21 הגדרות לשינוי ב- Windows 10 לבקשת דרישות פרטיותך (מדריך 2020) – עדכון יוצרי סתיו


Contents

21 הגדרות לשינוי ב- Windows 10 כדי לקבל את הפרטיות שלך (מדריך 2020)

עדכון הבורא של סתיו

התקנים ניידים של מחשב נייד של Windows

נאמר לך שוב ושוב שמערכת Windows 10 היא הדבר הטוב ביותר מאז MS-DOS 5, ולבסוף פירקת ועדכנת את המחשב שלך מ- Windows 8. אני חייב להודות שהממשק והחוויה הכוללת של Windows 10 הוא השתפר בהרבה על 8.

אבל מה עם פרטיות ב- Windows 10? מה השתנה?

מסתבר שיש שפע של תכונות "נוחות" במהדורת Windows האחרונה של מיקרוסופט שנראית לפקח על כל תנועה שלך בשולחן העבודה של Windows כדי "לשפר את חוויית Windows".

מסך מחשב עם חלונות 10

אני לא יודע מה איתך, אבל אני אפילו לא אוהב שהבוס שלי מסתכל מעבר לכתפי בזמן שאני עובד. אני בטוח שבאמת לא רוצה זרים מוחלטים לפקח ולשמור מידע על כל מהלך שלי.

להלן מידע נחמד מאתר "הפרטיות" של מיקרוסופט:

לבסוף, נגיש, נעביר, נחשף ושומר נתונים אישיים, כולל התוכן שלך (כגון תוכן הדוא"ל שלך ב- Outlook.com, או קבצים בתיקיות פרטיות ב- OneDrive), כאשר אנו מאמינים בתום לב שעושים זאת נחוץ ל:

להגן על הזכויות או הרכוש של מיקרוסופט, כולל אכיפת התנאים המסדירים את השימוש בשירותים - עם זאת, אם נקבל מידע המצביע על כך שמישהו משתמש בשירותים שלנו בכדי לתעבור ברכוש אינטלקטואלי או פיזי גנוב של מיקרוסופט, לא נבדוק את פרטי הלקוח של הלקוח. לספק את עצמנו, אך אנו עשויים להפנות את הנושא לאכיפת החוק.

הגדרות הפרטיות של ברירת המחדל של Windows 10 משאירות הרבה רצוי כשמדובר בהגנה עליכם ועל המידע הפרטי שלכם. בכל פעם שאני מקים מחשב חדש או מעדכן הגדרה נוכחית למשפחתי או העבודה שלי, אני תמיד עובר בזהירות על הגדרות הפרטיות עבור כל התקנה, ומקפיד לנעול אותו כדי שיהיה פרטי ככל האפשר..

במאמר זה, אקח אותך לסיור בהגדרות האלה ואראה לך אילו הגדרות לשנות וכיצד לעשות זאת כדי להגן בצורה הטובה ביותר על המידע האישי שלך..

במקרים מסוימים תצטרך לקבל החלטה אם לטעות בצד הפרטיות או להישען לאפשר למיקרוסופט לפקח על חלק מהפעולות שלך לטובת חוויית מחשוב נוחה יותר.

מס '1 - אל תשתמש בהגדרות האקספרס בעת התקנת Windows 10

אם טרם התקנת את Windows 10, או אם אתה מתכנן לקנות מחשב בו Windows 10 כבר מותקן, אל תשתמש באפשרות "הגדרות אקספרס" בעת ביצוע ההתקנה הראשונית שלך..

במקום זאת, בחר "הגדרות מותאמות אישית" כדי שתוכל לקחת פיקוד על נעילת פרטיותך מהדרך.

הגדרות Windows 10 Express

בחירה בהגדרות מותאמות אישית במהלך התקנת Windows 10 תאפשר לך להתאים את ההגדרות השולטות באופן בו גישה של המידע הפרטי שלך על ידי מיקרוסופט.

טיפ מהיר: אם לא ממש מתחשק לך לחשוב על הרבה מידע אישי ונתונים אחרים "בענן", שקול ליצור חשבון כניסה מקומי במקום להשתמש בחשבון Microsoft מחובר..

קח בחשבון שהדבר ימנע ממך גישה לקבצים וכאלה שאולי כבר שמרת באחסון הענן של OneDrive של מיקרוסופט..

נכון לעדכון היוצרים של הסתיו, משתמשי Windows 10 יכולים כעת לקבל גישה ישירה אל הצהרת הפרטיות המלאה במהלך ההתקנה. אמנם אני לא מצפה שמשתמשים רבים יקראו את ההצהרה כולה, אבל אני מציין אותה כדי לציין שמיקרוסופט כללה קישורים "למידע נוסף" בטקסט..

Windows 10 למידע נוסף על קישורים

הקישורים "למידע נוסף" מאפשרים למשתמשים לקפוץ לחלקים רלוונטיים בהצהרה שעשויים לעניין אותם. הסעיפים כוללים מידע על אופן הטיפול ב- Windows 10 בזיהוי דיבור, שירותי מיקום, אבחון ועוד.

# 2 - לרסן את קורטנה

Cortana היא הכניסה של מיקרוסופט לתוכניות ההגרלות של עוזר וירטואלי.

בדומה לסירי של אפל וגוגל העוזרת בשם הדמיון של גוגל, קורטנה היא עוזרת אישית אינטליגנטית המופעלת על ידי קול. הוא מזהה קלט קולי טבעי ויכול לענות על שאלות על ידי גישה למנוע החיפוש Bing של מיקרוסופט.

בנוסף לביצוע חיפושים, קורטנה יכולה גם לאחסן ולגשת למידע אישי כגון תזכורות, אנשי קשר, תאריכי לוח שנה ועוד.

החיסרון העיקרי של העוזר בקורטנה הוא שהוא מאינדקס ומאחסן את המידע שלך, גם במחשב המקומי וגם בענן. (זה מאפשר לקורטנה לסנכרן מידע בכל מכשירי מיקרוסופט שלך.)

עדכון היוצר של Windows 10 Cortana

תומכי פרטיות חוששים זה מכבר מהאופן בו קורטנה אוספת ומאחסנת מידע אישי על משתמשים. זה הוביל את מיקרוסופט לאפשר למשתמשים לשלוט במידת מה על הגישה של Cortana לחנויות.

עם זאת, מה שמיקרוסופט נותנת, מיקרוסופט גם מסלקת.

החל מהגירסה האחרונה של Windows 10 (עדכון היוצרים הוא העדכני ביותר מכתיבת שורות אלה), החברה לקחה את היכולת להפעיל ולכבות את Cortana..

למזלנו, עדיין יש דרך לכבות את קורטנה, אך היא דורשת עריכת הרישום והפעלה מחדש של המחשב.

לאלו שלא מרגישים בנוח להסתובב ברישום חלונות, עדיין יש דרכים לגרום לקורטנה להתגונן מעט מהגישה לכל מה שאתה אומר או עושה במחשב האישי שלך..

1

שליטה על מה שקורטנה יכולה לעשות

זה קל להגביל את הגישה של Cortana לנתונים האישיים שלך ולגרום לו להתפקד יותר כמו תיבת החיפוש של Windows.

אתה יכול למנוע ממנו לאסוף מידע על דפוסי הדיבור וכתב היד שלך, כמו גם את היסטוריית הזנת הטקסט שלך. בנוסף, אתה יכול למנוע מהעוזר לשתף את היסטוריית השימוש שלך בכל מכשירי Windows שלך.

כדי להתחיל, לחץ על שדה החיפוש Cortana שנמצא בפינה השמאלית התחתונה של שולחן העבודה שלך ב- Windows 10. ברגע שתצוגת Cortana מופיעה, לחץ על סמל ההגדרות, כמוצג להלן. הגדרות Cortana יופיעו באפליקציית ההגדרות.

עדכון ה- Windows 10 Fall Creator מכניס את הגדרות Cortana ליישום ההגדרות, כך שניתן לגשת אליו גם על ידי טעינת אפליקציית ההגדרות ולחיצה על סמל Cortana, כפי שנראה למטה..

Windows 10 Fall Creator עדכן את הגדרות Cortana

במסך ההגדרות תראה מספר מצבי הפעלה / כיבוי כדי לשלוט על אופן פעולתה של קורטנה. אני מתכוון להסתכל על כל אחד מהמתגים ולהגיד לך במה היא שולטת, כמו גם מדוע כדאי לך להגדיר את המצב למצב 'כבוי'.

Windows 10 Fall Creator Update שיחה עם קורטנה

דברו עם קורטנה

 • היי קורטנה

כאשר מתג הפעולה הזה מופעל, קורטנה מאזינה ללא הפסקה לביטוי הזימון שלה, "היי קורטנה." תגיב כשאתה אומר את הביטוי שמשלם. (תצטרך להדגים לקורטנה איך אתה אומר "היי קורטנה", אבל זה לא לוקח הרבה זמן.)

עדכון היוצר של Windows 10 Fall Fall היי קורטנה

אם אתה פשוט צריך להפעיל את "היי קורטנה", אני ממליץ בחום רק לאפשר לזמן את הגאניה באמצעות הקול שלך. במיוחד מאז שפורסם עדכון ה- Windows 10 Fall Creators, ניתן לכבות, להפעיל מחדש, לנעול ולהתנתק מהמכשיר שלך באמצעות Cortana.

אם פעולה זו מופעלת ל'כיבוי ', היא לא תפקח על הדיבור שלך, מה שמוריד את הסיכוי לפיקוח קולך. כיתרון צדדי נחמד, המחשב הנייד של Windows יימשך זמן רב יותר כאשר הוא פועל על סוללה.

עדכון היוצר של חלונות 10 לסתיו היי קורטנה כבוי

 • קיצור מקשים

קיצור מקשים לעדכון יוצר של Windows 10 Fall Fall

אם ההפעלה הזו מופעלת, אתה יכול ללחוץ על מקש הלוגו של Windows + C כדי לומר לקורטנה להקשיב לפקודות שלך. אם תחליטו לתת לקורטנה להסתובב, יכול להיות שזו הדרך ללכת. הוא לא יקשיב לשום דבר עד שתלחץ על משולבת מקשי הקיצור.

 • מסך נעילה

מסך הנעילה של Windows 10 Fall Fallor

אם מעבר למצב זה למצב "פועל", ניתן לגשת לקורטנה גם כאשר המכשיר נעול. אם תרצה בכך, קורטנה יכולה לגשת ליומן, לדוא"ל, להודעות ולנתוני תוכן אחרים, גם כאשר המכשיר שלך נעול.

שנה את זה ל'כבה ', ואף אחד לא יכול לגשת לכל הנתונים האלה אם אתה משאיר את המחשב שלך מופעל אך נעול.

הרשאות & היסטוריה

בהרשאות & קטע היסטוריה של הגדרות Cortana, אתה יכול לבדוק את הפעילות מכל מכשירי Cortana שלך, לשנות את מה שעוזרת האישית יודעת עליך בענן, לנהל את המידע שיש לקורטנה גישה ולנהל את מה שהיא יכולה לגשת משירותים אחרים..

 • חיפוש בענן

Windows 10 Fall Creator עדכן חיפוש בענן

כאשר זה מופעל, Cortana תכלול את התוכן שנשמר בענן, כמו למשל באחסון OneDrive שלך, בעת אספקת תוצאות חיפוש. אם אתה רוצה לקבל גישה לכל הקבצים שלך, לא משנה היכן שמרת אותם, יוDeenברצונך להגדיר את זה כ'מופעל '. אם אתה עוסק יותר באבטחה, הפעל אותו למצב' כבוי '.

 • היסטוריה

היסטוריית העדכונים של Windows 10 Fall Creator

כברירת מחדל, קורטנה שומרת את החיפושים שאתה מבצע באפליקציות, הגדרות והיסטוריות אחרות מכל המכשירים שאתה נכנס אליהם באמצעות חשבון Microsoft שלך. אתה יכול להשבית את היסטוריית המכשירים באזור זה ולנקות את ההיסטוריה במכשיר שלך. אתה יכול להשבית את "היסטוריית החיפושים שלי" על ידי החלפתה למצב "כבוי".

התראות

 • שלח התראות בין מכשירים

Windows 10 Fall Creator שלח התראות בין התקנים

אם זה מופעל, קורטנה תודיע לך על המתרחש עם מכשירי Windows האחרים שלך. זה כולל אזהרות על סוללה נמוכה, שיחות טלפון, טקסטים ועוד. עם זה המתחבר למצב "מופעל", קורטנה משתפת את כל זה דרך הענן.

אם אתה תומך בפרטיות, סביר להניח שתרצה לכבות אותה.

2

הגדרת הרשאות של קורטנה

אתה יכול גם לשלוט לאילו נתונים Cortana עוקב ואוסף על ידי לחיצה על הקישור "נהל את המידע ש- Cortana יכולה לגשת ממכשיר זה" בקישור "הרשאות". & היסטוריה "של הגדרות Cortana.

תפקודים והיסטוריה של Windows 10 Fall Fallor

הערה: רק מכיוון שאתה מתיר לקורטנה הרשאה במחשב או במכשיר אחד, זה לא משנה את הגדרת ההרשאה במכשירי Windows האחרים שלך. יהיה עליך להגדיר הרשאות בכל מכשיר נפרד.

 • מקום

מיקום Cortana של Windows 10 Fall Creator

כאשר מתג זה מופנה למצב 'פועל', Cortana יכולה לאסוף ולהשתמש במיקום הנוכחי שלך כמו גם בהיסטוריית המיקומים שלך. הוא משתמש במידע זה כדי להציע תזכורות מבוססות מיקום, לספק הוראות הגעה ולהציע מידע על אטרקציות סמוכות.

אמנם זה יכול להציע חוויה נוחה ועשירה יותר, אך משמעות הדבר היא שקורטנה (ומיקרוסופט) יכולים לגשת למיקום הנוכחי שלך ולמיקומים הקודמים שלך. אם אינך אוהב להרגיש שאתה עוקב אחריך, השבת את זה.

 • אנשי קשר, דוא"ל, לוח שנה, & היסטוריית תקשורת

Windows 10 Fall Creator Cortana אנשי קשר, דוא

כאשר מתג זה מוגדר כ- "פועל", לקורטנה יש גישה ליומן, לדוא"ל, לאנשי הקשר ולהודעות הטקסט שלך. העוזר משתמש במידע זה כדי להזכיר לך על פגישות, מעקב אחר חבילות וטיסות טיסה ועוד.

יתכן שיהיה נוח יותר להשאיר את זה למצב 'מופעל', אך זה גם פותח את אנשי הקשר, היומן, הדוא"ל וכו 'שלך לעיני הסקרנים של מיקרוסופט..

אם אתה סומך מאוד על קורטנה כדי להזכיר לך את האירועים הקרובים, אתה עלול להשאיר את האירוע הזה מופעל. אלה המעוניינים לטעות בצד האבטחה ירצו להחליף פעולה זו ל"כיבה ".

 • היסטוריית גלישה

היסטוריית הגלישה של Windows 10 Fall Creator Cortana

כאשר הרשאה זו מופעלת, Cortana יכולה לאסוף ולהשתמש בהיסטוריית הגלישה שלך. זה משתמש בזה כדי להציע הצעות בהתאמה אישית ולעזור לך להרים את המקומות שבהם הפסקת באתרי Microsoft Edge.

פירוש הדבר הוא שהוא עוקב אחר כל מה שאתה גולש באינטרנט. יש האדם ההוא שמסתכל מעבר לכתף שלי דיברתי עליו. השבתתי את זה מייד.

3

כבה את ההתאמה האישית של קורטנה

כדי להשבית את ההתאמה האישית של Cortana, להפסיק את איסוף הנתונים ולנקות את כל הנתונים שקורטנה קישרה למכשיר מסוים:

התאמה אישית של Windows 10 Cortana כבויה

לחץ על מצביע העכבר בשדה החיפוש Cortana שנמצא בפינה השמאלית התחתונה של שולחן העבודה שלך ב- Windows 10. ברגע שתצוגת Cortana מופיעה, לחץ על סמל המחברת, כמוצג להלן. בתפריט Notebook, לחץ על אפשרות התפריט "About Me".

בחר בחשבון Microsoft שלך על ידי לחיצה עליו. לחץ על הקישור "יציאה".

כשאתה יוצא מ- Cortana במחשב שלך, הנתונים שנאספו על ידי Cortana הקשורים לאותו מחשב נוקרים אוטומטית. נתונים שנאספו על ידי Cortana במכשירים אחרים נשארים שלמים עד שאתה יוצא מ- Cortana במכשירים אלה

4

הסתר את קורטנה

אם ברצונך להרחיק את קורטנה לחלוטין מכם, לא לחפור ברישום Windows, בצע את הפעולות הבאות:

 1. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בכל מקום בשורת המשימות.
 2. לחץ על "Cortana."
 3. לחץ על "מוסתר".

Windows 10 Cortana מוסתר

5

רמקולים קורטנה

עם פרסום עדכון יוצרי Windows 10 Fall Creators, מערכת ההפעלה תומכת כעת ברמקולים Cortana ייעודיים, אותם ניתן להגדיר מהמחשב שלך ולהשתמש בהם ברחבי הבית..

הרמקולים פועלים בדומה למערך הרמקולים של Echo Alexa וברמקולים הביתיים של גוגל. הרמקול הזמין הראשון שעושה שימוש בקורטנה הוא הרמן קרדון מזמין.

רמקולים קורטנה

הרמקולים של Cortana, בנוסף ליכולת לנגן מוסיקה משירותי סטרימינג או מהמחשב האישי או מהנייד, יהיו "תמיד דולקים", מאזינים לשאלות ופקודות של משתמשים. סיכוני הפרטיות של הרמקולים החדשים הללו דומים לאלה שמציגים דוברי האלקסה וה- Google Home, ויש לקחת בחשבון לפני שהם רוכשים את הרמקולים ומשתמשים בהם..

Windows 10 הגדר רמקולים של קורטנה

# 3 - כבה את מעקב המודעות

אם החלטת ללכת עם "הגדרות אקספרס" כאשר התקנת את Windows 10, אתה יכול להיות בטוח שמערכת ההפעלה עוקבת אחר כל מהלך שלך ומכרה את הנתונים האישיים שלך על כל מה ששווה.

זה כולל אספקת מידע לשותפי הפרסום שלה, המשתמשים אז במידע זה כדי להציג מודעות שמכוונות אליך, באופן מקוון ובתוך Windows עצמו.

כאשר מעקב אחר מודעות מופעל, Windows מייצרת מזהה פרסום ייחודי לכל משתמש, המיועד לשימושם של מפתחי אפליקציות ורשת פרסום כדי "לספק פרסום רלוונטי יותר באפליקציות." אפליקציות יכולות לגשת למזהה ולהשתמש בו באותה צורה אתרים ניגשים ומשתמשים במזהה ייחודי הכלול בעוגיה.

אני צריך לציין שמעקב כזה אינו דבר חדש, מכיוון שגוגל וספקי חיפוש אחרים עשו את אותו הדבר עם קובצי Cookie ומידע שהם אוספים מחיפושים ברשת שלך. (וזו הסיבה שמודעות המשחה של פטריות כף הרגל עוקבות אחרייך בכל מקום שאתה הולך באינטרנט. אתה באמת צריך להתייעץ עם הרופא שלך לגבי זה.)

כדי לכבות את מעקב המודעות, בצע את הפעולות הבאות:

 1. לחץ או הקש על לחצן התחל של Windows בפינה השמאלית התחתונה של שולחן העבודה של Windows.
 2. לחץ או הקש על סמל "הגדרות". (זהו ההילוך הקטן הזה ממש מעל לסמל כפתור ההפעלה.)
 3. לחץ או הקש על סמל "פרטיות" בתפריט ההגדרות.
 4. בתפריט 'פרטיות', לחץ או הקש על אפשרות התפריט 'כללי' אם היא עדיין לא נבחרה.
 5. כבה את "אפשר לאפליקציות להשתמש במזהה הפרסום שלי לחוויות בכל אפליקציות", כמוצג להלן.

Windows 10 Fall Creator עדכן את הגדרות מעקב המודעות

אם אתה מעוניין להגן על פרטיותך בזמן השימוש ב- Windows 10, זה מקום נהדר להתחיל בו. הייתי מחליף את כל שלוש ההגדרות המוצגות בתצלום המסך למעלה למצב "כבוי".

שלוש האפשרויות הללו הן:

 • סולמית

  "תן לאפליקציות להשתמש במזהה פרסום כדי להפוך את המודעות למעניינות יותר על סמך השימוש באפליקציה שלך." (אם אתה מכבה את זה, זה מאתחל את המזהה שלך - וזה דבר טוב.)

הערה ממיקרוסופט לגבי אפשרות זו: כיבוי של מזהה הפרסום לא יפחית את מספר המודעות שאתה רואה, אך יתכן שמשמעות הדבר היא שמודעות פחות מעניינות ורלוונטיות עבורך. הפעלתו מחדש תאפס את מזהה הפרסום.

 • סולמית

  "אפשר לאתרים לספק תוכן רלוונטי מקומית על ידי גישה לרשימת השפות שלי."

 • סולמית

  "תן לאפליקציות של Windows לעקוב אחר ההשקות כדי לשפר את תוצאות ההתחלה וחיפוש."Deen

 • סולמית

  "הראה לי תוכן מוצע באפליקציית ההגדרות."

# 4 - השבת מעקב אחר מיקום

כאשר מעקב אחר מיקום מופעל, חלונות ואפליקציות מורשים לזהות את המיקום הנוכחי של המחשב או המכשיר שלך. ניתן להשתמש בזה כדי לאתר את המיקום המדויק שלך.

זה שימושי במיוחד למכשירים ניידים, כגון טאבלטים של Windows או התקני Surface, בגלל אפליקציות מבוססות מיקום, כגון מציאת מסעדות ואפליקציות ניווט..

אף שמדובר בתכונה שימושית, אך זוהי גם תכונה שמדלפת פרטיות, שככל הנראה צריכה להיות כבויה אם אתה באמת רוצה להגן על זהותך באינטרנט.

כיבוי של תכונה זו במחשב הנייד שלך עשוי להשפיע פחות מכיבוי מכשיר נייד, בגלל אופיו הנייד של המשתמש והשימוש הכבד יותר בשירותי מיקום..

בדרך כלל אני שומר על מעקב אחר מיקום בשולחן העבודה ואפילו במכשירים ניידים. אני משתמש באייפון לצרכי השיחות והטקסטים היומיומיים שלי, ואני משאיר מעקב אחר מיקום מופעל עבור מכשיר הטלפון שלי (אבל רק לדברים כמו "מצא את האייפון שלי" ו- "מצא את החברים שלי.")

על ידי השארת שניהם מופעלים לאייפון שלי, אשתי והילדים יודעים היכן אני נמצא בכל עת במקרה חירום. ואני כמובן יודע היכן נמצא מאותן הסיבות.

Windows 10 Fall Creator עדכן את הגדרות מיקום ההתקנים

ניתן להגדיר מיקום עבור מכשיר עבור מכשיר או רק למשתמש מסוים.

כדי לבטל את שירותי המיקום של מכשיר, עבור אל החלק "פרטיות" באפליקציית ההגדרות ולחץ על "מיקום". ברגע שיש שם, עבור למתג "מיקום למכשיר זה" למצב "כבוי" כדי להשבית את שירותי המיקום עבור כל המשתמשים ב המכשיר.

אם מתג "מיקום למכשיר זה" נשאר למצב "פועל", זה יישאר בידיך האם שירותי מיקום אינם מופעלים לצורך הכניסה שלך למכשיר, כמוצג להלן..

כאשר שירות המיקום מופעל, כפי שנראה למעלה, כל אפליקציה העושה שימוש במיקום המכשיר תציג אייקון ייחודי, שנראה כמו נקודה עם מעגל סביבו..

מיקום ברירת מחדל

אם המיקום כבוי לחלוטין, דלג לקטע הבא.

אם תרצה, אתה יכול גם להגדיר מיקום ברירת מחדל לאותם זמנים שבהם Windows לא מצליח לאתר מיקום מדויק יותר. אם אתה משאיר הגדרות מיקום מופעלות ואתה נמצא במחשב שולחני, הדבר יכול להועיל.

היסטוריית מיקומים

אם המיקום פועל, Windows תאחסן את היסטוריית המיקומים שלך "לזמן מוגבל" במכשיר, וכל היישומים המשתמשים במידע המיקום של Windows יכולים לגשת להיסטוריה..

אם אתה מרגיש רגיש לגבי שיתוף לאן שהיית בעבר, לחץ על כפתור "נקה" כפי שנראה למטה כדי למחוק את היסטוריית המיקום המאוחסנת במכשיר..

הערה : לחיצה על כפתור "נקה" נפטרת מהיסטוריית המיקומים המאוחסנת באופן מקומי, אך לא בענן.

כדי לנקות את פרטי המיקום שאפשר לאחסן בענן, עליך ללחוץ או להקיש על הקישור "נהל את פרטי המיקום שלי המאוחסנים בענן", כמפורט להלן. Windows יפתח חלון דפדפן בו תוכל למחוק את פרטי מיקום הענן שלך.

היסטוריית המיקומים של Windows 10

המשתמשים יכולים גם לציין לאילו יישומים יכולים לגשת ולעשות שימוש במידע המיקום שלך. כל אפליקציה המותקנת שתוכל לנצל את המידע ההוא תוצג ברשימה. לאחר מכן משתמשים יכולים להפעיל או להפעיל את גישת המיקום של האפליקציה כרצונם.

גיאופנסינג

גיאוגרפיה משתמשת במידע GPS, או במידע על תדר רדיו מקומי כמו רשתות Wi-Fi או משואות Bluetooth, כדי ליצור גבול וירטואלי סביב מיקום.

זה מאפשר למכשירים ולאפליקציות להציע לך מידע, כגון מיוחד במסעדה סמוכה, או תזכורת לאסוף את הניקוי היבש שלך כשאתה נמצא ליד המנקים..

הגדרות גיאוגרף מיקום של Windows 10

למרות שגידור גיאוגרפי יכול להיות כלי חשוב בפעילויות היום-יום, הוא גם משתמש במיקום המכשיר שלך, כלומר הוא יודע איפה אתה והיכן היית.

אפליקציה יכולה להשתמש בגדרות גיאוגרפיות אם שירותי המיקום מופעלים עבור אותה אפליקציה. לכן, התאם את ההרשאות בהתאם.

# 5 - בקרת גישה למצלמה

האם הרגשת פעם שמישהו צופה בך? (ולא הייתה לך שום פרטיות? ווה-אה-אה.)

חמותי ממש מניחה קלטת מעל המצלמה המובנית גם על המחשב הנייד וגם על הטאבלט שלה. (אני מניח שאסור לי ללעוג לה - המילה היא שמארק צוקרברג, מייסד הפייסבוק, גם שם קלטות על מצלמות הרשת שלו.)

ניתן לשלוט בקלות בגישה למצלמה ב- Windows 10. באמצעות תפריט "מצלמה" בקטע "פרטיות" באפליקציית ההגדרות, אתה יכול לכבות לחלוטין את הגישה למצלמה המובנית או המחוברת של המחשב או הטאבלט. אתה יכול גם להגדיר גישה למצלמה על בסיס אפליקציה.

הגדרות מצלמה של Windows 10

הגישה הכללית על ידי המערכת נשלטת על ידי מתג המיתוג המוכר כעת שנמצא ממש תחת התווית "תן לאפליקציות להשתמש בחומרת המצלמה שלי", כפי שנראה למעלה.

לאלו מכם שרק רפרפו את המאמר, החלפת מתג כזה ל'מופעל 'מאפשרת ליישומי Windows גישה לתכונה מסוימת זו. כוונון זה ל"כיבה "לא מאפשר גישה.

הגישה למצלמה היא חשש פרטיות אמיתי, אך בדרך כלל אני משאיר את שלי לחשבוני ומכבה אותה תחת חשבונות ילדי. למרות שאני מעדיף להגדיר גישה למצלמה על בסיס אפליקציה לחשבון שלי, אני מרגיש בטוח יותר שאפליקציות הנמצאות בחשבונות ילדי אינן בעלות גישה אליו..

אם מתג ההחלפה מוגדר כ- "פועל", אתה יכול לשלוט על הגישה של כל אפליקציה למצלמה באמצעות מתג המיתוג המשויך של כל אפליקציה..

בעת כיבוי הגישה למצלמה עבור אפליקציה, יש לציין שהדבר רק מונע מהאפליקציה גישה ישירה לחומרת המצלמה. היא עדיין יכולה לבקש לפתוח את אפליקציית המצלמה המובנית של Windows, שיכולה לצלם תמונות או וידאו רק כשאתה מאפשר זאת בפירוש לעשות זאת..

לעזאזל, אולי צוקרברג צודק - פשוט הניח מדבקה או חתיכת סרט מעל המצלמה. אם אדוארד סנודן צודק, ל- NSA יש לפחות כמה דרכים לרגל אותך באמצעות מצלמת המחשב שלך. אותו דו"ח Wired מספק כמה קישורים למספר לא מבוטל של דרכים אופנתיות לכיסוי המצלמה. כן, גם מדבקות הלו קיטי.

# 6 - בקרת גישה למיקרופון

למרות שאפשרות גישה של Windows למיקרופון של המחשב שלך - בין שהוא מובנה ובין אם זה מהסוג המחובר - אולי לא נראית סוגיית פרטיות גדולה כמו לאפשר גישה למצלמת המכשיר, היא עדיין יכולה להיות נושא נוגע ללב.

הגדרות מיקרופום של Windows 10

בדיוק כמו בהגדרות המצלמה שלי, אני משאיר את מתג המצב "אפשר ליישומים להשתמש במיקרופון שלי" למצב "פועל" ואז מחליט לאילו יישומים בודדים לאפשר גישה למיקרופון. זה רק הגיוני לאפשר גישה לסקייפ למיקרופון, בעוד שתמונות וחנות Windows אינן באמת צריכות שהוא יפעל כראוי.

להגדרה זו הייתי אומר לאפשר או לחסום ברמה האפליקציה. יתברר לך לאחר זמן מה אילו אפליקציות אכן דורשות גישה למיקרופון של המכשיר שלך.

מארק צוקרברג גם מניח חתיכת קלטת על המיקרופון המובנה של המחשב הנייד שלו - אז אולי כדאי שתוציא גם את גליל ההקלטה השחור הזה מהמגירה.

# 7 - דיבור, דיו, & הקלדה

פרק זה של הגדרות הפרטיות קובע כיצד אתה יכול להשתמש בקול שלך כדי לדבר עם Cortana, או יישומים שאתה מוריד מחנות Windows. זה גם משתמש בקלט הקולי שלך כדי לשפר את שירותי הדיבור מבוססי הענן של מיקרוסופט. (אז כן. זה שולח דוגמאות קוליות לענן.)

זה גם קובע אם Windows משתמש בהיסטוריית ההקלדות שלך (ודפוסי כתב יד במכשירי Surface וטאבלטים אחרים) כדי ליצור מילון משתמשים מקומי, שאמור להציע עבורך הצעות להזנת טקסט טובות יותר..

הגדרות הקלדת דיבור של חלונות 10

כאשר זה מנותק, אינך יכול עוד לדבר עם קורטנה, ומילון המשתמשים ההקלדה והדיו שלך יימחק מהנתונים. שירותי שירותי דיבור, כאלה שאינם מסתמכים על הענן, עדיין יעבדו. הקלדת הצעות וזיהוי כתב יד באמצעות מילון המערכת המקומית ימשיכו לעבוד.

כוונון הגדרה זו למצב "כבוי" יסייע לך במאמץ שלך לשפר את פרטיותך, אך הדבר גם יוביל לאובדן של כמה מהתכונות בהן התרגלת.

כפי שנראה כדרך העולם המקוון בימינו, תצטרך ללכת ברצועה בין נוחות לפרטיות.

הערה מהירה אודות גישה לאפליקציות

לפני שנבדוק את ההגדרות השולטות באיזה גישה יש לאפליקציות של Windows לנתונים האישיים שלך - כגון אנשי קשר, לוח שנה, פרטי חשבון ועוד - בואו נסתכל על הצהרה של מיקרוסופט על בקרות כאלה..

חריגים להגדרות הפרטיות

יישומי שולחן עבודה לא יופיעו באפליקציות בחירתך שיכולות להשתמש / לגשת / לשלוט / לקרוא את רשימות [יכולת] שלי ואינן מושפעות מההגדרה תן לאפליקציות להשתמש / לגשת / לקרוא את הגדרת [יכולת] שלי. כדי לאפשר או לחסום אפליקציות לשולחן העבודה, השתמש בהגדרות ביישומים אלה.

איך אתה יכול לדעת אם אפליקציה היא אפליקציית שולחן עבודה? אפליקציות שולחניות מורידות בדרך כלל מהאינטרנט או מותקנות בסוג מדיה כלשהו (כגון התקן אחסון CD, DVD או USB). הם משיקים באמצעות קובץ .EXE או .DLL, והם לרוב פועלים במכשיר שלך שלא כמו יישומים מבוססי אינטרנט (הפועלים בענן). אתה יכול גם למצוא יישומים שולחניים בחנות Windows.

בעיקרון, משמעות הדבר היא כי כל אפליקציה שתתקין בעצמך, בין אם תוריד מהאינטרנט או שתתקין מתקליטור - או כן, אפילו תקליטון - אינה נראית בכבוד להגדרות הגישה לנתוני Windows שלך. כמו תמיד, יש להקפיד על התקנת אפליקציות ממקורות לא ידועים.

עם פרסום עדכוני היוצרים של Windows 10 Fall Creators, למשתמשים יש שליטה רבה יותר באילו אפליקציות יכולות לגשת למידע, למצלמה, למיקרופונים ולעצמים אחרים הרגישים לפרטיות.

בעבר, המשתמשים התבקשו רק להעניק גישה לאפליקציה אם האפליקציה דרשה גישה לנתוני המיקום של המשתמש; כל ההרשאות האחרות ניתנו באופן אוטומטי. אפליקציות המותקנות באמצעות חנות Windows צריכות כעת לקבל אישור מפורש לאפליקציה לפני שתוכל לקבל גישה.

הכללים החדשים חלים רק על אפליקציות המותקנות מחנות Windows לאחר התקנת עדכון Fall Creators. עם זאת, משתמשים יכולים לנהל הרשאות ליישומים קיימים על ידי מעבר ל"התחל " -> "הגדרות" -> "פרטיות" ובחירת אפליקציה בודדת לפני הפעלת או כיבוי של הרשאות אפליקציה.

# 8 - שלוט בגישה של אפליקציות לפרטי חשבונך

הגדרה זו קובעת אם לאפשר לאפליקציות לגשת למידע המשתמש שלך. מידע כזה כולל את שמך, תמונה ו"פרטי חשבון אחרים ". (תודה על הפרטים, מיקרוסופט!)

הגדרות פרטי חשבון של Windows 10

הגדרת הגדרה זו ל"כיבה "חוסמת את הגישה על ידי כל אפליקציה. הניתוב למצב "מופעל" מאפשר שליטה על גישה למידע כזה על בסיס אפליקציה. מיקרוסופט טוענת כי כיבוי הגישה לפרטי החשבון עבור אפליקציה עשוי לא לאפשר לה לעבוד כמתוכנן.

כאשר האפשרות מוגדרת כ- 'מופעלת', תראה רשימת אפליקציות שעשויות להזדקק לגישה לפרטי חשבון. אתה יכול להפעיל או לבטל גישה זו באופן פרטני. אני מציע לפנות למפתח של כל אפליקציה שעשויה להיות לך שאלות עליה ולשאול אותם באשר לסוג פרטי החשבון שהאפליקציה משתמשת בה.

# 9 - שלוט בגישה לאפליקציות לאנשי הקשר שלך

נחשו מה עושה מתג ההחלפה של אנשי קשר?

לא, זה לא קשור לנייר הדביק הזה שאמא שלך נהגה ליישר את מדפי המטבח שלה. מתג זה מחליט אם ליישומי Windows תהיה גישה לספר הכתובות שלך.

הגדרות אנשי קשר של Windows 10

אם אתה מפנה את האפשרות הזו ל'כבה ', זה חוסם את כל האפליקציות לגשת לאנשי הקשר שלך. כיבויו ל'מופעל 'מאפשר לך לייעד לאילו אפליקציות מקבלים את כרטיס הזהב לגישה למספר הטלפון של הדוד אל. (זו קו קווי. הדוד אל מגלגל את בית הספר הישן.)

בדומה למצב פרטי החשבון, אם אתה מכבה את זה לחלוטין, או על בסיס יישום אחר יישום, זה עלול לגרום לאפליקציות מסוימות שלא יפעלו כמתוכנן. זהו נושא נוסף עליו עליכם לפנות למפתח עבור כל אפליקציה שעשויה להיות לכם שאלות עליה.

# 10 - שלוט בגישה של אפליקציות ליומנים שלך

זה אמור להיות מעט מוכר כבר עכשיו. מתג זה שולט בגישה של אפליקציות ליומנים שלך. כאשר זה מופעל ל'כבה ', הוא מכבה את כל הגישה לאפליקציות למידע היומן שלך.

כאשר זה מופעל, אתה צריך להחליט איזו אפליקציית Windows בר מזל מקבלת לבדוק את התאריכים הבאים שלך. (ואני משתמש במונח "תאריכים" באופן רופף. "ארוחת ערב עם הדוד אל" זה לא תאריך.)

הגדרות לוח השנה של Windows 10

מה שאתה עושה בהגדרות אלה תלוי באופן השימוש שלך במחשב ובאפליקציות השונות שעשויות להזדקק לגישה למידע היומן שלך.

אני עצמי עשיתי ניסויים עם ההגדרות עד שמצאתי רמה שמציעה תערובת של פרטיות ונוחות שיכולתי להיות בנוח איתה.

# 11 - שלוט בגישה של אפליקציות להיסטוריית השיחות שלך

הגדרות הפרטיות של Windows שולטות גם בגישה של אפליקציה להיסטוריית השיחות שלך. אם אתה מכבה את זה, זה מונע מכל היישומים לגשת לאחד ממידע היסטוריית השיחות שלך. הפעל את זה ותוכל להגדיר גישה למידע האמור על בסיס אפליקציה.

הגדרות היסטוריית שיחות של Windows 10

באופן אישי אני שומר את זה כבוי. אני לא מבצע שיחות דרך מחשב Windows שלי, או באמצעות טלפון Windows, מכיוון שאני משתמש באייפון לביצוע שיחות. עם זאת, הקילומטראז 'שלך עשוי להשתנות, וייתכן שתמצא שאתה צריך לשלוט בזה ברמה הגרגלית.

# 12 - שלוט בגישה לאפליקציות לדוא"ל שלך

אני לא יודע מה איתך, אבל הגישה לדוא"ל שלי, אישית וגם עסקית, היא נושא נוגע ללב בשבילי. אני בקושי סומך על כל ספק דוא"ל שלא יעקוב אחר תיבת הדואר הנכנס שלי, שלא לדבר על אפליקציות אחרות.

הדוא"ל שלי הוא קו החיים שלי לעולם החיצון. כמעט כל התקשורת שלי עם גורמים עסקיים, כמו גם עם חברים ובני משפחה, עוברת בדרך כלל בתיבת הדואר הנכנס שלי. אני מגן מאוד על שנות המידע שקצת אחסון מכיל. (אני בטוח למדי שיש לי עדיין את הדוא"ל הראשון שקיבלתי בחשבון Gmail הראשון שלי לפני שנים.)

הגדרות דוא

אני מכבה את האפשרות הזו לחלוטין - אבל אם יש לך אפליקציה ייעודית שלמעשה זקוקה לגישה לדוא"ל שלך, אולי תרצה לעשות דברים על בסיס אפליקציה..

# 13 - שלוט בגישה של אפליקציות למשימות שלך

משימות יכולות להיות נושא רגיש נוסף אצלי. רשימת המשימות היומיומיות שלי היא התנ"ך עליו אני בונה את חיי העבודה היומיומיים. אני נוגע בכל מי שמקבל גישה למידע זה. (לעזאזל, אם לא הייתי צריך, אני אפילו לא הייתי חולק את המידע עם הבוס שלי, אבל ...)

הגדרות משימות של Windows 10

כפי שראינו בקבוצות הגדרות דומות, הפיכת מתג זה ל'כבה 'מכבה כל אפליקציה ממידע המשימות שלך. תשאיר את זה דולק, ואחריותך לחפש ברשימת האפליקציות ולהחליט אילו אפליקציות באמת צריכות גישה לרשימה.

יש לציין כי לאפליקציות הדואר והיומן המובנות תמיד תהיה גישה למשימות שלך, לא משנה על אילו הגדרות תחליט, מה הגיוני.

# 14 - שלוט בגישה של אפליקציות להודעות הטקסט שלך

אני לא עושה הרבה הודעות באמצעות Windows. רוב ההודעות שלי מבוצעות דרך מכשירי ה- Mac ו- iOS. עם זאת, אני משתמש בסקייפ במחשב Windows שלי, לכן ההגדרה הזו חשובה מעט במקרה שלי.

הגדרות העברת הודעות של Windows 10

במסך זה אתה יכול ללכת עד הסוף, לכבות את הגישה להודעות לכל האפליקציות, או להשאיר את הגישה הכללית מופעלת, ולהחליט ברמת האפליקציה באילו אפליקציות באמת צריכות גישה להודעות הטקסט שלך..

# 15 - שלוט בגישה לאפליקציות ל"רדיו "של המחשב שלך.

כשאני אומר שליטה בגישה לרדיו של המחשב שלך, אני לא מתכוון לזה שהוא משתמש בו כדי להאזין למשחקי קאבס בעונת הבייסבול. מכשירי הרדיו שאנחנו מסתכלים עליהם הם משדרי ה- Bluetooth וה- Wi-Fi שבהם מחשב Windows שלך משתמש כדי להתחבר לרשתות, אביזרים ומכשירים אחרים, כמו משואות..

הגדרות מכשירי רדיו של Windows 10

לאפשר גישה ליכולות הרדיו של המחשב שלך יש כמה השלכות פרטיות משמעותיות למדי. בכך שתאפשר גישה, תוכל להשאיר את עצמך פתוחה למעקב באמצעות אותות ה- Wi-Fi וה- Bluetooth שלך.

הגישה לרדיו משמשת גם לשיתוף מידע, כגון קבצים, הודעות ומידע אחר הממוקם באופן מרכזי, כך שכיבוי הגישה לאפליקציה עלול שלא להיות מומלץ. עם זאת, אלא אם ידוע לך על יישום מסוים שאתה משתמש בו הדורש גישה זו, הייתי נוטה לייעץ לך לכבות אותה.

# 16 - שלוט בגישה לאפליקציות ל"מכשירים אחרים "של המחשב שלך.

חלק זה בתפריט 'פרטיות' מאפשר לך לבחור ולבחור כיצד יישומים משתפים וסנכרנים מידע עם אותם מכשירים שעדיין אינם מתייחסים למחשב באופן ספציפי. כרגיל, אתה יכול לכבות אותו לחלוטין, או להשאיר אותו דולק ולבחור אילו אפליקציות מורשות לשתף מידע עם אותם "מכשירים אחרים."

Windows 10 Fall Creator מעדכן הגדרות מכשירים אחרים

תרצה להיות זהיר באילו אפליקציות אתה מאפשר לסנכרן עם מכשירים אחרים; זה יכול לייצג מעט חור אבטחה אם היישומים משחקים במהירות ומשוחררת עם הנתונים האישיים שלך.

אם יש לך ספק, צור קשר עם מפתח האפליקציה. כל מפתח מכובד צריך להיות יותר משמח להסביר מה האפליקציה עשויה לשתף.

מס '17 - משוב שליטה & אבחון

זה המקום בו אתה שולט בכמה נתוני אבחון ושימוש של Windows בטלפון הביתה למיקרוסופט.

חברת רדמונד אינה מאפשרת למשתמשים לכבות אותה לחלוטין, ולכן הטוב ביותר שתוכלו לעשות כאן הוא ללחוץ על כפתור הבחירה "בסיסי" כדי לשלוח את כמות הנתונים המינימלית האפשרית בחזרה לאמהות.

הגדרות אבחון משוב של Windows 10

כבה את המתג ממש מתחת לפסקה "תן למיקרוסופט לספק חוויות מותאמות יותר ...". אין סיבה לשלוח את המידע הזה.

האפשרות הסופית בסעיף זה היא באיזו תדירות לאפשר ל- Windows לבקש ממך משוב. בעוד שאנשים מסוימים נדיבים בזמנם, אחרים פשוט לא רוצים שיטרידו אותם.

אתה יכול להגדיר את זה כ"עולם לא "(האהוב עלי) או לאפשר לו לבקש ממך משוב מכל מקום פעם אחת בשבוע ל" באופן אוטומטי. " תוכן הלב. באשר לי, אני מעדיף לשמור את זה לעצמי.

# 18 - שליטה באפליקציות רקע

סעיף זה מאפשר לך להחליט אילו אפליקציות, אם בכלל, יורשו לרוץ ברקע, לשלוח ולקבל מידע בשקט, להציע התראות ולעדכן את עצמן, גם כאשר לא משתמשים בהן באופן פעיל..

הגדרות יישומי רקע של Windows 10

אתה יכול לכבות אפליקציות רקע לחלוטין או לבחור אחד אחד אילו אפליקציות יורשו לשבת ברקע, לשלוח מידע ולאכול מחזורי מעבד יקרים וחיי סוללה כשאתה בחוץ.

אני לא יודע מה אתה מרגיש לגבי דברים, אבל אני לא חושב שקנדי קראש צריך לרוץ ברקע. בחר ובחר בחוכמה, חברי.

# 19 - בקרת אבחון אפליקציות

בקטע אחרון זה בתפריט הפרטיות, המשתמש נדרש להחליט אם לאפשר לאפליקציות לגשת למידע אבחוני אודות אפליקציות אחרות. מיקרוסופט טוענת כי אפליקציות מסוימות משתמשות במידע אבחון מאפליקציות אחרות כדי להפעיל את כוונתן.

הגדרות אבחון אפליקציות של Windows 10

מידע שאפשר לגשת אליו כולל את חשבון המשתמש שהשיק אפליקציה, כמו גם את זיכרון האפליקציה, מעבד, דיסק ושימוש ברשת (אנחנו כבר "חולקים" יותר מדי מידע ...).

למרות שאני יודע ששיתוף אכפת לו, אני אומר שכבה את זה. אם אתה מוצא אפליקציה שלפני כן הייתה גישה למידע זה אינה פועלת כנדרש, הפעל אותה שוב עבור אותה אפליקציה יחידה. אחרת, הימנע מאלה כמו המגיפה. (אני במיוחד לא אוהב את כל המידע שאסף) "שהשיק את האפליקציה".

# 20 - הורדות קבצים אוטומטיות

"הורדות קבצים אוטומטיות" הוא תוספת חדשה להגדרות הפרטיות בעדכון היוצרים של Windows 10 Fall.

סעיף זה מאפשר לך לבטל את חסימת האפליקציות מהורדה אוטומטית של קבצים מקוונים בלבד מ- OneDrive ושירותי אחסון ענן מקוונים אחרים. אם אתה משתמש באחסון מקוון כדי למנוע מהכונן הקשיח להתמלא, סביר להניח שתרצה לאפשר לאפליקציות גישה לקבצי ענן בלבד לכל מקרה לגופו..

הורדות Dile אוטומטיות של Windows 10

# 21 - ניהול הגדרות פרטיות בדפדפן הקצה

Microsoft Edge הוא דפדפן ברירת המחדל במערכת Windows 10. הוא מחליף את Internet Explorer הניתן להערכה אך איחור לפני הפרישה כדפדפן של מיקרוסופט..

מיקרוסופט טוענת כי Edge נקי, קל ומהיר. אך בשום מקום הם לא מזכירים שזה בטוח יותר.

בחלק זה נבדוק את דפדפן Edge ואילו הגדרות דורשות מבט מקרוב על מנת להגן על פרטיותך. אני אדריך אתכם בהגדרות ונדון במה הם שולטים, וכיצד יש להתאים אותם כדי להציע פרטיות מלאה.

כדי לגשת להגדרות הפרטיות של Edge, הפעל את הדפדפן ולחץ על שלוש הנקודות ("...") שנמצאות בפינה השמאלית העליונה של הדפדפן. בתפריט שנפתח גלול מטה עד שתמצא את האפשרות "הגדרות". לחץ על זה.

הגדרות דפדפן Edge של Windows 10

ההגדרות שאראה לך שוכנות באזורי ההגדרות ובאזורים הגדרות מתקדמות בתפריט הקצה.

1

נקה נתוני גלישה

בזמן שאתה נמצא בתפריט הגדרות, גלול מטה עד שתראה "נקה נתוני גלישה." לחץ על הלחצן "בחר מה לנקות"..

נתוני גלישה בקצה של Windows 10

בתפריט "בחר מה לנקות", תראה אפשרויות לדברים שאתה יכול למחוק מנתוני הגלישה של Edge. ברירת מחדל של דברים שיש לכלול כוללת: היסטוריית גלישה, קובצי Cookie ושמירת נתוני אתר, נתונים וקבצים במטמון, כרטיסיות שהוקצו או נסגרו לאחרונה, היסטוריית הורדות, נתוני טופס, סיסמאות, רישיונות מדיה והרשאות אתר. כמו כן, זמינות הרשאות מיקום וכן הרשאות מצלמת רשת ומיקרופון.

Windows 10 Fall Creator Update Edge Browsing Clearing

בחר בנתוני הגלישה שברצונך למחוק ולחץ על כפתור "נקה".

אתה יכול גם להחליף את מתג "תמיד לנקות זאת כשאני סוגר את הדפדפן" למצב "פועל" ואז Microsoft Edge תנקה אוטומטית את המידע שנבחר בכל פעם שהדפדפן נסגר. זה רעיון נהדר למשתמשים נוטים לפרטיות - אך עם זאת לשכוח - שבינינו.

מה שתבחר לנקות כאן הוא בעיקר בחירה בין נוחות ופרטיות.

אני באופן אישי תמיד לוחץ על הדברים הבאים כדי לנקות זאת: היסטוריית גלישה, קובצי Cookie ושמירת נתוני אתר, נתונים וקבצים במטמון, הורדת היסטוריה, נתוני טופס וסיסמאות. זה עושה את זה קשה יותר להאקרים, סוכני ממשלה ורעים אחרים לעקוב אחר הרגלי הגלישה שלי דרך דפדפן Edge.

2

הגדרות מתקדמות

בתפריט הגדרות, תראה קטע שכותרתו "הגדרות מתקדמות". לחץ על הלחצן "הצג הגדרות מתקדמות". זה יפתח את שאר אפשרויות הפרטיות הזמינות ב- Edge.

הגדרות מתקדמות של Windows 10 Edge בגלישה

בתפריט הגדרות מתקדמות, משתמשים יכולים לשלוט במספר אפשרויות הקשורות לפרטיות. קטע זה כולל גם אפשרויות שאינן קשורות לפרטיות, אך אסקור רק את האפשרויות המשפיעות על פרטיותך. אני אפרט כל אחת מהן ואז אעלה את מחשבותיי באיזו דרך עליכם להחליט על כל תכונה ולהסביר מדוע אני חושב ככה.

חסום פרסומות קופצות

זה תמיד צריך להשאיר. חלונות קופצים הם סכנה ביטחונית - ואם אין דבר אחר, הם מחמירים את המשתמש בצורה מדהימה.

הגדרת חלונות קופצים של חלונות 10

השתמש בנגן הפלאש של אדובי

זה הוא, ותמיד יהיה, לא חזק!

פלאש הוא בזבוז משאבים ואחד הסכנות האבטחה הגדולות ביותר בסביבה. נגן פלאש לחלוטין צורח "בוא תביא אותי" לחבר'ה הרעים. השאר תמיד את הסט הזה כ- "כבוי."

Windows 10 השתמש בהגדרת נגן הפלאש של Adobe

הגדרת פרוקסי

דיברתי על מקורבים במאמרים אחרים באתר זה. בעיקרון, פרוקסי הוא צד שני שלוקח ממך בקשות הקשורות לאינטרנט ומעביר אותן לאתר היעד. לאחר מכן הוא מחזיר את התוכן המבוקש למחשב שלך, מבלי לחשוף את כתובת ה- IP שלך בפועל.

בעוד שרתי פרוקסי יכולים להיות כלי פרטיות חשוב, תמיד המלצתי להשתמש בשרת VPN במידת האפשר, מכיוון שהוא גם מצפין את הנתונים שלך בנוסף לפעול כמתווך. אם אין לך גישה ל- VPN, שרת פרוקסי הוא אלטרנטיבה הגונה. הקפד להשתמש בתכונה זו.

הצעה לשמירת סיסמאות

אני שומר שהפונה הזו למצב "כבוי". מעולם לא הייתי חובב שמירת סיסמאות באחסון בדפדפן. אני מעדיף להשתמש באפליקציית מנהל סיסמאות. הם הרבה יותר בטוחים, מכיוון שרוב מנהלי הסיסמאות מצפינים את המידע המאוחסן.

הצעה של Windows 10 לשמירת הגדרת סיסמאות

שמור רשומות טופס

שוב, אני שומר על כיבוי זה, שכן רשומות בטופס המאוחסן יכולות להיות מורכבות מהמידע האישי שלך. זה כולל את שמך, כתובת, מספר טלפון או אפילו מידע רגיש כגון מידע בנקאי.

מידע מאוחסן כמו זה משמש לתכונה של מילוי אוטומטי לטפסים מקוונים. גם אני לא משתמש בתכונה הזו. מי יודע איזה מידע אחר מתבקש על ידי שדות מוסתרים בטופס אינטרנט?

הגדרת רשומות טופס של Windows 10

שלח אל תעקוב אחר בקשות

אני ממשיך להפעיל את זה. זה מאפשר לדפדפן שלך לומר לאתרים שאתה לא רוצה לפקח על פעילות הדפדפן שלך באתרים שלהם. בטח, אתרים אינם נדרשים לכבד בקשה זו, אך יותר ויותר מהם נענים לבקשות מסוג זה.

Windows 10 שלח אל הגדרת בקשת המעקב

בקש קורטנה לסייע לי ב- Microsoft Edge

אני מגדיר את זה ל"כיבה ". ככל שיש פחות קשר עם קורטנה, פחות מידע נשלח לשרתי מיקרוסופט..

Windows 10 האם Cortana יסייע לי בהגדרת Edge של מיקרוסופט

חפש בסרגל הכתובות עם ...

Bing הוא מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל של מיקרוסופט, וכשאתה מזין כתובת URL למונח חיפוש בסרגל הכתובות, הוא נשלח לשרתי Bing..

אם אינך מעוניין לשלוח את החיפוש שלך ומידע אחר למיקרוסופט למעקב, השתמש ב- DuckDuckGo או במנוע חיפוש אחר שאינו שומר את פרטי החיפוש של המשתמשים שלהם. לחץ על כפתור "שנה מנוע חיפוש" והשתמש באתר חיפוש מונחה פרטיות.

אני תמיד משתמש ב- DuckDuckGo, אבל זה תלוי באדם כמה פרטיות הוא רוצה לוותר לטובת הנוחות הנוספת.

הגדרת DuckDuckGo של Windows 10

הצג הצעות חיפוש ואתרים תוך כדי הקלדה

אם זה מוגדר כ- "פועל", כל מה שאתה מזין נשלח לשרתי מיקרוסופט לניתוח כדי להחזיר הצעות. עוד מספוא עבור מנוע השיווק של מיקרוסופט. לכן, כבה אותו.

הגדרת DuckDuckGo של Windows 10

עוגיות

כאן אתה יכול לבחור "חסום את כל העוגיות", "חסום רק קובצי cookie של צד שלישי" או "אל תחסום קובצי cookie." העוגיות יכולות להיות שימושיות בעת הגלישה, מכיוון שהם שומרים את מושב ההתחברות וההעדפות שלך לאתרים. עם זאת, ניתן להשתמש בהם גם כדי לעקוב אחר מסעותיך באינטרנט למטרות פרסום וכאלה.

זו השיחה שלך עם זה. בדרך כלל אני מגדיר את זה כ"חסימה רק קובצי cookie של צד שלישי ", מכיוון שמאפשר לאתרים לשמור עדיין עוגיות הפעלה, אך לא מאפשר למפרסמים לעקוב אחרייי ברחבי האינטרנט.

הגדרת העוגיות של Windows 10

השתמש בחיזוי דף כדי להאיץ את הגלישה, לשפר את הקריאה ולהפוך את החוויה הכוללת שלי לטובה יותר

לא. תכבה את זה.

זה נועד לשפר את חווית הגלישה שלך על ידי טען מראש של קישורים שנמצאים בדף האינטרנט שאתה צופה כעת. משמעות הדבר היא שאתרים יכולים להגדיר קובצי Cookie בדפדפן שלך ממש כאילו לחצת בפועל על הקישור לאתר שלהם.

זהו חיסרון פרטיות, וזה לא נחוץ בעולם של חיבורי אינטרנט מהירים כיום.

הגדרת חיזוי עמוד של Windows 10

עזור להגן עלי מפני אתרים זדוניים והורדות באמצעות Windows Defender SmartScreen

אם פעולה זו מופעלת, היא מסייעת באיתור דיוג וסוגים אחרים של אתרים זדוניים, ועוזרת להגן עליך מפני שהרעים יקבלו את המידע האישי שלך ומהורדה או התקנה של תוכנות זדוניות..

מכיוון שהתכונה שולחת את נתוני הגלישה שלך למיקרוסופט לניתוח, זהו אחד מאותם זמנים שבהם אתה צריך להחליט אם לאפשר קצת פחות פרטיות לטובת הגנה על הנתונים האישיים שלך והגנה על המחשב שלך מפני תוכנות זדוניות..

הגדרת SmartScreen של Windows 10 Defender

אני טועה בצד ההגנה ואני ממשיך לדלוק את זה. גם אתה צריך.

צעדי פעולה

כיסינו לא מעט תוך זמן קצר, אך על ידי ביצוע מספר כללים פשוטים, תוכלו לנעול את התקנת Windows 10 שלכם כך שתציע הגנה מעולה לפרטיותכם, ובכל זאת תוכלו להפיק את המרב ממערכת ההפעלה..

1

לעולם אל תשתמש באפשרות 'הגדרות אקספרס' בעת התקנה או שדרוג ל- Windows 10

זה נכון גם להגדרת כל מחשב חדש שאולי תרכוש שמריץ 10. הגדרות אקספרס הן רק דרך נוספת לשאול, "האם זה בסדר אם אנו נבזבז את המידע האישי שלך למטרות רווח?"

2

נעל את קורטנה

אם אתה מרגיש מספיק נוח לבצע שינויים ברישום Windows, אני מציע לכבות את Cortana לחלוטין ולחזור לרמת "מצא" של בית הספר הישן בחיפוש Windows..

3

שלוט במה שיש לקורטנה גישה

ככל שתאפשרו לה "לעזור" איתם יותר, המידע שיוחזר למיקרוסופט יהיה רב יותר.

4

כבה את מעקב המודעות

לעולם אל תאפשר למיקרוסופט או למישהו אחר לעקוב אחר פעילויותיך באינטרנט.

5

השבת מעקב אחר מיקום - במיוחד במחשב נייד

בעוד שמכשירים ניידים מסוימים דורשים מעקב אחר מיקום עבור מפות ויישומי ניווט, אין באמת סיבה שמערכת Windows במחשב הנייד תצטרך זאת.

6

שלוט בגישה למצלמה ומיקרופון

זהו נושא רגיש במיוחד למחשבים המשמשים ילדים. אם אתה צריך, הניח חתיכת סרט מעל המצלמה והמיקרופון. לפעמים הפתרונות הפשוטים ביותר הם הטובים ביותר.

ז

שלוט לאיזה מידע Windows Apps יכולים לגשת

אם תישאר למכשירים שלה, Windows תאפשר ליישומים להחליט בעצמם אם הם זקוקים לגישה לחשבונך, ליצירת קשר, דוא"ל, משימות ומידע אישי אחר. אל תתנו להם.

8

נעל את הגדרות הפרטיות בדפדפן Microsoft Edge

בדיוק כמו קורטנה, Edge יפקח על הפעולות שלך על כל מה ששווה אם לא ייעשה אחרת.

ובכן, כפי שאתה יכול לראות, יש המון הגדרות שאתה צריך לעקוב אחריהן אם ברצונך להחזיר לך את פרטיותך ב- Windows 10. למרבה המזל, אם אתה מוכן להשקיע את הזמן, העבודה שלך תשלם דיבידנד כאשר הפרטיות שלך נמצא על הקו.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

65 + = 67

map