5 najlepších virtuálnych súkromných sietí (VPN) pre PS4 v roku 2020


Sony PlayStation 4 (PS4) je najpredávanejšou videohernou konzolou s 8 generáciami na svete. Konzola umožňuje majiteľom PS4 hrať hry v HD 1080p (4K na PS4 Pro). Konzola tiež ponúka možnosť prezerať 4K filmy prostredníctvom streamovania aj z disku.

Rovnako ako konzola Xbox One, konzola PS4 podporuje aplikácie a hry od vývojárov tretích strán. Preto ponúka aplikácie pre väčšinu populárnych streamingových platforiem, vrátane Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a mnohých ďalších. Sieť PlayStation Network tiež umožňuje hráčom súťažiť s ostatnými hráčmi z celého sveta.

Bohužiaľ, veľa hier a streamingových služieb, ktoré ponúka PS4, je geograficky obmedzené, čo znamená, že Nie všetky filmy, televízne programy a hry sú k dispozícii vo všetkých oblastiach.

Teraz je tu dobrá správa: K dispozícii je nástroj, ktorý používateľom PS4 umožňuje prístup k hernému a video obsahu z celého sveta.

Virtuálna súkromná sieť (VPN) je najlepším spôsobom prístupu k obsahu v inej oblasti, vďaka schopnosti VPN, aby to vyzeralo, akoby sa užívateľ nachádzal v inej krajine. VPN to robí „spoofingom“ umiestnenia používateľa dočasným pridelením novej IP adresy. Tým sa otvorí prístup k blokovanému obsahu.

Napríklad majiteľ PS4 v Spojenom kráľovstve by mohol pomocou VPN otvoriť prístup k veciam, ako je napríklad obsah Netflixu zo štátov, alebo herné arény v iných krajinách..

VPN tiež šifruje vaše internetové pripojenie a chráni vaše internetové aktivity pred zvedavými očami hackerov, vášho poskytovateľa internetových služieb a ďalších zainteresovaných tretích strán..

Nižšie uvádzam prehľad 5 najčastejších sietí VPN, ktoré sa majú používať s vaším PS4 v roku 2019.

Najlepšie VPN pre PlayStation 4

Všetkých najlepších poskytovateľov VPN som podrobil kolám rozsiahleho testovania a nasledujúcich 5 VPN fungovalo najlepšie s PS4. 

Pre tých z vás v zhone, tu je krátke zhrnutie:

  1. ExpressVPN: ExpressVPN poskytuje optimálnu podporu smerovačov. (Dokonca ponúkajú vlastný firmvér pre vybrané smerovače.) Komplexné globálne pokrytie serverov zaručuje prístup k obsahu z celého sveta a rýchle pripojenia zaisťujú, že obsah sa bude efektívne streamovať.
  2. NordVPN: Prehrávače PS4 ocenia spoľahlivo vysoké rýchlosti pripojenia tohto poskytovateľa. Zatiaľ čo ich globálne pokrytie servermi by mohlo byť lepšie, väčšina používateľov zistí, že vyhovuje ich potrebám.
  3. CyberGhost: Majitelia PS4, ktorí si vychutnávajú streamovanie 4K obsahu od spoločností Netflix, Amazon Prime Video a ďalších poskytovateľov streamovania, ocenia mimoriadne rýchle rýchlosti CyberGhost. Ich nízka cena vám poskytne dostatok peňazí na kúpu a vypožičanie filmov.
  4. IPVanish: Servery VPN vlastnené a prevádzkované VPN tohto poskytovateľa sú dobre distribuované po celom svete a poskytujú veľkú rýchlosť.
  5. PrivateVPN: S druhým najrýchlejším pripojením v tomto zozname ponúka tento poskytovateľ viac ako dostatočnú šírku pásma pre všetky vaše streamingové bingy. Aj keď poskytovateľ nemá veľké množstvo serverov, sú dobre rozmiestnené po celom svete.

Vezmite prosím na vedomie: Od poskytovateľa VPN nie sú pre PS4 dostupné žiadne natívne aplikácie VPN. Používatelia budú musieť nakonfigurovať svoj súčasný smerovač tak, aby používal VPN (ak je kompatibilný), alebo si musí kúpiť predkonfigurovaný smerovač. Vo svojich recenziách poskytovatelia VPN s predkonfigurovanými smerovačmi získali bonusové body.

Hodnotenie a hodnotenie najlepších VPN sietí PS4 som hodnotil a hodnotil podľa nasledujúcich kritérií:

 • Kompatibilita smerovača (bonus za predkonfigurované smerovače)
 • Spoľahlivé pripojenia dostatočne rýchle na streamovanie HD a 4K a hranie hier
 • Optimálne globálne pokrytie servera
 • Silná ochrana súkromia a bezpečnosti
 • Špičková podpora zákazníkov

Tu je môj zoznam najlepších 5 sietí VPN, ktoré sa používajú v systéme PlayStation 4.

1. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN je najlepšia celková voľba na ochranu a vylepšenie online hrania a prezerania relácií PlayStation 4.

Poskytovateľ ponúka vynikajúcu kompatibilitu so smerovačmi. Okrem vopred nakonfigurovaných smerovačov ponúka ExpressVPN aj vlastnú aplikáciu pre množstvo kompatibilných smerovačov.

ExpressVPN je dokonalým poskytovateľom VPN pre filmových fanúšikov, a to vďaka jeho schopnosti odblokovať geo-kontrolovaný obsah ponúkaný spoločnosťami Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer a mnohými ďalšími službami..

Môžete tiež použiť ExpressVPN Služba DNS servera MediaStreamer na prístup k blokovanému mediálnemu obsahu na PS4. Chýba mu však šifrovaná ochrana pokrytia VPN služby.

Rýchlosti pripojenia ExpressVPN ľahko zvládajú rýchlosti potrebné na streamovanie obsahu HD a 4K, ako aj schopnosť zostať v spojení počas rýchlej a zúrivej online hry. Poskytovateľ nikdy neobmedzuje vašu zábavu, a to vďaka tomu, že na vaše pripojenia nikdy neuvádza obmedzenia dát ani obmedzenia šírky pásma.

S 3 000+ servermi umiestnenými v 94 krajinách po celom svete ponúka ExpressVPN vynikajúci spôsob odblokovania geograficky obmedzeného obsahu bez ohľadu na to, kde sa nachádza..

Zabezpečenie a ochrana osobných údajov sú v tomto prípade silné, pretože ich pripojenia sú dobre chránené šifrovaním na vojenskej úrovni a všetky ich servery sú nastavené tak, aby ukladali žiadne záznamy žiadneho druhu pripojení k online zbierkam svojich zákazníkov.

Bitcoin je navyše prijímaný ako platba za predplatné, takže vaše informácie o platbe sú tiež anonymné.

Zákaznícka podpora je k dispozícii 24 hodín denne 24/7 živá podpora chatu, prehľadávateľnú databázu podpory a ľahko použiteľný systém lístkov na podporu.

Pros:

 • Ponúka predkonfigurované smerovače
 • Vynikajúce globálne pokrytie servera
 • Rýchlosti pripojenia dokážu ľahko zvládnuť HD video a hry
 • Vynikajúca podpora zákazníkov
 • Špičková bezpečnosť a ochrana súkromia

Zápory:

 • Drahšie ako mnoho iných poskytovateľov

NAJLEPŠÍ VPN PRE PLAYSTATION 4: ExpressVPN je najlepšou voľbou pre vylepšenie a ochranu vašich online aktivít súvisiacich s PS4 vďaka spoľahlivým pripojeniam poskytovateľa a vynikajúcej podpore smerovačov vrátane predkonfigurovaných smerovačov a aplikácií pre smerovače. 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

2. NordVPN

Logo NordVPN

NordVPN ponúka vynikajúci spôsob odblokovania obsahu na vašom PS4. Funguje dobre a ponúka spoľahlivý prístup k blokovanému obsahu z celého sveta.

Rovnako ako všetky VPN v tomto zozname nemá NordVPN natívnu aplikáciu PS4, ale jej komplexná podpora smerovača uľahčí ochranu vášho PlayStation 4 a všetkých ostatných zariadení vo vašej sieti. K dispozícii sú vopred nakonfigurované smerovače.

Poskytovateľ ponúka aplikácie pre najpopulárnejšie stolové a mobilné zariadenia, takže môže chrániť tieto zariadenia, keď nie ste pripojení k vlastnej bezdrôtovej sieti..

Spoľahlivé pripojenia NordVPN poskytujú viac ako dostatočnú rýchlosť pre online hry (sťahovanie aktualizácií sa skončí rýchlo, takže sa môžete vrátiť späť do akcie), ako aj dostatočnú rýchlosť pre streamovanie v HD a 4K. Žiadne obmedzenia šírky pásma alebo obmedzenia dát sú niekedy nútení zničiť zábavu.

V súčasnosti má spoločnosť NordVPN 5 200+ serverov umiestnených v 60 krajinách po celom svete. To poskytuje veľa možností na odblokovanie obsahu, takže pozdravte Netflix zo Švédska.

Bezpečnosť online šifrovania spoločnosti NordVPN pokrýva vaše zabezpečenie online, zatiaľ čo ich prísna politika neprihlásenia a možnosť platby bitcoinmi zachovávajú vaše súkromie neporušené..

Aj keď je služba spoločnosti NordVPN spoľahlivá, môže prísť deň - a ten deň nemusí prísť - ale môže prísť deň, kedy budete potrebovať pomoc. Ak sa tak stane, budete to radi vedieť 24/7 podpora chatu, e-mailová podpora a prehľadávateľná knižnica technickej podpory sú k dispozícii, aby vám pomohli.

Pros:

 • Servery v 60 krajinách po celom svete
 • Pripojenia podporujúce HD a 4K
 • cenovo výhodný
 • Špičkové súkromie a zabezpečenie

Zápory:

 • Aplikácie by mohli byť o niečo príjemnejšie

NAJLEPŠIE PRE ROZPOČTOVÉ HRY: NordVPN je najlepšou voľbou pre majiteľov PS4, ktorí by radšej utrácali svoje peniaze za obsah v hre než za pokrytie VPN. K tejto hodnote pridávajú rýchlosti pripojenia pripravené na 4 K a vynikajúca podpora zákazníkov. 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

3. CyberGhost

Logo CyberGhost

CyberGhost je tentokrát uprostred balíka, ktorý sa vďaka svojej veľmi rýchlej rýchlosti pripojenia, nadpriemernému globálnemu pokrytiu serverov a vynikajúca ochrana súkromia.

CyberGhost ponúka optimálnu podporu pre množstvo značiek a modelov routerov a sú k dispozícii aj predkonfigurované smerovače. Poskytovateľ tiež ponúka natívne aplikácie pre najpopulárnejšie stolové a mobilné zariadenia.

Tento poskytovateľ poskytuje vysoké rýchlosti pripojenia, ponúka sťahovacie plamene a schopnosť streamovania, ktorá je dobre na prezeranie najnovšieho 4K HDR streamingového obsahu. Navyše nedostatok mesačných dátových limitov alebo akýchkoľvek obmedzení šírky pásma znamená, že môžete streamovať toľko, koľko chcete.

CyberGhost má v súčasnej dobe vyše 3 700 serverov umiestnených v 59 krajinách, čo zaisťuje optimálny prístup k obsahu hier a streamovania po celom svete..

Vďaka CyberGhostu sú vaše online aktivity dobre chránené šifrovanie pripojenia na vojenskej úrovni. Nikto nikdy nebude vedieť, čo ste robili online, pretože poskytovateľ neuchováva žiadne záznamy. Chráni vašu platobnú anonymitu prostredníctvom ich možnosti platby bitcoínmi.

Oddelenie podpory CyberGhost je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého podporného chatu, ľahko použiteľného systému vstupeniek podpory a prehľadávateľnej podpornej knižnice..

Pros:

 • Nadpriemerné globálne pokrytie servermi
 • Dostatok rýchlosti pre plynulé streamovanie 4K
 • Predkonfigurované smerovače
 • Optimálna ochrana a ochrana súkromia

Zápory:

 • Ochrana smerovačov bez zabíjania

NAJLEPŠÍ PRE PREHRÁVAČOV HDR 4K: CyberGhost je najlepšou voľbou pre používateľov PS4, ktorí uprednostňujú prezeranie svojich obľúbených filmov vo formáte 4K HDR. Vopred nakonfigurované smerovače vás dostanú z krabice a rýchlo online. 45-dňová záruka vrátenia peňazí bez rizika.

4. IPVanish

IPVanish-logo

Spoločnosť IPVanish vďaka nemu získala toto kolo vynikajúca podpora smerovača, nadpriemerná globálna ochrana zabezpečenia a rýchlosť pripojenia s podporou HD.

Ponúka rozsiahlu kompatibilitu so smerovačmi a sú k dispozícii aj vopred nakonfigurované smerovače. Aplikácie sú k dispozícii pre najpopulárnejšie mobilné a stolné zariadenia.

Pripojenia tohto poskytovateľa dokážu ľahko spracovať video vo vysokom a vysokom rozlíšení a vaše obmedzenia hrania dát ani obmedzenia šírky pásma nezkazia vaše hranie alebo hranie hier..

IPVanish má viac ako 1300 serverov vlastnených a prevádzkovaných serverov v 50+ krajinách po celom svete. Už nebude existovať nezmysel „tento obsah je vo vašej krajine nedostupný“. a Keďže spoločnosť IPVanish vlastní a prevádzkuje svoje servery, vaše údaje sú chránené pred zvedavými očami.

IPVanish pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia k vašim online interakciám súvisiacim s VPN pomocou dobre šifrovaných pripojení. Navyše, prísna zásada neprihlásenia znamená, že neexistujú žiadne záznamy o vašich online ochromeniach.

Upozorňujeme však, že poskytovateľ neponúka žiadne možnosti kryptomeny, takže vaše možnosti platby sú obmedzené na PayPal a kreditné karty..

Ponuky zákazníckej podpory IPVanish nechýbajú vďaka e-mailovej podpore a možnosti nepretržitej podpory chatu, ako aj vďaka vyhľadávacej knižnici podpory..

Pros:

 • K dispozícii sú vopred nakonfigurované smerovače
 • Vlastní a prevádzkuje všetky svoje servery VPN
 • Vynikajúca bezpečnosť a podpora zákazníkov

Zápory:

 • 7-denná záruka vrátenia peňazí
 • Žiadna možnosť platby bitcoinmi

LIGHTWEIGHT BUT SECURE VPN: IPVanish udržuje vaše dáta ultra bezpečné pomocou serverov, ktoré vlastní a prevádzkuje. Ľahké aplikácie nespôsobujú drahé procesné cykly. Ochrana súkromia by mohla byť lepšia pri súkromnej platbe. Poskytovateľ ponúka trochu krátku 7-dňovú záruku vrátenia peňazí.

5. PrivateVPN

PrivateVPN logo

PrivateVPN môže chýbať globálny počet serverov svojich konkurentov, ale ľahko udržiava krok v oddelení rýchlosti pripojenia a ochrany.

PrivateVPN poskytuje rýchle sťahovanie, plynulé hranie a prehrávanie HD a 4K HDR bez koktania.

Viac ako 150 serverov nie je na čo čakať, ale tento poskytovateľ robí skvelú prácu, aby čo najlepšie využil obmedzené zdroje. Ich servery boli optimálne umiestnené v 60 krajinách po celom svete.

Spoločnosť šifruje vaše pripojenie VPN pomocou šifrovania na vojenskej úrovni a neeviduje žiadne záznamy o vašich online aktivitách. Pobyt úplne anonymný tým, že využijete možnosť predplatenia bitcoinových služieb poskytovateľa.

Komplexná podpora smerovača PrivateVPN zaistí pokrytie všetkých vašich pripojených zariadení. (Hoci PrivateVPN nemá oficiálny vzťah s Flashrouters.com, firma smerovača ponúka predkonfigurované smerovače na použitie s poskytovateľom VPN.)

Navyše sprístupňuje natívne aplikácie pre veľké 4 platformy zariadení (iOS, Android, macOS a Windows).

Zákaznícka podpora je primeraná. Chat s podporou naživo je k dispozícii, ale nie nepretržite. Formáty „Kontaktujte nás“ a časť FAQ, ktorá sa nedá vyhľadávať, dopĺňajú podporné funkcie.

Pros:

 • Prúdy HD a 4K nie sú problémom
 • Až 6 súčasných pripojení
 • Otvára prístup k viacerým poskytovateľom streamovania v USA

Zápory:

 • Čísla serverov prichádzajú trochu krátke
 • Zákaznícka podpora 24/7 nie je k dispozícii

UŽÍVATELIA, KTORÍ SA POTREBUJÚ RÝCHLOSTI: PrivateVPN je skvelá voľba pre používateľov, ktorí potrebujú rýchlosť, ktorí sú ochotní hrať s nastavením a nepotrebujú, aby ich niekto držal za ruky, keď to robia. K dispozícii je 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Ako používať váš PS4 s VPN

Vylepšenie herných a prehliadacích relácií konzoly PlayStation 4 pomocou VPN sa môže zdať na prvý pohľad trochu skľučujúce, ale dá sa to urobiť pomocou týchto jednoduchých krokov:

 1. Prihláste sa na odber VPN. (No, už ste to vedeli.)
 2. Nastavte VPN na kompatibilnom smerovači (alebo kúpiť vopred nakonfigurovaný smerovač).
 3. Vyberte server VPN, ktorý sa nachádza najbližšie k obsahu, ku ktorému by ste chceli mať prístup.
 4. Uistite sa, že Wi-Fi alebo Ethernet vášho PS4 je pripojený k smerovaču chránenému VPN.
 5. Pripravte spúšťový prst!

Je bezplatná VPN dobrá voľba pre použitie s PS4?

Aj keď by som nikdy neodporúčal používať bezplatné VPN na ochranu vašich online aktivít, freebie VPN je obzvlášť zbytočná, pokiaľ ide o používanie jedného s vašim PS4..

Väčšina poskytovateľov sietí VPN nemá podporu akéhokoľvek typu smerovača a namiesto toho vyžaduje, aby ste na prístup k ich službám používali ich aplikácie. Vďaka tomu je takmer nemožné používať jeden s vašou PlayStation 4.

Ale aj keby ste mali nejako získať „bezplatnú“ sieť VPN, ktorá bude pracovať s vaším PS4, nebudete spokojní s výkonom vášho pripojenia alebo „gotchas“, ktoré prichádzajú na cestu.

Je známych veľa poskytovateľov VPN zadarmo obmedziť pripojenie svojich používateľov a ukladať mesačné limity na prenos dát alebo obmedzenia šírky pásma na ich použitie. Žiadna z týchto „funkcií“ nie je kompatibilná s online hraním alebo potešením.

Poskytovatelia licencií sú tiež známí tým, že svojich používateľov umiestňujú do frontov, kde si títo používatelia musia chvíľu nechať vychladnúť, a až potom sa môžu pripojiť k serveru VPN. Potom, čo sa im povolí pripojenie, zistia, že ich výber serverov je prísne obmedzený alebo že si vôbec nevyberú server, ale namiesto toho automaticky pridelia server.!

Po pripojení môžete zistiť, že poskytovateľ VPN je protokolovanie vašich online aktivít a predaj týchto informácií najvyššiemu záujemcovi. Alebo, keď prehľadávate, môžete vidieť nežiaduce sledovacie cookies a do vašej prehliadacej sekcie vstrekujú reklamy. Ugh!

Kvalitná ochrana VPN stojí menej ako veľa nákupov v hrách a pravdepodobne sa dokážete obísť bez toho, že tento super-meč alebo čokoľvek je v prospech optimálnej ochrany VPN.

Alternatíva k používaniu smerovača

Možno nemáte kompatibilný smerovač. Alebo vám môže byť nepríjemné blikať s firmvérom smerovača a nemôžete ospravedlniť kúpu vopred nakonfigurovaného smerovača. Nerobte si starosti, pretože existuje iný spôsob.

Nastavte na svojom počítači Mac alebo PC hotspot Wi-Fi chránený pomocou VPN

Ak máte počítač so systémom Windows alebo MacOS, môžete ho nastaviť ako Wi-Fi hotspot chránený VPN.

Ak má váš počítač so systémom Windows alebo MacOS káblové pripojenie Ethernet aj pripojenie Wi-Fi, pomocou týchto pripojení môžete zdieľať ochranu VPN počítača.

Jednoducho na počítači spustite aplikáciu VPN, ktorú si zvolíte, aby ste ochránili pripojenie k internetu Ethernet a potom zdieľajte pripojenie Wi-Fi počítača ako hotspot. Umožní vám to prepojiť vašu konzolu PlayStation s počítačovým Wi-Fi hotspotom a chrániť tak jej internetové pripojenie.

záver

Používateľom služby PlayStation 4, ktorí hľadajú najlepší spôsob ochrany a zlepšovania svojich online aktivít založených na PS4, sa odporúča vyskúšať si výhody virtuálnej súkromnej siete..

Sieť VPN chráni vaše online aktivity pred tajnými očami. Taktiež sa snaží vylepšiť vaše aktivity PS4 vďaka svojej schopnosti otvoriť prístup k blokovanému streamovaniu a hernému obsahu.

Logo ExpressVPN

ExpressVPN je moje najlepšie odporúčanie na ochranu vašich online aktivít súvisiacich s PS4. Poskytovateľ poskytuje optimálnu kompatibilitu smerovača, komplexné globálne pokrytie servera a rýchle a dobre chránené pripojenia.

Viac informácií alebo zakúpenie predplatného nájdete na webovej stránke ExpressVPN.

„Sony PS4“ od StockSnap licencovaná na základe licencie Pixabay

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

71 + = 74

map