5 najlepších sietí VPN pre Firefox v roku 2020


Od januára 2019 sa Firefox zaradil medzi 4. najobľúbenejší webový prehľadávač podľa štatistík zhromaždených spoločnosťou W3Counter. Ak ste jedným z miliónov používateľov softvéru Mozilla, možno vás zaujíma, aká je najlepšia VPN pre prehliadač Firefox v roku 2019?

Aj keď už Firefox ponúka niekoľko vynikajúcich bezpečnostných funkcií a doplnkov, ktoré vám umožňujú blokovať reklamy a kontextové okná, ako aj spravovať cookies, pravdepodobne budete chcieť vylepšiť svoju bezpečnosť online pomocou kvalitnej VPN.

Kvalitná sieť VPN pre prehliadač Firefox môže pomôcť udržať vaše údaje v bezpečí, umožniť prístup k geoblokovanému obsahu a zabrániť počítačovej kriminalite, napríklad hackerstvu, krádeži ID a podvodom. V tomto článku sa venujeme najlepším sieťam VPN pre prehliadač Firefox na základe našich rozsiahlych testov.

Najlepšie VPN pre Firefox

Ak si neželáte čítať celý článok a recenzie jednotlivých sietí VPN, tu je prehľad najlepších VPN pre Firefox.

 1. ExpressVPN: Najvýkonnejšia VPN pre Firefox. Jednoduché, ale rýchle rozšírenie Firefoxu, ktoré umožňuje 256-bitové šifrovanie.
 2. NordVPN: Dobrá voľba rozpočtu VPN s doplnkom Firefox.
 3. CyberGhost: VPN s vynikajúcou hodnotou pre Firefox, ktorý ponúka silnú bezpečnosť.
 4. Surfshark: Poskytuje rozšírenie Firefox, ako aj dobré pripojenia s podporou P2P a podporu pre neobmedzené zariadenia.
 5. SaferVPN: Ponúka doplnok Firefox s dobrou rýchlosťou a prístup k Netflixu.

Na určenie najlepších VPN pre Firefox som použil nasledujúce kritériá:

 • Funguje dobre s Firefoxom
 • Rýchla a spoľahlivá služba
 • Silné zabezpečenie / šifrovanie
 • Žiadne záznamy
 • Rýchla podpora zákazníkov

Tu je náš zoznam najlepších VPN pre Firefox:

1. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN je mojou voľbou VPN pre Firefox č. 1 vďaka svojmu špeciálnemu doplnku prehliadača a pôsobivým rýchlostiam, a to aj pri diaľkových pripojeniach..

Rozšírenie Firefox je súčasťou balíka ExpressVPN, ale nejde o samostatný produkt. Aby rozšírenie VPN vo Firefoxe fungovalo, musia používatelia okrem doplnku Firefox nainštalovať aj stolnú aplikáciu ExpressVPN pre Windows alebo Mac..

Po inštalácii, rozšírenie Firefox je jednoduché a ľahko použiteľné, a je ľahké vybrať server z dostupných miest, nastaviť sieť VPN na pripojenie pri spustení prehliadača a zakryť vašu IP.

Ponuka ExpressVPN Firefox vám tiež môže pomôcť zmeniť vašu geolokáciu, aby ste mali prístup k webovým serverom a obsahu, ako sú napríklad USA Netflix, Amazon Prime a BBC iPlayer, pripojením k serveru umiestnenému na relevantnom území..

Pokiaľ ide o bezpečnosť, ExpressVPN ponúka 256-bitové šifrovanie na vojenskej úrovni spolu s prepínačom kill-network kill, ktorý vypne vaše pripojenie v prípade neočakávaného odpojenia od VPN. Bez protokolov alebo sledovania vášho prehliadania alebo údajov je zaručená ochrana osobných údajov.

Podpora prichádza vo forme nepretržitej živej chatovej a e-mailovej pomoci a množstva sprievodcov riešením problémov.

S programom ExpressVPN neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, existuje však 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Pros

 • Veľmi bezpečné
 • rýchly
 • Rozšírené spoofing podľa polohy
 • Odblokuje Netflix, BBC iPlayer a Amazon Prime

Zápory

 • Doplnok Firefox nefunguje samostatne

NAJLEPŠÍ PRE FIREFOX: ExpressVPN je moja VPN VPN číslo 1 pre Firefox vďaka skvelým možnostiam odblokovania obsahu, bezpečným a rýchlym pripojeniam a množstvu bezpečnostných funkcií. Vyskúšajte to bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. NordVPN

Logo NordVPN

NordVPN poskytuje a samostatné rozšírenie Firefoxu ktoré môžete použiť bez inštalácie aplikácie NordVPN. Výsledkom je ľahká alternatíva k použitiu úplnej služby VPN s mnohými rovnakými bezpečnostnými funkciami.

Rozšírenie NordVPN Firefox šifruje prenos, poskytuje ochranu proti úniku IP, aby chránil údaje unikajúce z tunela VPN a ponúka funkciu CyberSec na blokovanie podozrivých webových stránok a zabránenie škodlivému softvéru. Môžete tiež nakonfigurovať doplnok NordVPN Firefox tak, aby sa pripojil ihneď po spustení prehliadača Firefox.

Pokiaľ ide o streamovanie obľúbených služieb, ako sú Netflix, Amazon Prime a BBC iPlayer, doplnok NordVPN Firefox funguje dobre a môže odomknúť geoblokovaný obsah..

Ak sa rozhodnete používať hlavného klienta VPN, získate tiež zabudovaný prepínač zabíjania na ochranu vašej adresy IP, aj keď vaše pripojenie VPN poklesne, ako aj ochranu pred únikom DNS, aby sa všetky informácie uchovávali v tuneli VPN, aby vaše Poskytovatelia internetových služieb a odpočúvatelia nemôžu vidieť, aké webové stránky navštevujete.

K dispozícii je tiež 256-bitové šifrovanie na vojenskej úrovni as prísnymi zásadami neprihlásenia je vaše súkromie zaručené.

Webová stránka NordVPN ponúka slušnú znalostnú databázu článkov a k živému chatu podpory zákazníkov sa dostanete kliknutím na tlačidlo „pomoc“. NordVPN hovorí, že zákaznícka podpora odpovie na žiadosti o e-mailovú podporu do 48 hodín; typické reakcie sú však omnoho rýchlejšie.

Položka Predplatné NordVPN umožňuje 6 súčasných pripojení zariadení.

Pros

 • Samostatný doplnok Firefox
 • Odblokuje weby ako Netflix a BBC iPlayer
 • Silná bezpečnosť
 • Spoľahlivé rýchlosti

Zápory

 • V doplnku Firefox je zakázaný konkrétny výber servera (iba umiestnenie)

NAJLEPŠÍ ROZPOČET VPN: NordVPN je skvelá voľba VPN pre používateľov Firefoxu. Samostatný doplnok sa ľahko používa a poskytuje spoľahlivé rýchlosti. 30 dňová záruka vrátenia peňazí.

3. CyberGhost

5 najlepších sietí VPN pre Firefox v roku 2020

CyberGhost VPN ponúka bezplatný doplnok pre Firefox, poskytovanie základnej bezpečnosti.

Za komplexnejšie funkcie, ako napríklad ochrana pred slabými miestami vo formáte Flash a úniky WebRTC (kde webové stránky môžu požadovať vašu IP adresu), budú musieť používatelia platiť za celú verziu systému Mac alebo Windows..

Pokiaľ ide o bezpečnosť, CyberGhost robí dobrú prácu pri ochrane vášho súkromia, ponúka 256-bitové šifrovanie na vojenskej úrovni a politiku neprihlásenia.

Rovnako ako mnoho iných sietí VPN v tomto zozname, CyberGhost VPN obsahuje ochranu proti úniku DNS a prepínač zabíjania, ktorý zakaždým maskuje vašu IP adresu..

Medzi ďalšie pozitívne funkcie patrí možnosť pripojenia až 5 zariadení súčasne, ako aj možnosť automatického pripojenia k sieti VPN pri spustení počítača alebo mobilnej aplikácie.

Ak hľadáte streamovanie geoblokovaného obsahu, server CyberGhost má 1200 serverov v 57 krajinách, čo znamená, že po pripojení k serveru v príslušnej krajine sú k dispozícii stránky USA Netflix a ďalšie streamingové stránky..

CyberGhost ponúka pôsobivú škálu sprievodcov pre všetky platformy, vrátane sprievodcov riešením problémov a niekoľkých často kladených otázok. Usporiadanie týchto súborov však môže byť náročné. Podpora chatu naživo je k dispozícii a môže priniesť najrýchlejšie riešenie akýchkoľvek problémov.

Pros

 • Doplnok Firefox, ktorý môžete používať bezplatne
 • Silná bezpečnosť s počítačovými aplikáciami
 • Skvelé rýchlosti

Zápory

 • Doplnok zadarmo nepokrýva všetky bezpečnostné hrozby
 • Obmedzené na 4 umiestnenia serverov v bezplatnej verzii

VEĽKÁ HODNOTA: CyberGhost funguje dobre s prehliadačom Firefox a poskytuje veľkú rýchlosť pripojenia. Bezplatný doplnok Firefox môže spôsobiť, že používatelia budú zraniteľní bezpečnostnými hrozbami. 45-dňová záruka vrátenia peňazí.

4. Surfshark

Logo SurfShark
Surfshark ponúka rozšírenie proxy, ktoré môžete použiť na akomkoľvek zariadení, ktoré podporuje Firefox.

Rozšírenie servera proxy poskytuje vysoké rýchlosti, silná ochrana a prístup k geoblokovanému obsahu. Surfshark tiež podporuje streamovanie na weboch, ako je Netflix, a umožňuje torrentovanie a sťahovanie bez toho, aby sa spomalil váš online zážitok..

Pokiaľ ide o bezpečnosť, Surfshark funguje dobre s politikou bez protokolov, ochrana proti úniku DNS, aby váš poskytovateľ internetových služieb nemohol vidieť, aké webové stránky navštevujete, a protokoly IKEv2 a OpenVPN, ktoré poskytujú bezpečnosť a rýchlosť pri prenose údajov. prostredníctvom VPN. Surfshark je tiež veľmi užívateľsky príjemný a ponúka jednoduchý proces sťahovania a nastavovania.

S viac ako 800 servermi v 50 krajinách Surfshark neponúka najviac možností pripojenia v zozname, ale pre väčšinu používateľov by malo byť dosť možností..

Medzi ďalšie funkcie, ktoré stojí za zmienku, patrí vstavaný blokovač reklám a neobmedzené súčasné pripojenie všetkých zariadení k sieti VPN.

Podpora je k dispozícii vo forme živého chatu a e-mailu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a existuje primeraná dokumentácia spolu s návodmi, sprievodcami nastavením a častými otázkami..

Na rozšírenie Firefox a úplné verzie aplikácií sa vzťahuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže môžete vyskúšať Surfshark bez rizika..

Pros

 • Neobmedzené pripojenia
 • Vysoké rýchlosti streamovania
 • P2P povolené
 • Odblokuje Netflix

Zápory

 • Menej serverov ako niektorí poskytovatelia VPN

JEDNODUCHÉ POUŽITIE: Surfshark poskytuje prístup k streamovacím službám, odblokuje stránky s obmedzeným prístupom (vrátane Netflix) a ponúka vyhradené rozšírenie pre Firefox. Surfshark má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

5. SaferVPN
Logo SaferVPN

SaferVPN robí tento zoznam vďaka svojmu doplnku Firefox VPN VPN, ktorý poskytuje rýchle surfovanie a streamovanie rýchlosťou.

Kým samostatné rozšírenie Firefoxu nemôže poskytovať rovnakú úroveň bezpečnosti ako sieť VPN, na šifrovanie vašich údajov používa proxy server HTTPS, je vhodný na streamovanie obsahu a poskytuje prístup k webom, ako je napríklad USA Netflix, prostredníctvom svojich serverov v USA.

Hlavná aplikácia SaferVPN poskytuje silnú bezpečnosť s ochranou proti úniku DNS, ktorá zaisťuje, že vaša adresa IP je vždy skrytá a 256-bitové šifrovanie, ktoré je vojenského stupňa. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania, ktorý vypína prístup na internet, ak ste neočakávane stratili pripojenie k sieti VPN.

Poskytovateľ tiež rešpektuje súkromie používateľa bez zaznamenávania pripojení alebo dopravných záznamov alebo pripojení k jednotlivým používateľom. Základný plán umožňuje až 5 súčasných pripojení k VPN.

SaferVPN poskytuje nepretržitú zákaznícku podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu, takže ak máte niečo v poriadku alebo máte technické otázky, máte k dispozícii pomocníka..

Pros

 • Rozšírenie Firefox
 • Odblokuje Netflix
 • Vysoké rýchlosti

Zápory

 • Doplnok Firefox neponúka úplné zabezpečenie desktopovej aplikácie

DOBRÁ PRE FIREFOX: SaferVPN ponúka rozšírenie Firefox, ako aj plnú verziu aplikácie s ešte viac bezpečnostnými funkciami. Táto služba ponúka rýchle rýchlosti a až 5 súčasných pripojení. 30 dňová záruka vrátenia peňazí.

Čo je doplnok VPN?

Doplnok VPN, tiež nazývaný rozšírenie, je mimoriadne riešenie založené na prehliadači, ktoré niektorí poskytovatelia VPN ponúkajú.

Takmer všetky doplnky sú jednoduchšie a ľahšie verzie sietí VPN, ktoré ponúkajú niektoré, ale nie všetky výhody úplnej siete VPN..

Hlavným dôvodom, prečo ľudia používajú doplnky VPN, je ľahší prístup k obsahu s obmedzeným prístupom a rýchlejšou rýchlosťou ako pri úplnej sieti VPN..

Aké druhy doplnkov VPN existujú?

Je dôležité pochopiť, že druh splnomocnenia, ktorý každý poskytovateľ používa, je iný.

Dva najbežnejšie typy proxy serverov, ktoré používajú poskytovatelia VPN, sú HTTP alebo HTTPS.

Protokol HTTP proxy vám umožňuje pripojiť sa na web, ktorý je geograficky obmedzený, ale neposkytuje šifrovanie ani súkromie pre to, čo si prezeráte od vášho poskytovateľa internetových služieb..

Vždy by som vám odporúčal používať tento druh proxy servera spolu s úplnou sieťou VPN na zabezpečenie a ochranu osobných údajov.

Na druhú stranu, proxy HTTPS vám umožňuje pripojiť sa k obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením a zároveň šifrovať vaše údaje. Niektoré rozšírenia proxy servera HTTPS skrývajú žiadosti DNS, zatiaľ čo iné nie, takže by ste sa mali u svojho poskytovateľa overiť, či je zabezpečené a súkromné..

Mal by som používať rozšírenie VPN prehliadača Firefox alebo úplné VPN?

Použitie doplnku alebo rozšírenia prehliadača Firefox namiesto úplnej VPN alebo mobilnej aplikácie v stolnom počítači neposkytuje rovnakú úroveň ochrany.

Táto skutočnosť znamená, že rozšírenia Firefoxu nie sú vhodné pre všetkých používateľov, napríklad pre tých, ktorí sa viac zaujímajú o svoje súkromie alebo bezpečnosť. Pre ostatných, ktorí sa obávajú iba prístupu k geoobmedzenému obsahu, môže postačovať rozšírenie prehliadača VPN.

Z dôvodu vyššie uvedených problémov s bezpečnosťou a ochranou súkromia zvyčajne zistíte, že väčšina poskytovateľov sietí VPN obsahuje doplnok Firefox ako súčasť komplexnejšieho balíka VPN a že povzbudzuje používateľov k implementácii oboch.

Ak je to možné, odporúčam používateľom prihlásiť sa na úplnú sieť VPN, ktorá poskytuje prístup k doplnkom Firefoxu spolu s mobilnými a stolnými aplikáciami. Týmto spôsobom ste úplne chránení vo všetkých svojich zariadeniach.

“The Swoop” od J. Albert Bowden II licencovaný podľa CC BY 2.0

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

82 + = 86

map