Jak zašifrovat vaše e-maily: Výukový program krok za krokem – Pixel Privacy


Jak zašifrovat vaše e-maily

Výukový program krok za krokem

Ikona ochrany e-mailu

Bylo v poslední době na mysli online soukromí?

V dnešních zprávách je běžné číst o nárůstu narušení dat, krádeží identity online, zásahu vlády a útoků financovaných vládou - nebo vlády se navzájem obviňují z útoků, alespoň.

A to je to, co si přečtete ve zprávách a na dalších informativních webech!

Ale kolik toho opravdu víme o těchto online hrozbách? Kolik o vás vědí NSA - a týmy kybernetické inteligence jiných zemí -?

Lze s jistotou předpokládat, že tyto agentury mají docela nějaké zpravodajské údaje, a přestože o vás zatím žádné údaje nemají, mohly by je získat poměrně snadno - například ponořením do vaší e-mailové historie.

Přestože je e-mail jednou z nejstarších metod online komunikace, většina poskytovatelů e-mailových služeb stále nedělá skvělou práci na ochraně vašeho soukromí.

Ve výchozím stavu nejznámější poskytovatelé e-mailu, jako jsou Gmail, Yahoo a Outlook, nechrání vaše e-maily pomocí šifrovacích metod. To znamená, že vaše e-mailové zprávy a přílohy jsou čitelné v prostém textu (viditelné pro každého, kdo zachytí vaše e-maily).

Snad pro většinu lidí není obecný obsah jejich e-mailových zpráv ani příliš tajnými ani velmi citlivými informacemi. Někdy však může být e-mailová zpráva osobní a vědět, že e-mail by byl chráněn a jen čitelný příjemcem, by nabídl jistý klid.

Navíc zasílání citlivých osobních / platebních údajů prostřednictvím e-mailové zprávy, která například obsahuje údaje o vašem bankovním účtu nebo kreditní kartě, způsobuje, že je e-mail chráněn šifrováním.

Většina standardních poskytovatelů e-mailu odesílá e-mailové zprávy v prostém textu. Pokud je během přenosu zachycena e-mailová zpráva, je pro někoho snadné přejít na obsah e-mailu, protože si jednoduše přečte prostý text.

Pokud se rozhodnete šifrovat vaše e-mailové zprávy, můžete si být jisti, že hackeři, vládní bezpečnostní týmy nebo kdokoli jiný, kdo se s nimi dostane do rukou, nemůže číst potenciálně zachycené zprávy, může si je přečíst pouze příjemce s dešifrovacím klíčem..

Šifrování e-mailů je dobrým řešením pro ochranu osobních zpráv, které posíláte svým přátelům, rodině, blízkým, kolegům, zaměstnavateli a dalším..

V této příručce vysvětlím, jak zašifrovat váš e-mail pomocí různých zařízení a poskytovatelů e-mailu.

Nejdříve však začneme několika základními principy, například proč byste měli šifrovat své e-maily, jak funguje šifrování e-mailů a jaké metody šifrování e-mailů existují.

Proč byste měli šifrovat svůj e-mail

Existuje řada dobrých důvodů pro volbu bezpečných a šifrovaných e-mailových zpráv.

Zamyslete se nad svými uživatelskými jmény a hesly, pracovními smlouvami, smlouvami, důvěrnými soubory, nabídkami pracovních míst, zprávami o výkonu zaměstnanců, citlivými interními údaji společnosti atd. Toto je jen několik příkladů informací, které by měly být utajeny a skryté.

Šifrování vašich e-mailových zpráv nezaručuje úplné soukromí a ochranu před největšími vládními agenturami, jako jsou například NSA a agentury jiných zemí tohoto kalibru..

Šifrování vašich e-mailů však určitě zajistí vaše data v bezpečí před nežádoucími snoopy, únosci, hackery a dalšími typy počítačových zlodějů, kteří jsou za vašimi daty. Na internetu je spousta hackerů a kybernetických zlodějů „malých ryb“, které by vám mohly způsobit vážné škody na osobní i obchodní úrovni, pokud by vaše data padla do rukou.

Taky, velké korporace a dokonce i vaše vlastní Poskytovatel internetových služeb (ISP) prodává vaše data třetím stranám, a proto jsou často diskutováni o soukromí. V žádném případě však nejsou jedinými subjekty, které vaše data prodávají nebo o ně mají zájem.

Vzhledem k počtu subjektů, které by rádi prozkoumaly vaše údaje, jsem si jistý, že byste chtěli udělat cokoli pro ochranu vašeho soukromí. Šifrování e-mailů je důležitým krokem v tomto směru.

Šifrování e-mailů: Jak to funguje?

Šifrování v jeho nejjednodušším vysvětlení je následující:

Plaintext (čitelný text) je zakódován do ciphertext (nečitelný text). Data nebo text jsou šifrována jedinečným šifrovacím klíčem a na oplátku mohou být dešifrována pouze jedinečným dešifrovacím klíčem.

Šifrovaný text je člověkem naprosto nečitelný a je extrémně obtížný jej popraskat - pokud je to možné.

Když zašifrujete e-mailovou zprávu, celá zpráva se změní na náhodné, nečitelné znaky a čísla. V takovém případě může zprávu dešifrovat pouze příjemce. Je zřejmé, že příjemce musí mít dešifrovací klíč.

Aby bylo jisté, že zprávu může přečíst pouze příjemce, mohou zúčastněné strany použít metodu symetrického nebo asymetrického šifrování.

Stručně řečeno, symetrické šifrování se vztahuje na situaci, kdy odesílatel šifruje e-mailovou zprávu a komunikuje (sdílí) klíč s příjemcem - lze tak učinit telefonicky nebo osobně. Symetrické šifrování používá stejný klíč pro šifrování a dešifrování zprávy.

Bezpečnější a ještě složitější metoda šifrování je metoda asymetrického šifrování. Asymetrické šifrování znamená, že obě strany vlastní sadu klíčů: soukromý klíč a veřejný klíč.

Na rozdíl od symetrického šifrování, které používá stejný klíč pro šifrování a dešifrování, nelze asymetrické šifrované zprávy dešifrovat stejným klíčem, se kterým byly šifrovány..

Zprávy šifrované veřejným klíčem lze dešifrovat pouze soukromým klíčem a naopak: zprávy šifrované soukromým klíčem lze dešifrovat pouze veřejným klíčem. Veřejný i soukromý klíč jsou matematicky propojeny.

Veřejný klíč může být uložen spolu s vaším jménem a e-mailovou adresou na veřejném serveru a přístupný všem.

Můžete například vyhledat někoho veřejný šifrovací klíč a e-mailovou adresu, poslat jim e-mailovou zprávu a zašifrovat e-mail veřejným klíčem příjemce.

Tento proces zajistí, že během přenosu nebude e-mail čitelný (prostý text). Je šifrovaná a nečitelná pro každou stranu, která by se mohla pokusit zachytit zprávu a přiblížit se.

Jediný, kdo je schopen zprávu dešifrovat, je příjemce - pomocí svého soukromého klíče, protože e-mailová zpráva byla zašifrována pomocí veřejného klíče.

Tato metoda šifrování zajišťuje úplné soukromí a tajemství při odesílání důležitých e-mailů, které obsahují citlivé informace nebo platební údaje. Je to bezpečnější než symetrické šifrování, protože si nemusíte předem vyměňovat žádné tajné informace.

Různé metody šifrování e-mailů

K šifrování e-mailových zpráv můžete použít několik různých metod. Dvě důležité metody šifrování jsou následující:

1

Zabezpečená / víceúčelová rozšíření pro internetovou poštu (S / MIME)

S / MIME je jako digitální otisk prstu. Rozšíření ověří totožnost příjemce, takže e-mailovou zprávu může přečíst pouze tato osoba.

Rozšíření S / MIME lze nakonfigurovat prostřednictvím centralizované „certifikační autority“ (CA). CA jsou bezpečnostní společnosti (jako Comodo, Symantec, GlobalSign a Digicert), které jsou důvěryhodnými distributory certifikátů ochrany soukromí.

Chcete-li zašifrovat své e-maily, budete potřebovat individuální certifikát od jedné z těchto certifikačních autorit.

S / MIME je relativně snadno použitelný a implementovatelný na e-mailových klientech stolních počítačů (například Outlook a Thunderbird), ale těžší je používat na webových e-mailových klientech (Gmail, Yahoo atd.).

2

Docela dobré soukromí / víceúčelová rozšíření pro internetovou poštu (PGP / MIME)

PGP / MIME je neuvěřitelně silné ochranné opatření pro šifrování e-mailů. Výhodou šifrování PGP je, že je flexibilnější a (často) levnější - to platí také pro e-mailové klienty na webu.

Jeho flexibilita umožňuje různé metody šifrování, které obsahují různé úrovně ochrany zabezpečení vaší e-mailové zprávy. Většina šifrovacích schémat PGP je také bezplatná!

Díky těmto funkcím je PGP / MIME vynikajícím způsobem šifrování e-mailových zpráv. Zde je seznam několika kvalitních zdrojů, softwaru, pluginů a dalších - Níže uvádíme podrobně některé z nejlepších zdrojů.

Důležitá poznámka:
aby si mohli vyměňovat šifrované e-maily, musí mít oba účastníci certifikát.

Pojďme do toho a prozkoumáme, jak zašifrovat vaše e-mailové zprávy do různých operačních systémů a e-mailových klientů.

Jak šifrovat e-maily v aplikaci Outlook

Před šifrováním e-mailových zpráv v aplikaci Outlook musíte získat digitální certifikát od CA. V některých případech vám může zaměstnavatel poskytnout digitální certifikát. Pokud ne, můžete získat certifikát od Comodo, GlobalSign nebo Digicert - nebo jakékoli jiné důvěryhodné certifikační autority.

Jeden můžete vytvořit podle následujících kroků:

Krok č. 1 - Na kartě Soubor klikněte na „možnosti“.

Informace o účtu Outlook

Krok č. 2 - Poté klikněte na „Centrum zabezpečení“.

Jak zašifrovat vaše e-maily: Výukový program krok za krokem - Pixel Privacy

Krok č. 3 - V aplikaci Microsoft Outlook Trust Center klikněte na „Nastavení“.

Stránka Trust Center

Krok č. 4 - Na kartě zabezpečení e-mailu v části Digitální identifikátory klikněte na „Získat digitální ID“.

Trust Center získává digitální ID

Doporučuji použít Comodo protože poskytují bezplatné bezpečné e-mailové certifikáty. Klikněte na odkaz a poté klikněte na „Zaregistrovat se nyní“. Postupujte podle pokynů na další stránce.

comodo zaregistrovat

Po dokončení registračních kroků obdržíte v doručené poště „Digitální ID“.

Žádost o certifikaci Comodo

Chcete-li nainstalovat / aktivovat nově získané digitální ID v aplikaci Outlook, postupujte takto:

Krok č. 1 - Přejděte na kartu Soubor a klikněte na „možnosti“. Poté vyberte „Centrum důvěryhodnosti“.

Nabídka Trust Center

Krok č. 2 - Když se nacházíte v Microsoft Trust Center, klikněte na „Nastavení Trust Center“.

Stránka Trust Center

Krok č. 3 - Přejděte na kartu zabezpečení e-mailu a vyberte „Šifrovaný e-mail“ a poté klikněte na „Nastavení“.

Zabezpečení e-mailu v centru zabezpečení

Krok č. 4 - Poté zkontrolujte, zda je ve formátu zaškrtnuta metoda šifrování S / MIME. Ponechte výchozí nastavení zabezpečení zaškrtnuté.

Nastavení zabezpečení Trust Center

Jakmile to provedete, je čas vložit vaše certifikáty.

Krok č. 5 - V části „Certifikáty a algoritmy“ najděte „Podpisový certifikát“. Klikněte na „Vybrat“.

Vyberte certifikát

Krok č. 6 - V poli „Vybrat certifikát“ vyberte zabezpečený e-mailový certifikát, který vám společnost Comodo zaslala, pokud certifikát není již ve výchozím nastavení vybrán..

Potvrzení certifikátu

Krok č. 7 - Zaškrtněte poslední políčko v okně „Odeslat tyto certifikáty s podepsanou zprávou“.

Pošlete tyto certifikáty s podepsanou zprávou

Krok # 8 - Stisknutím tlačítka „OK“ uložte všechny změny.

V tuto chvíli jste úspěšně nainstalovali certifikát do svého e-mailového klienta. Bezpečnostní certifikát se však na vaše e-maily ve výchozím nastavení nepoužije. Je proto důležité dokončit několik posledních kroků, abyste mohli připojit své digitální ID k e-mailu.

Pro dokončení poslední části postupujte podle následujících kroků:

Krok č. 1 - V aplikaci Outlook otevřete „Nová zpráva“.

Nový e-mail aplikace Outlook

Krok č. 2 - V novém okně zprávy přejděte na „Možnosti zprávy“.

Nastavení zabezpečení nové pošty aplikace Outlook

Krok č. 3 - Poté klikněte na „Nastavení zabezpečení“.

změnit nastavení zabezpečení pro tuto nabídku zpráv

Krok č. 4 - V okně Vlastnosti zabezpečení zaškrtněte políčka „Šifrovat obsah a přílohy zprávy“ a „Přidat do této zprávy digitální podpis“.

výhled nové vlastnosti zabezpečení pošty

Krok č. 5 - Ponechte výchozí nastavení „Nastavení zabezpečení“ .

výhled nové vlastnosti zabezpečení pošty 2

Krok # 6 - Chcete-li dokončit šifrování, klikněte na „OK“ a vraťte se k nové e-mailové zprávě.

Pamatujte, že po dokončení výše uvedených kroků jste nyní povolili a přidali své digitální ID do svých e-mailů, ale to není totéž jako šifrování e-mailových zpráv.

Za účelem výměny zašifrovaných e-mailových zpráv s někým musíte poslat alespoň jeden e-mail s připojeným digitálním ID a naopak - příjemce musí udělat totéž.

Aplikace Outlook tak může ověřit obě strany jako důvěryhodné.

Abyste zabránili první výměně digitálního podpisu, můžete si prohlížet certifikáty lidí ve vašem seznamu kontaktů. Chcete-li zobrazit certifikát osoby, se kterou chcete vyměňovat šifrované zprávy, postupujte podle následujících kroků:

Krok č. 1 - Na navigační liště klikněte na „Lidé“.

Ikona aplikace Outlook new mail People

Krok č. 2 - Na domovské kartě klikněte na „Seznam“.

Možnost seznamu nových mailů aplikace Outlook

Krok č. 3 - Poklepejte na jméno osoby a na kartě Kontakt klikněte na „Certifikáty“.

Možnost Outlook nové poštovní certifikáty

Pokud máte oba příjemce digitální certifikát / ID druhé strany, můžete certifikát uložit do adresáře, abyste mohli odesílat a přijímat šifrované e-maily.

Jak šifrovat e-maily v systému MacOS

Chcete-li šifrovat e-mailové zprávy v Mac Mail, musíte si vytvořit nebo zakoupit certifikát od CA.

Proces šifrování funguje podobně jako postup šifrování v předchozí části pro uživatele aplikace Outlook - váš certifikát musíte sdílet s příjemcem a naopak.

Jak tedy můžete v zařízení MacOS vytvořit certifikát? Chcete-li zjistit, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1 - Přejděte na Finder -> Aplikace -> Nástroje a potom poklepejte na položku „Keychain Access“.

Krok č. 2 - Po otevření přístupu ke klíčovým klíčům přejděte do levého horního rohu a klikněte na „Přístup ke klíčovým klíčům“, najděte „Asistent certifikátu“ a klikněte na „Vytvořit certifikát“.

Mac Keychain Access - Vytvořte certifikát

Pokud byste však raději použili certifikát od CA, pak místo výběru „Vytvořit certifikát“ můžete vybrat „Vytvořit certifikační úřad“.

Krok č. 3 - Zadejte název certifikátu a klikněte na „Vytvořit“.

Mac Keychain Access - Vytvořte si svůj certifikát

Krok č. 4 - Klepnutím na „Pokračovat“ potvrďte, že se chystáte vytvořit certifikát podepsaný sebou.

text upozornění na vlastní certifikáty

Krok č. 5 - Váš certifikát byl úspěšně vytvořen!

certifikát byl úspěšně vytvořen

Je důležité propojit vaši e-mailovou adresu s certifikátem. Certifikát, který jste právě vytvořili, se zobrazí v seznamu „Keychain Access“.

Krok # 6 - Vyhledejte nově vytvořený certifikát a klikněte pravým tlačítkem myši na soubor. Poté klikněte na „Nová předvolba identity.“

Nabídka Keychain Access Identity

Krok č. 7 - Do pole zadejte svou e-mailovou adresu a stiskněte „Přidat“.

Předvolby certifikátu Mac Identity

Krok č. 8 - Poskytněte přístup z vašeho poštovního účtu ke certifikátu keychainu. Zadejte své heslo pro Mac a potvrďte kliknutím na „OK“.

mac přihlašovací heslo keychain

Krok č. 9 - Nyní, když jste do svého e-mailu přidali certifikát, otevřete novou e-mailovou zprávu a pošlete e-mail příjemci, aby si vyměnil certifikát.

Jak vidíte, ikona certifikátu a ikona zámku šifrování jsou umístěny na pravé straně. Po odeslání e-mailu příjemci, sdílení certifikátu a obdržení certifikátu druhé strany vám visací zámek umožní odesílat šifrované e-mailové zprávy.

Ikona zámku šifrování e-mailů Mac

Jak šifrovat e-maily v iOS

Ve výchozím nastavení je metoda šifrování S / MIME zabudována do každého zařízení iOS. Pokud chcete povolit možnost šifrování e-mailových zpráv, postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

Krok č. 1 - V zařízení iOS přejděte na „Nastavení“ a klikněte na „Účty“ & Hesla. “

Nabídka Účty a hesla pro iOS

Krok č. 2 - Klikněte na e-mailový účet, který chcete zašifrovat - v příkladu jsem pokračoval v používání služby Google Mail.

Nabídka Účty a hesla pro iOS 2

Krok č. 3 - Dále klikněte na svůj e-mailový účet (zablokoval jsem důl z důvodu ochrany osobních údajů).

Nastavení účtu iOS účtu Google Mail

Krok č. 4 - V dalším okně pokračujte kliknutím na „Upřesnit“.

Pokročilá nastavení iOS účtu Google Mail

Krok č. 5 - V pokročilém nastavení přejděte dolů a vyhledejte „S / MIME“. Chcete-li aktivovat funkci šifrování S / MIME, jednoduše přesuňte posuvník doprava.

Nastavení e-mailu S-MIME

Aby bylo možné vytvořit klíčenku, připojí se iOS k globálnímu seznamu adres (GAL), což je v podstatě databáze certifikátů S / MIME, podobná seznamu „Keychain Access“ na vašem počítači Mac.

iOS použije GAL k identifikaci příjemců ve vašem seznamu kontaktů. Pokud je nalezen v GAL, při odesílání e-mailu se v okně „Nová zpráva“ zobrazí modrá ikona zámku.

ikona zabezpečeného zámku

V některých případech se může modrá barva zámku změnit, když jsou vybráni určití příjemci e-mailu. To znamená, že příjemce není ve vašem prostředí pro výměnu a musíte si nejprve navzájem sdílet certifikát.

Pokud jste do svého seznamu přístupových klíčů nepřidali svůj certifikát, nebudete moci odesílat šifrované zprávy.

Stejně jako to, co jsem vysvětlil v části „Jak šifrovat e-maily v aplikaci Outlook“, musíte příjemci poslat alespoň jeden e-mail s připojeným digitálním podpisem a příjemce musí udělat totéž.

Pokud chcete připojit svůj podpis, jednoduše klikněte na „Podepsat“ v předchozí nabídce pokročilých nastavení a povolte „Podepsat“ změnou na „Ano“.

Podepište nastavení e-mailu

Jak šifrovat e-maily v systému Android

Chcete-li odesílat šifrované e-mailové zprávy se zařízením Android, máte několik různých možností. Jedním z nich je instalace aplikace s názvem „CipherMail“.

Šifra je další termín pro „kódovaný text“, proto název poštovní aplikace! CipherMail vám umožňuje odesílat e-maily pomocí metody S / MIME.

Funguje podobně jako dříve vysvětlené metody S / MIME a certifikát je povolen jeho sdílením s příjemcem poprvé.

Aplikaci si můžete stáhnout na CipherMail's nebo si jej stáhněte na internetu Google Play obchod.

Alternativní možností s pravděpodobně lepší ochranou soukromí je šifrování e-mailových zpráv pomocí PGP / MIME. Tato metoda funguje jinak, protože k povolení procesu šifrování potřebujete dvě aplikace: e-mailovou aplikaci a úložiště klíčů.

Metoda PGP / MIME obvykle vyžaduje trochu více času na nastavení, ale také poskytuje lepší ochranu. Největší výhodou je, že při odesílání zašifrovaných e-mailových zpráv nemusíte svůj certifikát sdílet s příjemcem.

K povolení šifrování PGP / MIME potřebujete Aplikace K-9 Mail a OpenKeychain, oba dostupné v Obchodě Google Play.

Postupujte podle následujících pokynů:

Krok # 1 - Nainstalujte OpenKeychain aplikace.

Krok č. 2 - Vyberte „Klíče“ a poté „Vytvořit můj klíč“ pro vygenerování vašeho PGP klíče.

OpenKeychain

Krok č. 3 - Dále nainstalujte Poštovní aplikace K-9. Projděte si jednoduché instalační kroky aplikace a vytvořte e-mailový účet.

Krok č. 4 - Po instalaci aplikace do zařízení Android přejděte do nabídky -> Nastavení -> Nastavení účtu.

Krok č. 5 - Vyhledejte a klikněte na tlačítko „Kryptografie“ a poté klikněte na „OpenPGP“.

Krok č. 6 - Poté vyberte „OpenKeychain“, který jste právě nainstalovali.

K-9 OpenKeychain

Zdroj obrázku

Nyní jste připraveni odesílat a přijímat šifrované e-mailové zprávy v K-9 Mail.

Poznámka: Nezapomeňte, že při použití šifrování PGP / MIME budete potřebovat veřejný šifrovací klíč příjemce. Můžete tedy zprávu zašifrovat pomocí veřejného klíče a mohou ji dešifrovat svým soukromým klíčem.

To znamená, že druhá strana musí také používat šifrování PGP, jinak to není možné.

Pokud vám chtějí zasílat šifrované e-mailové zprávy, musí je zašifrovat pomocí veřejného klíče, abyste je mohli dešifrovat svým soukromým klíčem.

Jak šifrovat e-maily pomocí Gmailu

Pokud chcete šifrovat svůj Gmail, je cesta vpřed šifrováním PGP / MIME. K implementaci šifrování do účtu Gmail budete potřebovat rozšíření prohlížeče (Chrome).

Můžete si vybrat mezi Poštovní obálka nebo Psono. Pro příklad, půjdeme s Mailvelope.

Krok č. 1 - Přejděte na web společnosti Mailvelope a klikněte na rozšíření Chrome.

Stahování poštovních obálek

Krok č. 2 - Poté v rozbalovacím okně klikněte na „Přidat rozšíření“.

Nainstalujte rozšíření Chrome Mail Extensione

Bude to trvat jen několik sekund. Ikona poštovní obálky se zobrazí na liště rozšíření, které se nachází v pravém horním rohu obrazovky.

Krok č. 3 - Klikněte na malou ikonu a poté na malé kolečko „nastavení“.

Možnosti poštovní obálky

Krok č. 4 - Dále musíte vygenerovat vlastní klíč.

Možnost Generovat klíč poštovní obálky

Krok č. 5 - Zadejte své celé jméno, e-mail a heslo

Poznámka:
můžete klepnutím na „Upřesnit“ změnit délku šifrovacího klíče, ale je lepší se držet výchozího nastavení.

Nabídka generátoru klíčů poštovní obálky

Po kliknutí na tlačítko „Generovat“ bude váš klíč přidán do klíčenky Mailvelope (databáze klíčů).

Krok č. 6 - V části „Klávesy displeje“ můžete zobrazit svůj veřejný i soukromý klíč.

Klíčenka na poštovní obálky

Krok č. 7 - Poté najděte záložku „Export“ a zkopírujte veřejný klíč (to je klíč, který odesílatel potřebuje, aby vám mohl zasílat šifrované e-mailové zprávy).

Veřejný klíčenka na poštovní obálky

Krok č. 8 - Přidejte svůj veřejný klíč na veřejný klíčový server.

Po vytvoření veřejného klíče je čas publikovat jej na serveru klíčů, na kterém ostatní lidé najdou váš veřejný klíč, aby vám mohli zasílat šifrované e-mailové zprávy. Je to také skvělá platforma pro odesílání zašifrovaných e-mailových zpráv ostatním. K dispozici jsou různé servery pro správu klíčů, ale zde jsou mé nejlepší 3:

  • OpenPGP Keyserver

  • Server veřejných klíčů MIT PGP

  • Globální adresář PGP

Jednoduše zvolte „Odeslat klíč“ nebo „Publikovat svůj klíč“ a přidejte svůj veřejný klíč na server. Pravděpodobně obdržíte podobnou zprávu, například následující:

Blok klíčů přidán do databáze klíčových serverů

Krok č. 9 - Vyhledáním vlastního jména zkontrolujte, zda byl váš klíč úspěšně odeslán.

Vyhledejte své celé jméno a klikněte na „Provést vyhledávání!“

Server veřejných klíčů MIT PGP

Měl by se zobrazit ve výsledcích vyhledávání.

výsledky vyhledávání 1

Krok č. 10 - Otevřete identifikátor key key, který jste hledali, kliknutím na modrý text po „pub“.

výsledky vyhledávání 2

1

Poslat zašifrované e-mailové zprávy s poštovní obálky

Chcete-li odesílat šifrované e-mailové zprávy do svého účtu Gmail pomocí Mailvelope, postupujte podle následujících 3 kroků.

Krok č. 1 - Klikněte na ikonu Mailvelope na panelu nástrojů a vyberte „Šifrování souborů“.

Ikona šifrování souboru pošty

Krok 2 -

Textové šifrování - tlačítko Šifrovat

Krok č. 3 - Nakonec zkopírujte zašifrovaný text zobrazený v poli „Šifrovaná zpráva“ a vložte jej do okna Gmailu..

Poznámka:
neměňte žádný šifrovaný text!!

zašifrovaný text vložený do obálky

A je to!

Příjemce může použít svůj soukromý klíč k dešifrování odeslané zprávy!

Chraňte své soukromí!

Nyní, když víte, jak šifrovat vaše e-mailové zprávy, je čas jednat!

Jak jsme se dozvěděli, není nutné šifrovat každou e-mailovou zprávu. Pokud však zasíláte citlivé osobní informace, údaje o kreditní kartě nebo jiný obsah se soukromými údaji, ujistěte se, že je e-mailová zpráva odpovídajícím způsobem šifrována.

V takovém případě bude moci vaši zprávu zobrazit pouze příjemce a zabránit jejímu přečtení potenciálním snoopům.

S / MIME i PGP / MIME jsou slušné metody ochrany, ale pokud chcete dosáhnout nejvyšší úrovně zabezpečení, je nejlepší zvolit šifrování PGP.

Je důležité si uvědomit, že pokud chcete odesílat šifrované e-maily pomocí šifrovací metody PGP, musí příjemce také použít stejnou metodu, aby si mohl přečíst e-maily.

Hlavní výhodou je, že si nemusíte předem vyměňovat klíč ani šifrovací certifikát.

Jednoduše zašifrujte zprávu veřejným klíčem příjemce. To znamená, že si můžete být jisti, že vaši zprávu může přečíst pouze tato osoba.

Od nynějška si při odesílání a přijímání e-mailů užívejte bezpečné a bezpečné komunikační prostředí!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + 2 =

map