Súkromný prístup k internetu vs. TorGuard – porovnanie a výsledky testov 2020


Ak hľadáte poskytovateľa virtuálnej privátnej siete (VPN) s výhodnou cenou, ktorý ponúka vysoké rýchlosti pripojenia, špičkovú ochranu súkromia a podporu zdieľania súborov P2P, bude pre vás súkromný prístup k internetu (PIA) atraktívnou možnosťou..

Maskot PIA

Poskytovateľ ponúka podporu aplikácií pre všetky hlavné počítačové platformy, chýba mu však rozsiahle globálne pokrytie servermi.

Navštívte súkromný prístup na internet

Ak hľadáte poskytovateľa VPN, ktorý ponúka nadpriemerné globálne pokrytie serverov, prístup k streamovaným službám a zákaznícku podporu, zistíte, že TorGuard je atraktívnou možnosťou medzi poskytovateľmi VPN..

Logo TorGuard

Poskytovateľ tiež poskytuje vynikajúce šifrovanie, veľké množstvo súčasných pripojení a podporu BitTorrent.

Navštívte TorGuard

Ako si vybrať VPN

Je čas na ďalší vhadzovanie medzi poskytovateľmi VPN a táto bitka sa objaví Súkromný prístup na internet (PIA) a TorGuard.

V tomto článku prejdem na 10 najdôležitejších kategórií pri rozhodovaní o kúpe VPN zvážiť. Potom vysvetlím, prečo je každá kategória dôležitá, podelím sa o výkonnosť oboch poskytovateľov v každej kategórii, vyhlási víťaza v každej kategórii a na konci článku vyhlási celkového víťaza.

Na konci by ste mali mať dostatok informácií na to, aby ste sa rozhodli, ktorý poskytovateľ VPN najlepšie vyhovuje vašim jedinečným potrebám.

Rýchlosť pripojenia

Už ste videli rúru s pripojením na internet? Je to len najnovšia ukážka nekonečného prehliadania nových zariadení pripojených na internet.

Bez ohľadu na to, ktoré pripojené zariadenia používate, rýchle pripojenie je nevyhnutnosťou.

My v Pixel Privacy používame aplikáciu Speedtest.net na testovanie rýchlosti pripojenia každého poskytovateľa.

Vykonávame všetky testy rýchlosti pripojenia VPN podľa týchto krokov:

  1. K serveru v Severnej Amerike sa pripájame prostredníctvom gigabitového ethernetového pripojenia.
  2. Tím 3 používateľov testuje siete VPN pripojením sa na 3 umiestnenia serverov - jedno v Spojenom kráľovstve, jedno v Spojených štátoch a jedno v Hongkongu - v 3 rôznych časoch počas 3 dní..
  3. Pomocou verzie Windows poskytovateľa aplikácie sme nakonfigurovali pripojenie tak, aby sa pripojilo pomocou protokolu OpenVPN cez UDP.
  4. Zaznamenávame všetky výsledky testov rýchlosti a potom vypočítame priemernú rýchlosť každého poskytovateľa.

Priemerná rýchlosť pripojenia

Obaja poskytovatelia dosiahli vysoké skóre v kategórii rýchlosti sťahovania, so súkromným prístupom na internet porazil TorGuard o niečo viac ako 8 Mbps.

Súkromný prístup na internet poskytuje rýchlosti sťahovania o niečo viac ako 84 Mbps, zatiaľ čo TorGuard poskytuje pomerne slušnú rýchlosť o niečo viac ako 76 Mbps.

Obaja poskytovatelia poskytujú viac ako dosť koní na takmer akúkoľvek online aktivitu vrátane prezerania videa, sťahovania a zdieľania veľkých súborov a ešte oveľa viac.

Priemerný víťaz rýchlosti pripojenia: súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Rýchlosť sťahovania odkaz

Súkromný prístup na internet

84,18 Mbps Navštívte stránku
Prečítajte si recenziu

TorGuard

76,05 Mbps Navštívte stránku

stanovenie ceny

Obaja naši konkurenti by sa mali ukázať ako atraktívni pre používateľov pri hľadaní primeraného poskytovateľa VPN, ktorý stále ponúka nadpriemernú úroveň služieb.. Súkromný prístup na internet je však určite finančne prijateľnou možnosťou týchto dvoch možností.

Priemerná mesačná cena súkromného prístupu na internet je pre jednotlivé mesačné a ročné možnosti predplatného jednociferná.

Medzitým je mesačný plán TorGuardu iba dvojciferný, a ak sa rozhodnete pre ročný plán, klesne na jednociferné číslo na strednej úrovni..

Víťaz cien: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Záručná doba vrátenia peňazí odkaz

Súkromný prístup na internet

7 dní Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

TorGuard

7 dní Navštívte stránku

súkromia

Pokiaľ ide o internet, existuje veľmi málo miest, ktoré možno označiť ako „bezpečné“.

Bez ohľadu na to, kam idete, váš poskytovateľ internetových služieb neustále sleduje, zaznamenáva vaše cesty, aby ich predával inzerentom - a nezačneme ani to, čo by hackeri chceli robiť s vašimi osobnými údajmi.

Pri zvažovaní poskytovateľa VPN sa podrobne venujte nasledujúcim faktorom týkajúcim sa ochrany osobných údajov:

  • Poskytuje to poskytovateľ domáca krajina rešpektuje súkromie online?
  • Poskytuje poskytovateľ viesť záznamy zaznamenávajú cestovania používateľov online?
  • Prijíma poskytovateľ kryptomeny alebo iné typy súkromné ​​platby, napríklad zostatky darčekových kariet obchodníkov?

Súkromný prístup na internet sa síce nachádza v Spojených štátoch, kde si však môžu legálne ukladať denníky súvisiace s online aktivitami svojich používateľov. Poskytovateľ akceptuje bitcoiny a iné druhy kryptomeny, ako aj zostatky darčekových kariet obchodníkov za svoje kvalitné služby..

TorGuard má sídlo aj v USA, ale aj oni odmietajú ukladať denníky súvisiace s aktivitami svojich zákazníkov. TorGuard tiež šťastne prijíma zostatky bitcoinových a obchodných darčekových kariet ako platby na zvýšenie ochrany osobných údajov.

Víťaz ochrany osobných údajov: Je to kravata!

poskytovateľ

Hodnotenie hviezdičkami odkaz

Súkromný prístup na internet

5.0 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

TorGuard

5.0 Navštívte stránku

Vlastnosti

Možno najlepšou radou, ktorú by som mohol dať každému, kto nakupuje tú najlepšiu VPN, ktorá vyhovuje ich potrebám, je nesústrediť sa iba na jednu alebo dve funkcie..

Namiesto toho zvážte všetky služby, ktoré VPN poskytuje, aby ste získali celkovú dobrú predstavu o výhodách a nevýhodách každého poskytovateľa.

V tejto časti článku „Head to to head“ sa zameriam na funkcie, ktoré ponúkajú obaja poskytovatelia VPN, vysvetlím ich výkonnosť v každej kategórii služieb a potom vyhlásim víťaza v každej aréne..

zabezpečenia

Používatelia, ktorí hľadajú VPN jednoducho na ochranu svojich online ciest pred zvedavými očami, by mali venovať veľkú pozornosť šifrovaniu, ktoré ponúka potenciálny poskytovateľ VPN. Okrem toho sa dôkladne pozrite na ďalšie ochrany pripojenia poskytovateľa.

TorGuard využíva šifrovanie na vojenskej úrovni a používa protokoly OpenVPN s protokolmi TCP alebo UDP, PPTP, L2TP / IPsec, SSTP a IKEv2. Medzi ďalšie ochrany patrí blokovanie adwaru a škodlivého softvéru, ako aj ochrana proti úniku DNS a úniku IPv6.

Súkromný prístup na internet používa vysokoúrovňové šifrovanie cez OpenVPN s protokolmi L2TP + PSK a PPTP. Medzi ďalšie ochrany patrí prepínač zabitia, ochrana proti úniku DNS a úniku IPv6 a blokátory sledovania, adwaru a škodlivého softvéru.

Ďalšie informácie o týchto funkciách nájdete v mojom článku o funkciách zabezpečenia VPN.

TorGuard zvíťazil vďaka väčšiemu počtu protokolov, ktoré poskytujú viac možností pripojenia v príliš reštriktívnych krajinách.

Výherca zabezpečenia: TorGuard

poskytovateľ

Celkové skóre bezpečnosti odkaz

TorGuard

5.0 Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

4.5 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

Súčasné pripojenia

Či už ste vlastníkom firmy alebo hlavou veľkej rodiny, oceníte poskytovateľa VPN, ktorý umožňuje veľkému počtu zariadení pripojiť sa súčasne na jedno prihlásenie.

PIA umožňuje až 10 súčasných pripojení na rovnakom súbore prihlasovacích údajov.

TorGuard umožňuje 5 súčasných prihlásení pomocou rovnakého účtu.

Víťaz simultánnych pripojení: súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Počet povolených simultánnych pripojení odkaz

Súkromný prístup na internet

10 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

TorGuard

5 Navštívte stránku

Podpora streamovania

Cestovanie po svete je skvelý spôsob, ako stráviť voľný čas. Bez ohľadu na to, kam idete, budete však stále ešte trochu túžiť po dome. Čo tak pekné prúdenie, keď namáčate boľavé nohy po náročnom dni strávenom prehliadkou mesta?

TorGuard neposkytuje prístup k streamovacím službám. Ak sa však nezúčastňujete doplnku „vyhradená streamovacia IP“ 7,99 dolárov mesačne, prístup je menej ako spoľahlivý.

Súkromný prístup na internet neponúka spoľahlivý prístup k akejkoľvek streamovacej službe, aj keď je možné, že si budete môcť náhodne vybrať server a príležitostne navštíviť Netflix v USA. Nie je to však spoľahlivé, takže sa počíta ako nula.

Víťaz prístupu do siete Netflix: TorGuard (ale iba v prípade, že si kúpite doplnok streamovaného IP)

poskytovateľ

Počet odblokovaných sietí VPN v USA Počet odblokovaných medzinárodných služieb VPN odkaz

TorGuard

5+ (s doplnkom) 5+ (s doplnkom) Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

0 0 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

Podpora BitTorrentu

P2P / BitTorrent je dnes pravdepodobne najpopulárnejším spôsobom zdieľania súborov na internete. Podniky a jednotlivci často používajú P2P na legálne zdieľanie súborov.

Niektorí používatelia ho však využívajú aj na zdieľanie obsahu chráneného autorskými právami, napríklad hudby a filmov. To viedlo mnoho poskytovateľov internetových služieb k zablokovaniu zdieľania súborov v ich sieťach. Vďaka tomu je sieť VPN, ktorá umožňuje činnosť P2P na svojich sieťach, jednoznačným plusom.

TorGuard umožňuje činnosť P2P na všetkých svojich serveroch umiestnených na serveri 50+ krajín.

Súkromný prístup na internet umožňuje činnosť P2P na všetkých serveroch 32 krajín.

Víťaz podpory BitTorrent: TorGuard

poskytovateľ

Počet krajín, kde VPN umožňuje prístup BitTorrent odkaz

TorGuard

50+ (všetky) Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

32 (všetky) Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

Globálne pokrytie servera

Komplexné pokrytie globálnym serverom je kľúčovou funkciou VPN, ktorá odblokuje obsah z celého sveta, ktorý by za normálnych okolností mohol byť vo vašej oblasti blokovaný.

TorGuard má umiestnených viac ako 3 000 serverov 50+ krajín.

Súkromný prístup na internet má viac ako 3 500 serverov na 32 krajín.

Víťaz globálneho pokrytia servera: TorGuard

poskytovateľ

Počet serverov krajiny odkaz

TorGuard

3000+ 50+ Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

3500+ 32 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

Podpora viacerých platforiem

Je to prepojený svet a stavím sa, že drvivá väčšina mojich čitateľov vlastní viac ako jedno pripojené zariadenie.

Notebooky, smartfóny, tablety, herné konzoly a ďalšie znamenajú, že čím viac platforiem váš poskytovateľ VPN podporuje, tým lepšia bude vaša všestranná ochrana..

Súkromný prístup na internet ponúka aplikácie pre platformy Windows, MacOS, iOS, Android a Linux. Poskytovateľ tiež poskytuje podporu pre rôzne smerovače. Rozšírenia sú k dispozícii pre prehliadače Opera, Google Chrome a Mozilla Firefox.

TorGuard je podpora aplikácií zahŕňa zariadenia na platformách Windows, MacOS, Android, iOS a Linux, ako aj veľa značiek smerovačov. K dispozícii sú aj rozšírenia pre prehliadače Firefox a Safari.

Víťaz podpory viacerých platforiem: Súkromný prístup na internet

poskytovateľ

Počet podporovaných platforiem Rozšírenia prehľadávača? odkaz

Súkromný prístup na internet

5 Áno (Chrome, Firefox, Opera) Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

TorGuard

5 Áno (Firefox, Safari) Navštívte stránku

Zákaznícka podpora

Zákaznícku podporu považujte za podobnú členstvu v AAA Roadside Assistance. Iste, nikdy ho nechcete používať, ale ste radi, že ste tam, keď to potrebujete.

TorGuard poskytuje nepretržitý live chat, systém na sledovanie problémov a systém prehľadávania vedomostí.

Súkromný prístup na internet nemá živý podporný rozhovor. Poskytovateľ však ponúka prehľadateľnú vedomostnú základňu, systém na sledovanie problémov s lístkami a sekciu „Sprievodcovia“, sprievodca Zákazníci PIA inštaláciou a použitím ich pripojenia VPN.

Víťaz zákazníckej podpory: TorGuard

poskytovateľ

Hodnotenie hviezdičkami podpory zákazníkov odkaz

TorGuard

5.0 Navštívte stránku

Súkromný prístup na internet

4.0 Navštívte stránku

Prečítajte si recenziu

Víťaz: TorGuard!

TorGuard tentokrát vyradil súkromný prístup na internet. Obaja poskytovatelia bojovali proti zubom a nechtom a vedenie sa niekoľkokrát zmenilo, ale TorGuard sa v pretekoch posunul dopredu.

Logo TorGuard

TorGuard bol najlepší v oblasti bezpečnosti, podpory streamovania, podpory BitTorrent, globálneho pokrytia serverov a podpory zákazníkov.

Súkromný prístup na internet sa najlepšie umiestnil v rýchlostiach pripojenia, cenách, súčasných pripojeniach a súťažiach o podporu viacerých platforiem.

Poskytovatelia sa zviazali, pokiaľ ide o súkromie.

TorGuard tentokrát získal víťazstvo čiastočne vďaka jeho nadpriemernému globálnemu pokrytiu servermi a komplexnej podpore zákazníkov. Používatelia by mali oceniť vysokú úroveň zabezpečenia a prístup BitTorrent.

Viac informácií alebo zakúpenie predplatného, navštívte webovú stránku TorGuard.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 3

map