Avast VPN vs. ExpressVPN – porównanie i wyniki testów w 2020 roku


Avast Secureline VPN jest dostawcą w rozsądnej cenie. Oferują wsparcie telefoniczne swoim klientom, co jest niezwykłe w branży VPN.

Logo Avast

Ten dostawca VPN byłby właściwym wyborem dla użytkowników, którzy chcą uprościć sprawę i chcą, aby ktoś trzymał rękę za telefon, gdy mają problem.

Odwiedź Avast VPN

ExpressVPN to niezawodny dostawca VPN, oferujący doskonałe kompleksowe usługi, w tym szybkie połączenia, niezawodny dostęp do usług przesyłania strumieniowego i kompleksowy globalny zasięg serwerów, a także najwyższej jakości ochronę prywatności i obsługę klienta.

Logo ExpressVPN

Dostawca jest atrakcyjną opcją dla użytkowników, którzy chcą chronić swoje działania online przed wścibskimi oczami innych.

Odwiedź ExpressVPN

Jak wybrać VPN

W tym artykule znajdziesz: bezpośrednie porównanie Avast Secureline i ExpressVPN.

Przyjrzę się 10 najważniejszym funkcjom, które powinien wziąć pod uwagę każdy kupujący VPN. Wyjaśnię ci, dlaczego każda funkcja jest krytyczna, powiem ci, jak dobrze obaj dostawcy osiągają wyniki w tej kategorii i ogłaszam zwycięzcę.

Na koniec, pod koniec artykułu, podsumuję wynik i ogłosię zwycięzcę. Do tego czasu będziesz mieć wystarczająco dużo informacji, aby podjąć świadomą decyzję, który dostawca najlepiej pasuje do twoich unikalnych potrzeb.

Prędkość połączenia

Zawsze połączony świat oznacza, że ​​wszystko szybko na ciebie leci. Nigdy nie zadowalaj się usługą VPN, która spowalnia szybkość połączenia bardziej niż jest to konieczne.

Kiedy Pixel Privacy wykonuje testy prędkości pobierania VPN, korzystamy z aplikacji Speedtest.net.

Testy wykonujemy w następujący sposób:

  1. Nasza maszyna testowa to serwer Windows z gigabitowym połączeniem Ethernet, który znajduje się w Ameryce Północnej.
  2. 3 użytkowników łączy się z serwerami VPN w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu - 3 razy dziennie (rano, w południe i w nocy), w ciągu 3 dni.
  3. Do testowania służy aplikacja Windows każdego dostawcy. Aplikacja jest skonfigurowana do łączenia się za pomocą protokołu OpenVPN przez UDP.
  4. Po połączeniu z każdym serwerem uruchamiamy aplikację Speedtest, a następnie zamykamy ją i uruchamiamy ponownie dla każdego testu.
  5. Po zarejestrowaniu wszystkich pomiarów prędkości obliczamy średnią ze wszystkich pomiarów.

Średnie prędkości połączenia

Średnie prędkości połączenia Avast 73,8 Mb / s to więcej niż większość działań online, w tym gry, transmisje wideo i udostępnianie plików.

Średnie prędkości pobierania ExpressVPN mierzone przy 106,78 Mb / s. Dostawca doskonale nadaje się do wszelkich działań online, w tym przesyłania strumieniowego nawet strumieni wideo 4K.

Pamiętaj, że prędkości połączenia, których doświadczysz, prawie na pewno będą różnić się od naszych. Prędkości, które zobaczysz, będą zależeć od twojej fizycznej lokalizacji, lokalizacji serwera VPN i prędkości połączenia twojego dostawcy usług internetowych.

Średnia zwycięzca prędkości połączenia: ExpressVPN

Dostawca

Śr. Prędkość połączenia Połączyć

Avast Secureline VPN

73,8 Mbps Odwiedź stronę

ExpressVPN

106,78 Mbps Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

cennik

Żaden dostawca nie jest cennym liderem branży VPN. Chociaż struktura cenowa Avast Secureline może być nieco skomplikowana, ExpressVPN jest nieco prostszy.

Avast's cena pojedynczego komputera Mac lub PC jest średnia, jeśli chodzi o ceny VPN. Jednak ładunek wzrasta do średniego i wysokiego zasięgu, jeśli chcesz mieć wiele połączeń (5). Użytkownicy Androida lub iOS mogą chronić pojedyncze urządzenie mobilne za niską cenę roczną.

ExpressVPN należy uznać za dostawcę o podwyższonej cenie. Należy jednak zauważyć, że poziom usług dostawcy sprawia, że ​​jest to doskonała inwestycja dla użytkowników dbających o bezpieczeństwo i wydajność.

Badając ceny subskrypcji usługi VPN, nigdy nie bierz jej pod uwagę. Porównaj cechy i poziom wydajności dostawcy z jego ceną. Pozwoli to zobrazować ogólną wartość usługi.

W tej sekcji nie uwzględniliśmy też konkretnych cen, po prostu dlatego, że trudno jest ustalić ceny VPN. Dostawcy VPN dostosowują ceny i regularnie oferują specjalne oferty. Odwiedź witrynę usługi VPN, aby uzyskać aktualne ceny.

Wycena Zwycięzca: Avast Secureline VPN

Dostawca

Okres gwarancji zwrotu pieniędzy Połączyć

Avast Secureline VPN

30 dni Odwiedź stronę

ExpressVPN

30 dni Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Prywatność

Łatwo jest stwierdzić, czy monitorujesz się w Internecie. Po prostu zadaj sobie pytanie: czy obecnie mam połączenie z Internetem? (Wskazówka: jeśli czytasz to, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak.) Jeśli tak, to jesteś monitorowany.

Twój dostawca usług internetowych rejestruje Twoje podróże online, ponieważ reklamodawcy uwielbiają tego rodzaju informacje. I może być monitorowany przez faceta przy następnym stoliku w kawiarni. Wszystko to sprawia, że ​​ochrona prywatności jest ważnym czynnikiem.

Badając zabezpieczenia prywatności dostawcy, weź pod uwagę następujące czynniki:

  • Czy dostawca ma siedzibę w kraju przyjaznym dla prywatności?
  • Czy dostawca prowadzi dzienniki aktywności online swoich klientów??
  • Czy dostawca chroni informacje o płatnościach, akceptując saldo kryptowaluty lub karty podarunkowej handlowca jako płatność?

ExpressVPN biuro domowe znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie rząd nie nakłada żadnych wymagań dotyczących przechowywania danych na dostawców VPN. ExpressVPN przestrzega surowych zasad dotyczących braku dzienników, nigdy nie zapisuje dzienników jakiegokolwiek rodzaju związanych z podróżami online użytkownika.

Ten dostawca akceptuje również Bitcoin jako płatność za swoje usługi.

Avast Secureline VPN ma siedzibę w Czechach, co również nie wymaga od dostawców VPN prowadzenia dzienników.

Chociaż dostawca nie prowadzi żadnych dzienników aktywności, rejestruje rzeczywisty adres IP klienta, czasy rozpoczęcia i zakończenia sesji VPN, wirtualny adres IP przypisany użytkownikowi dla sesji oraz ilość danych używanych przez subskrybenta podczas sesji.

Dostawca nie przyjmuje sald kart podarunkowych Bitcoin lub akceptantów jako płatności.

Zwycięzca prywatności: ExpressVPN

Dostawca

Ranking prywatności Teren

ExpressVPN

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

3.5 Odwiedź stronę

cechy

Rozważając dostawcę VPN, uważnie przyjrzyj się wszystkim funkcjom oferowanym przez tego dostawcę. Pomoże to w podjęciu świadomej decyzji o zakupie.

W tej części artykułu przyjrzymy się różnym funkcjom oferowanym przez obu dostawców VPN i ich wydajności w tej kategorii.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie najważniejszym powodem korzystania z VPN jest ochrona monitorowanej aktywności online i bezpieczeństwo danych osobowych. VPN to robi, szyfrując połączenie internetowe i oferując różne funkcje bezpieczeństwa, które chronią twoje połączenie przed wykryciem lub przypadkowym ujawnieniem.

ExpressVPN oferuje szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym, wykorzystując OpenVPN z protokołami TCP / UDP, PPTP, SSTP i L2TP / IPSec. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują ochronę wyłącznika awaryjnego, ochronę przed wyciekiem DNS i ochronę przed wyciekiem IPv6.

Avast Secureline wykorzystuje także szyfrowanie AES-256 i korzysta z bibliotek OpenSSL na IPSec i OpenVPN z UDP. Brakuje niektórych opcji protokołu oferowanych przez przeciwnika, takich jak PPTP, SSTP i L2TP / IPSec. Dostawca chroni także połączenia użytkowników za pomocą ochrony przed zabójstwem i ochrony przed wyciekiem DNS i IPv6.

Zwycięzca bezpieczeństwa: ExpressVPN

Dostawca

Ocena bezpieczeństwa Star Rating Połączyć

ExpressVPN

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

4.5 Odwiedź stronę

Jednoczesne połączenia

Jeśli jesteś użytkownikiem z wieloma urządzeniami lub w grupie osób z wieloma urządzeniami wśród nich, docenisz dostawcę, który zezwala na dużą liczbę połączeń z ich serwerami za pomocą tego samego zestawu danych logowania.

Avast Secureline umożliwia do 5 połączeń jednocześnie, ale tylko jeśli zdecydujesz się na droższą subskrypcję na wiele urządzeń tego dostawcy. W przeciwnym razie jesteś ograniczony do 1 urządzenia.

ExpressVPN ostatnio zwiększyło limit jednoczesnych połączeń, zwiększając go do 5 urządzeń jednocześnie, w porównaniu do poprzednich 3.

Chociaż Avast Secureline oferuje 5 połączeń, są one tylko dla droższej opcji subskrypcji na wiele urządzeń, podczas gdy wiele połączeń jest uwzględnionych w regularnej cenie subskrypcji ExpressVPN, więc ExpressVPN jest tutaj ogólnym zwycięzcą.

Zwycięzca symultanicznych połączeń:  ExpressVPN

Dostawca

Dozwolone jednoczesne połączenia Połączyć

ExpressVPN

5 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

5 Odwiedź stronę

Obsługa przesyłania strumieniowego

Wygląda na to, że wszyscy, których znam, mają subskrypcję Netflix lub subskrypcję innej usługi przesyłania strumieniowego. Jednak nie wszystkie treści usługi przesyłania strumieniowego są zawsze dostępne, w zależności od bieżącej lokalizacji, ponieważ dostępna treść różni się w zależności od kraju.

Avast Secureline ma dokładnie jeden serwer - zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych - przeznaczony do przesyłania strumieniowego, który można znaleźć w aplikacji. Kiedy testowałem, działało dobrze z Netflix. Próbowałem serwerów w Wielkiej Brytanii, Francji i kilku innych krajach, ale za każdym razem byłem odsunięty od bramy Netflix. Dostawca nie zapewnia niezawodnego dostępu do innych usług przesyłania strumieniowego.

ExpressVPN zawiera listę 16 usług przesyłania strumieniowego, które można odblokować. Usługi obejmują YouTube, BBC iPlayer, Netflix, Disney +, Spotify, Hulu, Amazon Prime Video, HBO, Showtime, Zattoo, Crackle, Sling TV, DAZN, Sky Go, Vudu, Hotstar, ESPN i iTV Hub.

Chociaż nie było możliwe przetestowanie każdej z wyżej wymienionych usług przesyłania strumieniowego, potwierdzamy, że usługi, które subskrybuję, działały dobrze z ExpressVPN. Usługi te obejmują Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer i wiele innych.

Zwycięzca pomocy technicznej przesyłania strumieniowego: ExpressVPN

Dostawca

Liczba amerykańskich usług przesyłania strumieniowego VPN odblokowuje Liczba usług międzynarodowych VPN odblokowuje Połączyć

ExpressVPN

11 7 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

1 1 Odwiedź stronę

Obsługa BitTorrent

Udostępnianie plików peer-to-peer (znane również jako P2P lub torrenting) jest jednocześnie popularną działalnością online i kontrowersyjną. Chociaż sama technologia nie jest nielegalna, może być wykorzystywana do nielegalnych celów.

Wiele osób i firm korzysta z udostępniania plików jako sposobu legalnego udostępniania plików (niektórzy wydawcy gier używają tej technologii do rozpowszechniania aktualizacji swoich gier). Być może jednak najpopularniejszym zastosowaniem P2P jest udostępnianie materiałów chronionych prawem autorskim, takich jak filmy, gry i inne treści.

Wielu dostawców usług internetowych skłoniło się do wywierania presji przez wytwórnie filmowe, wytwórnie muzyczne i innych właścicieli praw autorskich, aby znacznie ograniczyły lub całkowicie zablokowały udostępnianie plików w swoich sieciach.

VPN może pozwolić ci na kontynuowanie twoich działań związanych z udostępnianiem plików, ukrywając twoje działania pod warstwą szyfrowania.

Strona pobierania uTorrent

ExpressVPN pozwala na udostępnianie plików na wszystkich swoich serwerach, a nawet posuwa się tak daleko, że oferuje wskazówki zaprojektowane w celu poprawy jakości P2P podczas połączenia z ich usługą.

Avast Secureline umożliwia działanie P2P, ale tylko na niektórych jego serwerach. Obecnie aplikacja Avast Secureline pokazuje 8 serwerów w 6 krajach oznaczonych jako serwery „P2P”.

Zwycięzca BitTorrenting: ExpressVPN

Dostawca

Liczba krajów, w których VPN zezwala na BitTorrenty Połączyć

ExpressVPN

94 (wszystkie z nich) Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

6 krajów Odwiedź stronę

Globalny zasięg serwera

Użytkownicy, którzy chcą uzyskać dostęp do treści wideo lub muzyki lub serwerów gier znajdujących się w innych częściach globu, powinni dokładnie zapoznać się z globalnym zasięgiem serwerów każdego dostawcy VPN, którego rozważają.

Avast Secureline ma serwery zlokalizowane w 54 lokalizacjach w 34 krajach. Nie podają liczby serwerów w tych lokalizacjach.

W międzyczasie, ExpressVPN ma także ponad 3000 serwerów w 94 krajach na całym świecie.

Zwycięzca globalnego zasięgu serwera: ExpressVPN

Dostawca

Liczba serwerów Kraje Połączyć

ExpressVPN

3000+ 94 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

Nieznany 34 Odwiedź stronę

Obsługa wielu platform

Dobrze, że większość osób czytających ten artykuł ma więcej niż jedno urządzenie podłączone do Internetu. Cholera, nawet tostery są obecnie połączone z Internetem. Właśnie dlatego tak ważna jest obsługa natywnej aplikacji dostawcy.

Avast Secureline oferuje wsparcie dla urządzeń macOS, Windows, iOS i Android. Oferują także rozszerzenia przeglądarki dla platform Chrome i Firefox.

ExpressVPN obsługa wielu platform obejmuje opcje dla systemów Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Nook i Amazon Fire. Dostępne są również rozszerzenia przeglądarki Chrome i Firefox. Dostawca oferuje również obsługę dużej liczby routerów.

Użytkownicy ExpressVPN mogą również zakupić wstępnie skonfigurowane routery dla usługi VPN za pośrednictwem witryny FlashRouters.com.

Zwycięzca obsługi wielu platform: ExpressVPN

Dostawca

Obsługiwane platformy Rozszerzenia przeglądarki? Połączyć

ExpressVPN

8 Tak (Chrome, Firefox) Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

4 Tak (Chrome, Firefox) Odwiedź stronę

Obsługa klienta

Zarówno ExpressVPN, jak i Avast zapewniają niezawodną obsługę za pomocą łatwych w użyciu aplikacji. Jest jednak całkiem możliwe, że od czasu do czasu napotkasz problem. Wtedy najbardziej doceniona zostanie niezawodna obsługa klienta.

Avast Secureline oferuje system zgłoszeń problemów, bibliotekę pomocy technicznej z możliwością wyszukiwania i forum użytkowników. Ponadto Avast Secureline oferuje numer wsparcia telefonicznego „Total Care” (844-340-9251). Jest to niezwykłe w branży VPN.

ExpressVPN oferta obsługi klienta jest również rzeczą „przez cały czas”, z czatem pomocy technicznej na żywo przez całą dobę, systemem zgłoszeń problemów, wsparciem e-mail i biblioteką pomocy do przeszukiwania.

Zwycięzca obsługi klienta: To jest remis!

Dostawca

Ocena obsługi klienta Połączyć

ExpressVPN

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Avast Secureline VPN

5.0 Odwiedź stronę

A zwycięzcą jest…

To naprawdę nie był duży konkurs, ponieważ ExpressVPN odszedł wcześnie i nigdy nie rezygnował z prowadzenia.

Logo ExpressVPN

ExpressVPN było szczyty jeśli chodzi o szybkość połączenia, prywatność, globalny zasięg serwera, obsługę wielu platform, dostęp do Netflix, prywatność i obsługę BitTorrent.

Avast Secureline VPN wykazał pewną siłę w kilku kategoriach - wygraniu play-offu cenowego i wiązaniu w kategoriach obsługi klienta i jednoczesnych połączeń - ale to nie wystarczyło, aby wyprzedzić ExpressVPN.

ExpressVPN został zwycięzcą ogólnym, pokazując szczególne zalety szybkości połączenia, zasięgu globalnego serwera i kategorii przesyłania strumieniowego, co wystarczyło, aby tym razem zdobyć koronę.

Odwiedź ExpressVPN

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 40 = 48

map