ExpressVPN vs. IPVanish Porównanie i wyniki testów 2020


ExpressVPN to kusząca opcja dla każdego użytkownika online, który chce tego, co najlepsze, i jest gotów zapłacić za to kilka dodatkowych dolarów. Dostawca oferuje doskonały zwrot z inwestycji, zapewniając jedne z najszybszych prędkości połączenia i najlepszą obsługę klienta w branży.

Logo ExpressVPN

Użytkownicy BitTorrent docenią gotowość dostawcy do zezwalania na aktywność P2P na wszystkich swoich serwerach, podczas gdy miłośnicy filmów zakochają się w możliwości odblokowania wielu usług przesyłania strumieniowego.

Odwiedź ExpressVPN

IPVanish to świetna opcja, jeśli szukasz dostawcy, który oferuje duże prędkości połączenia i doskonałą obsługę wielu platform, wszystko w rozsądnej cenie.

Logo IPVanish

Usługa zapewnia także ogólnoświatową obsługę BitTorrenting. Jednak w IPVanish brakuje szybkości połączenia w porównaniu do ExpressVPN.

Odwiedź IPVanish

Jak wybrać VPN

Jeśli szukasz dostawcy wirtualnej sieci prywatnej (VPN), który spełnia Twoje potrzeby, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, funkcji i statystyk.

W tym starciu między ExpressVPN i IPVanish, Wymienię ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze VPN, a także przyjrzę się, jak dobrze obaj dostawcy działają w każdej kategorii.

W każdej kategorii ogłaszam „zwycięzcę”, który będzie dostawcą oferującym najlepsze wyniki w tej konkretnej kategorii. Kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, ogłosimy zwycięzcę.

Zanim osiągniemy ten punkt, powinieneś mieć wystarczającą ilość informacji, aby podjąć świadomą decyzję, który dostawca VPN jest dla Ciebie odpowiedni.

Prędkość połączenia

W dzisiejszym świecie online prędkości połączeń VPN są ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, który dostawca jest odpowiedni dla Ciebie.

Usługi VPN powinny zapewniać szyfrowane połączenie, które zapewnia prędkości możliwie jak najbliżej nieobciążonego połączenia z dostawcą usług internetowych (ISP).

Pixel Privacy używa Speedtest.net do testowania prędkości połączeń zarówno dostarczonych przez ISP, jak i VPN. Zespół 3 osób (w tym ja) wykonuje następujące testy szybkości połączenia VPN:

  1. Aby przetestować prędkość pobierania dostawcy VPN, używamy gigabitowego połączenia Ethernet z siedzibą w Ameryce Północnej.
  2. Testujemy każdą sieć VPN, łącząc się z 3 różnymi lokalizacjami - w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu - w 3 różnych porach dnia przez 3 dni.
  3. Do testowania używamy wersji Windows aplikacji dostawcy, która jest skonfigurowana do łączenia się za pomocą protokołu OpenVPN przez UDP.
  4. Po zakończeniu wszystkich pomiarów prędkości uśredniamy odczyty, które otrzymałem dla zgłaszanego pomiaru.

Średnie prędkości połączenia

IPVanish zapewnia prędkości pobierania, które są jednymi z najbardziej konkurencyjnych w branży. Przy naszych ostatnich testach 62,15 Mb / s, szybkość dostawcy zapewnia dużą moc (więcej niż wystarczającą do szybkiego pobierania) i płynne strumieniowanie nawet treści wideo 4K.

Prędkość połączeń ExpressVPN jest jeszcze większa, dostarczając prędkości mierzące średnio 106,78 Mbps. Połącz te prędkości z optymalnym globalnym zasięgiem serwera i możliwościami odblokowywania zawartości, a otrzymasz optymalne narzędzie rozrywkowe.

Należy zauważyć, że rzeczywiste prędkości połączenia będą się różnić w zależności od zwykłych prędkości dostarczanych przez usługodawcę internetowego.

Średnia zwycięzca prędkości połączenia: ExpressVPN

Dostawca

Śr. Prędkość połączenia Połączyć

ExpressVPN

106,78 Mbps Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

62,15 Mbps Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

cennik

Dwóch dostawców stanowi badanie w przeciwieństwie do cen. Podczas gdy obecne ceny IPVanish są na najniższym poziomie, ExpressVPN trzyma się swojej zwykłej (wysokiej) struktury cenowej.

Taryfa miesięczna IPVanish jest bliższa cenie luksusowego dwupokładowego hamburgera, obniżając się do ceny podstawowego cheeseburgera, jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję.

Tymczasem, trzymając się analogii fast foodów, struktura cenowa ExpressVPN dla ich opcji z miesiąca na miesiąc jest bliższa dużej pizzy z 3 dodatkami, spadając do ceny 3-warstwowego średniego ciasta, gdy wyrazisz zgodę na ich roczną opcję.

Nie podajemy dokładnych cen dla naszych dostawców, ponieważ usługi VPN zmieniają swoje ceny i regularnie oferują specjalne oferty. Koniecznie sprawdź na stronie internetowej dostawcy aktualne ceny i oferty.

Wycena Zwycięzca: IPVanish

Dostawca

Okres gwarancji zwrotu pieniędzy Połączyć

IPVanish

7 dni Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

ExpressVPN

30 dni Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Prywatność

Prywatność nigdy nie była ważniejsza dla użytkowników Internetu niż obecnie. Użytkownicy VPN potrzebują gwarancji, że ich działania online nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym i że ich informacje o płatnościach nigdy nie będą narażone na wścibskie oczy.

Rozważając dowolnego dostawcę VPN, zawsze bierz pod uwagę, czy jego baza operacji znajduje się w kraju przyjaznym dla prywatności, czy przechowują wszelkiego rodzaju logi związane z Twoimi wygłupami online i czy oferują opcję płatności przyjazną dla prywatności, taką jak Bitcoin.

ExpressVPN podstawą operacji są Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), gdzie rząd nie wymaga od dostawców przechowywania dzienników użytkowników jakiegokolwiek rodzaju. Dostawca w pełni korzysta z tego, stosując surową politykę „bez logów”. Chociaż Sąd Najwyższy BVI może złożyć petycję do firmy o ujawnienie swoich danych użytkowników, ExpressVPN po prostu nie miałby takich dzienników do przekazania.

IPVanish znajduje się w coraz bardziej nieprzyjaznych prywatności Stanach Zjednoczonych. Chociaż Stany Zjednoczone nie wymagają od dostawców VPN prowadzenia rejestrów działań online swoich klientów, są do tego zachęcani. Jednak IPVanish postępuje zgodnie z narzuconą przez siebie polityką „bez logów”.

Jeśli chodzi o opcje płatności zwiększające prywatność, ExpressVPN akceptuje Bitcoin, podczas gdy IPVanish nie akceptuje żadnej formy kryptowaluty.

Zwycięzca prywatności: ExpressVPN (ledwo)

Dostawca

Ranking prywatności Teren

ExpressVPN

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

4.5 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

cechy

Badając sieci VPN, pamiętaj, aby nie koncentrować się wyłącznie na jednej kategorii, takiej jak cena lub szybkość połączenia.

Zamiast tego spójrz na ogólną wydajność dostawcy we wszystkich kategoriach przed podjęciem ostatecznej decyzji. W końcu najszybsze połączenia na świecie byłyby bezwartościowe, gdybyś nie miał dostępu do pożądanych treści.

W tej sekcji zbadam różne funkcje oferowane przez obu dostawców. Przyjrzę się każdej kategorii, a następnie ocenię wydajność każdego dostawcy w tej kategorii.

Bezpieczeństwo

ExpressVPN wykorzystuje szyfrowanie AES-256 (Advanced Encryption Standard). Protokoły VPN używane przez aplikacje dostawcy obejmują OpenVPN, PPTP i L2TP / IPSec. Dostępna jest ochrona przełącznika zabicia, a także ochrona przed wyciekiem DNS i ochrona przed wyciekiem IPv6.

IPVanish oferuje szyfrowanie AES-256 oraz standardowe w branży protokoły OpenVPN, PPTP i L2TP / IPSec w celu ochrony połączenia internetowego. Oferują również ochronę przed zabijaniem (z automatycznym ponownym połączeniem), ochronę przed wyciekiem DNS i IPv6, a także opcję „szyfrowania”, która ukrywa aktywność VPN jako normalny ruch przeglądarki.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zabezpieczeń, przeczytaj mój artykuł o zabezpieczeniach VPN.

Zwycięzca szyfrowania: Związany

Dostawca

Ocena bezpieczeństwa Star Rating Połączyć

ExpressVPN

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Jednoczesne połączenia

„Jednoczesne połączenia” oznaczają liczbę urządzeń, które mogą łączyć się jednocześnie z serwerami dostawcy VPN przy użyciu jednego zestawu danych logowania. Im wyższy limit, tym więcej użytkowników może udostępniać subskrypcję VPN.

IPVanish umożliwia do 10 jednoczesnych połączeń na konto.

ExpressVPN ostatnio podniósł swój numer jednoczesnego użytkownika, zwiększając go do 5 użytkowników jednocześnie, w porównaniu do poprzednich 3 przydziałów.

Zwycięzca symultanicznych połączeń: IPVanish

Dostawca

Dozwolone jednoczesne połączenia Połączyć

IPVanish

10 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

ExpressVPN

5 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Obsługa przesyłania strumieniowego

Streaming wideo jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych działań online. Sam subskrybuję Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Epix, HBO, Showtime i prawdopodobnie kilka innych, o których zapomniałem.

Być może zauważyłeś podczas podróży, że twoja ulubiona usługa przesyłania strumieniowego nie oferuje tych samych filmów i programów telewizyjnych, które lubisz w serwisie w domu. Wynika to z faktu, że umowy o przesyłanie strumieniowe podpisują umowy ze studiami filmowymi i telewizyjnymi, gdzie treści są dostępne dla poszczególnych krajów.

VPN pozwala ominąć te blokady, uzyskując dostęp do treści w innych regionach.

IPVanish's odblokowanie dostawców transmisji strumieniowych wydawało się prawie losowe. Chociaż mogłem uzyskać dostęp do Netflix z niektórych amerykańskich serwerów IPVanish, dostęp ten może zostać zakończony w dowolnym momencie. Brak dostępu do BBC iPlayer lub Wielkiej Brytanii. Netflix był niedostępny.

Radzę fanom filmów, aby sprawdzili u agentów obsługi klienta IPVanish, czy VPN niezawodnie odblokuje wybrane usługi przesyłania strumieniowego.

ExpressVPN wykonuje doskonałą robotę, otwierając dostęp do treści przesyłanych strumieniowo w innych krajach. Dostawca zapewnia dostęp do Netflix zarówno w USA, jak i za granicą, a także Amazon Prime w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii. Hulu i inni dostawcy strumieniowania również okazali się dostępni.

Jeśli szukasz niezawodnego dostępu do Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, HBO Go i innych, radzę sprawdzić ExpressVPN.

Zwycięzca pomocy technicznej przesyłania strumieniowego: ExpressVPN

Dostawca

Liczba amerykańskich usług przesyłania strumieniowego VPN odblokowuje Liczba usług międzynarodowych VPN odblokowuje Połączyć

ExpressVPN

4+ 3)+ Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

2) 0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Obsługa BitTorrent

Udostępnianie plików BitTorrent / P2P jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych i jednym z najbardziej kontrowersyjnych działań online dostępnych obecnie. W zależności od lokalizacji i typów udostępnianych plików aktywność BitTorrent może być legalna lub nielegalna.

Jednym ze sposobów ochrony działań związanych z udostępnianiem plików przed wścibskimi oczami dostawcy usług internetowych, zespołów prawnych branży filmowej i personelu organów ścigania jest użycie sieci VPN.

VPN szyfruje twoje połączenie i ukrywa twój prawdziwy adres IP, zapewniając, że twoje udostępnianie plików online jest utrzymywane w tajemnicy, nawet jeśli torrent, do którego masz dostęp, jest honeypot (plik, który wydaje się być popularnym filmem lub inną treścią, aby zachęcić cię do pobrania dowodów na dysk twardy) skonfigurowane przez organy ścigania lub przemysł rozrywkowy.

Strona pobierania uTorrent

ExpressVPN pozwala BitTorrenting na dowolnym serwerze w jego globalnej sieci. Dostawca idzie nawet tak daleko, że oferuje poradnik uTorrent na swojej stronie internetowej. Przewodnik zawiera wskazówki dotyczące korzystania z usługi ExpressVPN, aby utrzymać tajność działań P2P.

IPVanish pozwala również na torrentowanie w całej sieci serwerów.

Brak rejestrów serwerów obu dostawców oznacza, że ​​działania torrentów ich klientów są bezpieczne przed ujawnieniem.

Zwycięzca BitTorrenting: ExpressVPN

Dostawca

Liczba krajów, w których VPN zezwala na BitTorrenty Połączyć

ExpressVPN

94 (wszystkie z nich) Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

50+ (wszystkie z nich) Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Globalny zasięg serwera

Zawsze zwracaj uwagę na rodzaj globalnego zasięgu serwera oferowanego przez dostawcę VPN. Poszukaj dostawcy, który oferuje dużą liczbę serwerów, zlokalizowanych w jak największej liczbie różnych krajów.

Kompleksowa ochrona serwerów oznacza lepszy dostęp do międzynarodowych serwerów gier i treści przesyłanych strumieniowo z blokadą geograficzną.

ExpressVPN obsługuje ponad 3000 serwerów, stacjonujących w 94 krajach na całym świecie. To sprawia, że ​​dostawca jest doskonałym sposobem na dostęp do treści i usług w większości wolnego świata.

Globalny zasięg serwerów IPVanish jest znacznie niższy niż w przypadku ExpressVPN. Jednak dzięki ponad 1300 serwerom zlokalizowanym w ponad 50 krajach, IPVanish nadal zapewnia lepszą niż kiedykolwiek szansę na dostęp do treści, niezależnie od tego, gdzie się ona znajduje.

Zwycięzca globalnego zasięgu serwera: ExpressVPN

Dostawca

Liczba serwerów Kraje Połączyć

ExpressVPN

3000+ 94 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

1300+ 50+ Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Obsługa wielu platform

Dzisiejszy świat „podłączony wszędzie” sprawia, że ​​obsługa wielu platform jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Upewnij się, że dowolny dostawca VPN, który rozważasz, oferuje obsługę Twojego ulubionego komputera, urządzenia mobilnego lub innego podłączonego urządzenia.

ExpressVPN oferuje obsługę aplikacji na platformy Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome OS, Nook i Amazon Fire. Ponadto zapewniają rozszerzenia dla platform przeglądarki Chrome i Firefox, a także niestandardową aplikację dla wybranych routerów i instrukcje konfiguracji dla innych popularnych routerów.

IPVanish dostarcza aplikacje dla systemów Windows, macOS, iOS, Android i Amazon Fire TV. Instrukcje dotyczące konfigurowania usługi na komputerach z systemem Linux, Windows Phone i Chrome OS są dostępne na stronie internetowej IPVanish. Firma oferuje również instrukcje dotyczące konfiguracji sieci VPN na wybranych routerach.

Obaj dostawcy oferują gotowe do użycia routery plug-and-play za pośrednictwem FlashRouters.com.

Zwycięzca obsługi wielu platform: ExpressVPN (ze względu na rozszerzenia przeglądarki)

Dostawca

Obsługiwane platformy Rozszerzenia przeglądarki? Połączyć

ExpressVPN

8 Tak (Chrome, Firefox) Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

8 Nie Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

Obsługa klienta

Chociaż obaj nasi bezpośredni rywale oferują łatwe w użyciu aplikacje i usługi VPN, może przyjść czas, kiedy będziesz musiał zadać pytanie działom obsługi klienta.

ExpressVPN oferuje całodobową obsługę z 24/7 czatem wsparcia na żywo, przeszukiwalną bazą wiedzy wsparcia i wsparciem przez e-mail. Szybka i pouczająca odpowiedź jest tutaj regułą, a baza wiedzy dostawcy zawiera wiele przydatnych informacji.

IPVanish zapewnia wsparcie za pośrednictwem systemu przesyłania zgłoszeń problemów i biblioteki pomocy technicznej z możliwością wyszukiwania.

Dostawca ostatnio dodał funkcję bota wsparcia, który próbuje inteligentnie odpowiedzieć na proste pytania wsparcia. Jeśli się nie powiedzie, oferuje połączenie z czatem wsparcia na żywo. (Bot wykonuje przyzwoitą robotę, ustalając, czego możesz szukać, ale nadal wolałem ludzką odpowiedź). Ludzie wspierający IPVanish udzielili szybkich i pomocnych odpowiedzi na moje pytania.

Zwycięzca obsługi klienta: Związany

Dostawca

Ocena obsługi klienta Połączyć

ExpressVPN

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

IPVanish

5.0 Odwiedź stronę

Przeczytaj recenzję

A zwycięzcą jest…

Obaj dostawcy VPN zapewniają najwyższą ochronę Twoich działań online i obaj doskonale zapewniają szybkie połączenia i dostęp do treści na całym świecie. Jednak tylko jeden może być zwycięzcą.

ExpressVPN jest ogólnym zwycięzcą w tym pojedynku jeden na jednego. Dostawca był zwycięzcą ze względu na doskonałą prędkość połączenia, ochronę prywatności, obsługę przesyłania strumieniowego i obsługę wielu platform, a także globalny zasięg serwerów, który oferuje najszerszą obsługę P2P.

Sieci VPN powiązane w rankingach ochrony prywatności i obsługi klienta.

Tymczasem IPVanish oferuje najniższą cenę i największą liczbę jednoczesnych połączeń. Pomimo utraty konkurencji dostawca nadal oferuje dobry sposób ochrony połączenia internetowego przed wścibskimi oczami.

Bez względu na to, którego dostawcę VPN wybierzesz, pamiętaj, aby nawyk korzystania z ochrony VPN był zawsze używany w trybie online. Internet jest niebezpiecznym miejscem i powinieneś skorzystać z każdego dostępnego narzędzia, aby pomóc chronić swoje działania online i powiązane z nimi dane osobowe.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

93 − = 91

map