniz. Firefox ve Chrome platformları için tarayıcı uzantıları da mevcuttur.

IPVanish Windows, iOS, macOS, Chrome OS, Android ve Amazon Fire TV platformları için uygulama desteği sunar. VPN'yi Windows Phone, Linux ve çeşitli yönlendiricilerde de ayarlayabilirsiniz. Sağlayıcı herhangi bir tarayıcı uzantısı sunmuyor.

Çoklu Platform Desteği Birincisi: NordVPN, tarayıcı uzantıları sayesinde.

Sağlayıcı

Desteklenen Platformlar Tarayıcı Uzantıları? bağlantı

IPVanish

6 Hayır Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

6 Evet (Chrome, Firefox) Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Müşteri desteği

Rakiplerimiz hem sağlam, sorunsuz VPN hizmeti sunsa da, destek ajanları için bir veya iki sorunuz olacak.

IPVanish çevrimiçi bir sorun bilet gönderme formu ve aranabilir bir destek kütüphanesi aracılığıyla destek sunar. IPVanish web sitesi, VPN altyapısının mevcut durumunu gösteren bir sistem durumu sayfası içerir.

Sağlayıcı, bir "sohbet" penceresine girilen sorunlara çözüm sağlamaya çalışan bir "destek botu" ekledi. Bir soruyu tatmin edici bir şekilde cevaplayamazsa, sizi bir destek temsilcisine bağlar.

NordVPN canlı destek sohbeti ile birlikte e-posta desteği ve aranabilir bir destek kitaplığı sağlar.

Müşteri Desteği Birincisi: Bağlı!

Sağlayıcı

Müşteri Destek Derecelendirmesi bağlantı

IPVanish

5.0 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

NordVPN

5.0 Siteyi ziyaret et

İncelemeyi Oku

Ve kazanan…

NordVPN 4-3-3 taksitli bir galibiyet gıcırdıyor. 

NordVPN logosu

NordVPN gizlilik, gerçek zamanlı aktarım desteği, global sunucu kapsamı ve çoklu platform destek kategorilerinde en iyi dereceleri aldı.

Bu arada, IPVanish bağlantı hızı, fiyatlandırma ve eş zamanlı bağlantı savaşlarında en üst sırada.

Güvenlik, BitTorrent desteği ve müşteri desteği ölü bir sıcaklıktı.

Her iki sağlayıcı da makul bir fiyata mükemmel bir hizmet seviyesi sunar. Ancak NordVPN galibiyeti almak için bitiş çizgisinde kendini genişletti.

NordVPN'i ziyaret edin daha fazla bilgi için veya abone olmak için.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

21 − = 20

map