AirVPN Vs. Porovnanie súkromného prístupu na internet a výsledky testov 2020


Na prvý pohľad

AirVPN sa účtuje ako VPN prevádzkovaná obhajcami súkromia a za ich ochranu a je v súlade so svojou fakturáciou, poskytuje vynikajúce šifrovanie a špičkovú ochranu súkromia.

Logo AirVPN

Poskytovateľ tiež ponúka nadpriemerné rýchlosti domáceho pripojenia, ako aj dobrú zákaznícku podporu.

Navštívte AirVPN

Súkromný prístup na internet (PIA) je atraktívnou možnosťou pre zákazníkov s rozpočtovou orientáciou na VPN. Napriek cenovo výhodnej cene ponúka poskytovateľ vynikajúce rýchlosti pripojenia, veľkú ochranu súkromia a podporu činnosti P2P / BitTorrenting.

Logo PIA

Poskytovateľ tiež ponúka slušné množstvo súčasných pripojení a podporuje všetky hlavné platformy stolových a mobilných zariadení.

Navštívte súkromný prístup na internet

Ako si vybrať VPN

Vitajte v ďalšom kole súťaží VPN typu one-on-one. V tomto zápase uvidíme, že AirVPN bude stúpať proti súkromnému prístupu na internet.

Pozerám sa na 10 najdôležitejších kategórií na výskum, keď sa rozhodujete pre poskytovateľa VPN. Budem zdieľať, prečo je každá kategória kritická, odhalím, ako dobre si každý poskytovateľ v tejto kategórii poradí, a potom vyhlásim víťaza pre danú kategóriu.

Po tom, čo som predstavil všetkých 10 kategórií, vyhodnotím skóre a pomenujem celkového majstra hlavy.

Na konci tohto článku by ste mali mať dostatok informácií na to, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť, ktorý z týchto poskytovateľov je pre vaše potreby najvhodnejší..

Rýchlosť pripojenia

Zdá sa, že v súčasnosti sa každé elektronické zariadenie pripája na internet. Váš smartphone, tablet, inteligentná televízia v prednej miestnosti - všetky sú prepojené. Preto je pre vaše užívateľské prostredie dôležité rýchle pripojenie na internet.

Ochrana osobných údajov spoločnosti Pixel vykonáva všetky testy rýchlosti pripojenia VPN pomocou webovej lokality Speedtest.net a nasledujúceho postupu:

  1. Používame server Windows 10 s gigabitovým pripojením Ethernet so sídlom v Severnej Amerike.
  2. Tím 3 používateľov testuje každú sieť VPN pripojením k 3 umiestneniam serverov vo Veľkej Británii, Spojených štátoch a Hongkongu - počas 3 dní v 3 rôznych časoch dňa.
  3. Používame verziu systému Windows poskytovateľa aplikácie nakonfigurovanú na pripojenie pomocou protokolu OpenVPN cez UDP.
  4. Po zaznamenaní všetkých rýchlostí vypočítame priemernú rýchlosť.

Priemerná rýchlosť pripojenia

Zatiaľ čo obaja poskytovatelia poskytujú dobrú rýchlosť sťahovania, Súkromný prístup na internet je v tejto aréne jasným víťazom.

Súkromný prístup na internet ponúka rýchlosti sťahovania, ktoré môžu ľahko zvládnuť akúkoľvek online aktivitu. Používatelia by mali zistiť, že svieti najmä pri sťahovaní a zdieľaní veľkých súborov.

Medzitým, rýchlosti pripojenia AirVPN, aj keď sú oveľa pomalšie ako rýchlosti, ktoré poskytuje PIA, dokážu ľahko zvládnuť vaše každodenné online aktivity. Pravdepodobne vám nebude vadiť pár sekúnd čakať pri streamovaní alebo o trochu dlhšie, ako si stiahnete súbor.

Priemerný víťaz rýchlosti pripojenia: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Rýchlosť sťahovania odkaz

Súkromný prístup na internet

84,18 Mbps Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

AirVPN

27,15 Mb / s Navštívte stránku

stanovenie ceny

Obaja naši konkurenti ponúkajú predplatné za nízke ceny, ale Súkromný prístup na internet je ich poskytovateľom „výhodnej základne“.

Súkromný internet spoplatňuje mesačnú tarifu, ktorá sa rovná veľkej šálke vašej obľúbenej kaviarne. Keď sa rozhodnete platiť ročne, mesačný poplatok klesne na cenu malého šálky najlepšej kolumbijskej ceny.

Pokiaľ ide o AirVPN, cena je len mierne vyššia pre mesačné aj ročné predplatné. Poskytovateľ žiada v každom prípade o niečo vyššiu sumu ako jeho konkurent.

Víťaz cien: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Vrátenie peňazí 

Záručná doba

odkaz

Súkromný prístup na internet

7 dní Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

AirVPN

3 dni Navštívte stránku

súkromia

Kedykoľvek ste pripojení k internetu, niekto sa pokúša sledovať vaše aktivity.

Môže to byť váš poskytovateľ internetových služieb (ISP), ktorý sa snaží zaznamenať vaše cesty a predať tieto informácie inzerentom, alebo dokonca vláda, ktorá sa pozerá na vaše virtuálne rameno, aby zistila, čo máte v úmysle..

Pri skúmaní toho, ako dobre poskytovateľ VPN chráni vaše súkromie, sa pozrite na nasledujúce:

  • Je základňa poskytovateľa umiestnená v krajine priateľskej k súkromiu?
  • Zachováva si poskytovateľ záznamy o online aktivitách svojich zákazníkov?
  • Poskytuje poskytovateľ možnosti platobných možností na zvýšenie ochrany súkromia, ako je bitcoín?

Sídlo spoločnosti AirVPN je v Taliansku a poskytovateľ VPN sa riadi všeobecnými nariadeniami Európskej únie o ochrane údajov (GDPR). To znamená, že AirVPN neuchováva žiadne záznamy týkajúce sa online ciest svojich zákazníkov počas pripojenia k službe. Poskytovateľ tiež akceptuje bitcoiny a iné formy kryptomeny za svoje služby.

Napriek tomu, že sa súkromný prístup na internet nachádza v Spojených štátoch amerických, ktoré nie sú priateľské k súkromiu, stále neeviduje žiadne záznamy o antiktoch online svojich používateľov. PIA prijíma bitcoiny a iné kryptomeny za platbu za predplatné.

Ako bonus navyše, Súkromný prístup na internet akceptuje aj zostatky darčekových kariet obchodníkov ako platba. Ak teda jednoducho nemôžete zhltnúť ďalšiu Caramel Mocha Crappuccino, zostatok na karte Starbucks nebude plytvať.

Víťaz ochrany osobných údajov: tie

poskytovateľ

Hodnotenie súkromia odkaz

AirVPN

5.0 Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

5.0 Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

Vlastnosti

Pri výskume poskytovateľov VPN sa nikdy nezamerajte iba na jednu alebo dve kategórie. Namiesto toho sa uistite, že ste zvážili výkon VPN vo všetkých dôležitých kategóriách, než poskytnete svoje peniaze poskytovateľovi.

V tejto časti sa podrobne pozriem na rôzne funkcie, ktoré naši dvaja súťažiaci ponúkajú. Vysvetľujem ponuky jednotlivých poskytovateľov v kategórii a potom oznámim svoje rozhodnutie, ktorý poskytovateľ má najlepšiu výkonnosť v danej oblasti služieb..

zabezpečenia

Šifrovanie vašej siete VPN je „kúzlo“ škrupiny, ktoré poskytovateľ ukladá pri vašom pripojení, čo zabraňuje zvonku sledovať vaše internetové aktivity. Okrem šifrovania by siete VPN mali ponúkať aj ďalšiu ochranu zabezpečenia pripojenia.

Súkromný prístup na internet poskytuje šifrovanie AES-256 pre pripojenia svojich zákazníkov prostredníctvom protokolov OpenVPN, L2TP + PSK a PPTP. Poskytovateľ okrem toho ponúka ochranu proti prepnutiu, ochranu proti úniku DNS a úniku IPv6. Navyše ponúka blokovanie pre sledovače, adware a malware.

AirVPN ponúka šifrovanie AES-256 ako ochranu pre pripojenia svojich zákazníkov. Používajú iba OpenVPN s TCP / UDP - nie sú dostupné žiadne iné protokoly. Prehliadkou je tiež ochrana proti prepínačom, ako aj ochrana proti únikom DNS a IPv6.

Pretože obaja poskytovatelia ponúkajú uber bezpečný a spoľahlivý protokol OpenVPN, ja tomu hovorím kravatu.

(Podrobnejšie informácie o zabezpečení VPN nájdete v mojom článku Funkcie zabezpečenia VPN.)

Výherca zabezpečenia: tie

poskytovateľ

Celkové skóre bezpečnosti odkaz

Súkromný prístup na internet

5.0 Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

AirVPN

5.0 Navštívte stránku

Súčasné pripojenia

Akákoľvek sieť VPN, ktorá sa oplatí využívať, vám umožní súčasne pripojiť k ich serverom viac ako jedno zariadenie. Táto funkcia je obzvlášť dôležitá pre používateľov, ktorí majú viac počítačov alebo mobilných zariadení, alebo pre skupiny s veľkým počtom používateľov, ako sú rodiny a používatelia malých firiem..

Súkromný prístup na internet umožňuje až 10 súčasných pripojení pomocou rovnakej sady prihlasovacích údajov.

AirVPN umožňuje naraz iba 5 spojení.

Obaja poskytovatelia ponúkajú podporu smerovača, ktorá umožňuje pripojenie všetkých pripojených zariadení vo vašej domácnosti alebo kancelárii k serverom poskytovateľov prostredníctvom jediného miesta prístupu.

Výherca simultánnych pripojení: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Súbežné pripojenie povolené odkaz

Súkromný prístup na internet

10 Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

AirVPN

5 Navštívte stránku

Podpora streamovania

K dispozícii sú desiatky streamovacích služieb pre vaše potešenie zo sledovania, pričom pravidelne sa pridáva viac služieb.

Bohužiaľ, nie všetky služby streamovania sú dostupné vo všetkých krajinách. Streamovacie služby navyše neponúkajú rovnaké relácie a filmy vo všetkých dostupných krajinách.

Preto je sieť VPN, ktorá poskytuje spoľahlivý prístup k streamovacím službám v iných krajinách, tak cennou súčasťou každého súboru nástrojov online.

AirVPN tvrdí, že ponúka prístup k sieti Netflix v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve. V týchto krajinách som náhodne testoval rôzne servery AirVPN a Zistil som, že podpora streamovania je nespoľahlivá, takmer náhodne. Ostatní poskytovatelia streamovania, napríklad Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer, nefungovali.

Je to rovnaké aj v prípade súkromného prístupu na internet, ktorý tiež netvrdí, že ponúka spoľahlivý prístup k streamovacím službám. Náhodné testovanie na viacerých serveroch a streamovacích službách sa ukázalo ako márne úsilie.

Víťaz podpory streamovania: Kým AirVPN technicky vyhrá, v kategórii streamovania nikto nevyhrá - najmä filmových fanúšikov.

poskytovateľ

Počet odblokovaných sietí VPN v USA Počet odblokovaných medzinárodných služieb VPN odkaz

AirVPN

1 1 Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

0 0 Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

Podpora BitTorrentu

P2P / BitTorrent je dnes pravdepodobne najpopulárnejšou metódou zdieľania súborov na internete. Jednotlivci aj vlastníci firiem používajú túto metódu na legálne zdieľanie súborov.

Keďže však niektorí používatelia P2P zdieľajú materiály chránené autorskými právami, mnohí poskytovatelia internetových služieb blokujú zdieľanie súborov na ich pripojeniach. Za zdieľanie materiálov chránených autorskými právami môžete tiež v závislosti od toho, kde žijete, platiť finančné alebo trestné sankcie.

Súkromný prístup na internet umožňuje prenos BitTorrent na všetkých svojich serveroch (32 krajín).

AirVPN tiež povoľuje činnosť P2P na všetkých svojich serveroch (22 krajín).

Víťaz BitTorrentu: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Počet krajín, kde VPN umožňuje BitTorrent odkaz

Súkromný prístup na internet

32 (všetky) Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

AirVPN

22 (všetky) Navštívte stránku

Globálne pokrytie servera

Globálne pokrytie servera poskytovateľa VPN vám umožňuje prístup k zablokovanému obsahu z celého sveta. Čím širšie je globálne pokrytie servera, tým väčšia je šanca na odblokovanie vášho obľúbeného zahraničného obsahu.

Súkromný prístup na internet má 3 380 serverov umiestnených v 32 krajinách po celom svete.

Na webovej stránke AirVPN sa mi podarilo nájsť globálne informácie o pokrytí serverov, čo predstavuje spolu iba 240+ serverov umiestnených v 22 krajinách..

Počet dostupných serverov od ktoréhokoľvek poskytovateľa VPN sa pravidelne mení, takže ak si chcete zobraziť ich najnovšie čísla, skontrolujte webovú stránku poskytovateľa..

Víťaz globálneho pokrytia servera: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Počet serverov krajiny odkaz

Súkromný prístup na internet

3380+ 32 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

AirVPN

240+ 22 Navštívte stránku

Podpora viacerých platforiem

Som ochotný sa staviť, že väčšina mojich čitateľov vlastní a používa viac ako jedno zariadenie pripojené na internet. Preto je podpora viacerých platforiem poskytovateľa VPN tak dôležitá.

Súkromný prístup na internet poskytuje natívnu podporu aplikácií pre platformy zariadení iOS, Windows, Linux, Android a macOS. Táto služba tiež ponúka podporu smerovača. Rozšírenia prehľadávača sú k dispozícii pre platformy Opera, Firefox a Chrome.

AirVPN ponúka aplikácie pre platformy zariadení Linux, iOS, Android, MacOS a Windows. Poskytujú tiež pokyny na nastavenie, aby mohli používať svoju službu s notebookmi Chromebook, bránami firewall AdSense a smerovačmi DD-WRT, Tomato a AsusWRT..

Víťaz podpory viacerých platforiem: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Podporované platformy Rozšírenia prehľadávača? odkaz

Súkromný prístup na internet

5 Áno (Chrome, Firefox, Opera) Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

AirVPN

5 žiadny Navštívte stránku

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je podobná ako dodatočná suma 20 dolárov, ktorú ste zastrčili do svojho hárku. Dúfate, že už nikdy nemáte dôvod na jeho použitie, ale je dobré vedieť, že je tam.

Súkromný prístup na internet ponúka rozsiahlu databázu poznatkov, ktorá nedávno prešla rozsiahlym prerobením, pridaním komplexnejších funkcií vyhľadávania a novou sekciou „Sprievodcovia“, ktorá vás prevedie inštaláciou a úpravou nastavenia PIA VPN. Spoločnosť tiež poskytuje systém na sledovanie problémov. Žiadna podpora pre live chat.

AirVPN ponúka kontaktný formulár, sekciu FAQ a užívateľské fórum, kde pracovníci a zákazníci AirVPN môžu diskutovať o problémoch.

Víťaz zákazníckej podpory: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Skóre služieb zákazníkom odkaz

Súkromný prístup na internet

4.0 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

AirVPN

3.5 Navštívte stránku

A víťazom je ...

Táto bitka sa rýchlo zmenila na rutinu, keď súkromný prístup na internet (PIA) rýchlo zvýšil náskok, ktorý spoločnosť AirVPN nikdy nedokázala prekonať.

Logo PIA

Súkromný prístup na internet sa dostal na prvé miesto priemerná rýchlosť pripojenia, ceny, simultánne pripojenia, BitTorrent, globálne pokrytie serverov, podpora viacerých platforiem a zákaznícke podpory.

Vyznamenanie AirVPN sa získalo len v kategórii streamovania a ja by som ho naozaj ani neodporúčal na streamovanie.

Konkurenti ponúkajú rovnako vynikajúcu ochranu súkromia a bezpečnosti.

Súkromný prístup na internet ponúka vysoké rýchlosti, vynikajúcu ochranu súkromia a aktivitu BitTorrent na všetkých svojich serveroch. Ich ceny je ťažké prekonať, a to najmä s lepšími ako priemernými službami, ktoré poskytovateľ poskytuje.

Navštívte webovú stránku Súkromný prístup na internet.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

50 − = 43

map