ExpressVPN v Číně stále pracuje, ale existuje jen málo věcí, které potřebujete vědět


Jak víte, čínská vláda má silnou kontrolu nad přístupem svých občanů k internetu. Tato přísná kontrola zakazuje čínským uživatelům volný přístup k online zdrojům ve vnějším světě. Bohužel to také omezuje přístup pro cestující navštěvující zemi.

Vláda provádí přísnou kontrolu přístupu k internetu pomocí kombinace legislativních opatření a technologií, které společně vytvářejí tzv. „Velký čínský firewall“.

„Velký firewall“ pomáhá čínským funkcionářům blokovat přístup k mnoha webům a službám, které jsou široce využívány mimo čínské hranice, mimo jiné včetně Skype, Google, Facebook, Gmail, Twitter a YouTube.

Naštěstí existuje způsob, jak prorazit Velký čínský firewall, který vám poskytne ochranu před zvědavými očima čínské vlády a neomezený přístup k obsahu a službám z celého svobodného světa..

Virtuální privátní síť (VPN) šifruje vaše připojení k internetu a chrání vaše online aktivity před detekcí a monitorováním.

Rovněž otevírá přístup do zbytku světa tím, že směruje váš internetový provoz přes servery umístěné v jiných zemích, takže se zdá, jako byste se tam nacházeli, otevírá přístup k obsahu po celém světě.

Funguje ExpressVPN stále z vnitřní Číny?

I když je pravda, že většina sítí VPN již nefunguje zevnitř Číny, stále existuje spolehlivý přístup zpoza Velkého firewallu: ExpressVPN.

ExpressVPN má vynikající pracovní zkušenosti z Číny, a to i dnes. Poskytovatel nemá sídlo v Číně a nemá v zemi žádné servery VPN, což znamená, že se na něj nevztahují zákony o uchovávání nebo sdílení dat dané země..

Proč používat ExpressVPN v rámci Číny?

ExpressVPN je moje VPN volba pro použití z Číny uvnitř díky optimální online zabezpečení a ochrana soukromí, stejně jako jeho přístup ke spolehlivým serverům po celém světě.

Poskytovatel nabízí vynikající podporu pro více platforem a můžete ji také použít k ochraně všech připojených zařízení díky rozsáhlé kompatibilitě routeru.

Služba VPN bere vaši online bezpečnost vážně, používá 256bitové šifrování AES na úrovni banky a nabízí únik DNS, únik IPv6 a ochranu proti úniku WebRTC.

Ochrana osobních údajů je také vysokou prioritou v ExpressVPN, as nikdy nelogují vaše online aktivity když jste připojeni k jejich serverům, a také udržují vaše platební informace naprosto soukromé tím, že nabízejí možnost platby za předplatné bitcoinů.

Jak používat ExpressVPN z vnitřní Číny

Zatímco ExpressVPN funguje dobře z čínských hranic, před vstupem do čínského vzdušného prostoru je třeba se připravit.

Čínská vláda blokuje přístup na web ExpressVPN (a na stránky nejpopulárnějších poskytovatelů VPN). Kvůli tomu důvodu, Důrazně doporučujeme, abyste se přihlásili k odběru ExpressVPN a stáhli a nainstalovali jejich aplikaci před návštěva země.

Pokud nemůžete aplikaci nainstalovat před vstupem do Číny, můžete zkusit přístup na web .onion ExpressVPN, který je přístupný pomocí prohlížeče Tor. Z tohoto webu si můžete stáhnout požadovaný software.

Až budete mít nainstalován software VPN, budete chtít provést několik úprav nastavení aplikace. Tato nastavení jsou k dispozici ve verzích aplikace pro počítače a nemusí být dostupná v mobilních verzích.

Musíme upravit nastavení kvůli tomu, jak důkladně Čína monitoruje a řídí přístup svých občanů k internetu. Provedením následujících změn nastavení zajistíme, že budete vždy chráněni při připojení k internetu a že vaše připojení nebude neúmyslně vystaveno čínským typům vlád.

Nejprve se ujistěte, že vaše ochrana ExpressVPN automaticky povolí v počítači Mac nebo Windows vždy, když se načte aplikace VPN. (Některé z těchto možností jsou k dispozici také v mobilních verzích aplikace, ale ne ve všech.)

Po načtení aplikace klikněte na „Hamburger Menu.“(To jsou tři skládané vodorovné čáry v levém horním rohu okna aplikace.) V aplikaci Mac klikněte na„ Preferences… “a v aplikaci Windows klikněte na„ Options “z zobrazené nabídky..

Když se zobrazí okno Předvolby nebo Možnosti, klikněte na „Všeobecné“. Klikněte na první dvě zaškrtávací políčka na této kartě „Spustit ExpressVPN při spuštění“ a „Připojit k poslednímu použitému umístění, když je spuštěna ExpressVPN.“

Povolením těchto dvou možností budete mít jistotu, že se nepřipojíte k internetu bez aktivované ochrany ExpressVPN.

Když jste tady, také se ujistěte, že je zaškrtnuto políčko v následující sekci dolů („Zastavte veškerý internetový provoz, pokud se VPN neočekávaně odpojí“). Tím aktivujete aplikaci zabít spínač ochrana a pokud ztratíte kontakt se servery ExpressVPN, zajistí veškerou aktivitu na internetu.

Dále klikněte na „Pokročilý“A ujistěte se, že jsou zaškrtnuta políčka„ Zabránit detekci adresy IPv6 při připojení “a„ Pouze používat servery ExpressVPN DNS při připojení “. Tím je zajištěno, že ochrana proti úniku IPv6 a ochrana proti úniku DNS jsou zapnuty. Nyní můžete zavřít okno Předvolby.

Než jsem napsal tento článek, obrátil jsem se na oddělení zákaznické podpory ExpressVPN ohledně jakýchkoli tipů, jak zajistit řádný provoz VPN z Číny. Agent mi to řekl připojit se k jednomu z následujících serverů:

 • Hong Kong - 4
 • Singapur - Marina Bay
 • Japonsko - Tokio - 3
 • USA - Los Angeles - 5

Jakmile se poprvé připojíte k některému z výše uvedených serverů, zaškrtnutím políčka „Připojit se k poslednímu použitému umístění při spuštění ExpressVPN“ zajistíte automatické připojení k vybranému serveru.

Proč v Číně potřebujete VPN??

Dům svobody dal Číně 2018 skóre internetové svobody 88/100 (0 = nejvíce zdarma, 100 = nejméně zdarma). Číňan byl 4. rok v řadě nejhorší zneuživatel internetu na světě v žebříčku organizace Freedom on the Net.

Čínská vláda blokuje přístup na webové stránky, služby a aplikace umístěné mimo čínské hranice a čínskou kontrolu. I místní weby a služby mohou být zablokovány, pokud nebudou dodržovat pravidla stanovená vládou.

Blokované weby, služby a aplikace zahrnují mimo jiné:

 • Cloudové úložiště (Disk Google, Dropbox)
 • Informační weby (Wikipedia, Quora)
 • Služby zasílání zpráv (WhatsApp, Slack, Telegram)
 • Zpravodajské weby (BBC, NYTimes)
 • Vyhledávače (Google, Yahoo, DuckDuckGo)
 • Sociální média (Facebook, Instagram, Twitter)
 • Streamovací služby (YouTube, Netflix, Spotify)
 • Weby související s VPN a proxy (včetně výukových programů a průvodců konfigurací)

Internetová cenzura v komunistické zemi se stále více omezuje, jako zákon o kybernetické bezpečnosti v roce 2017 zvýšené požadavky na cenzuru, pověřená lokalizace dat a povinnost internetových společností pomáhat vládním agenturám při vyšetřování.

Je legální používat VPN v Číně?

Přesto důrazně doporučuji používat VPN k ochraně vašich online aktivit bez ohledu na to, kde se právě nacházíte, Také důrazně doporučujeme, abyste při používání VPN v zemi, jako je Čína, věnovali zvýšenou pozornost.

Přestože čínská vláda nikoho nezavřila za používání VPN (pokud mohu říci), nedávno začala pokutovat jednotlivce chycené pomocí VPN. Čínský občan Zhu Yunfeng dostal pokutu 1 000 Rmb (145 $) za používání nelicencované aplikace VPN.

Buďte tedy opatrní.

Na závěr

Uživatelům internetu, kteří žijí nebo navštěvují pevninskou Čínu, se doporučuje používat virtuální privátní síť k posílení a ochraně jejich online aktivit.

Logo ExpressVPN

VPN, jako je ExpressVPN, je optimálním nástrojem pro udržení skrytých online aktivit v Číně. Stejný nástroj také otevírá přístup do světa obsahu ve svobodném světě.

Více informací nebo zakoupení předplatného, navštivte web ExpressVPN.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

98 − 92 =

map