5 najlepších sietí VPN pre Android TV boxy v roku 2020


Televízne boxy s Androidom sú malé zariadenia typu plug-and-play, ktoré sa pripájajú k televízoru a umožňujú prístup k televíznym programom, filmom a hrám.

Môžu zmeniť takmer akýkoľvek televízor na inteligentný televízor, ktorý vám umožní prístup k obľúbeným webovým stránkam, ako sú Netflix, Hulu, YouTube a ďalšie priamo na vašom televízore, a nie prostredníctvom malých obrazoviek prenosných počítačov, tabletov a telefónov..

Niektorí používatelia, ktorí sú vysťahovalci z iných krajín, na dovolenke alebo v zahraničí za prácou, môžu chcieť získať prístup k službám streamovania televízneho vysielania zo svojej domovskej krajiny v televízore Android TV. Bohužiaľ, veľa obsahu je geograficky uzamknuté, čo znamená služby vám umožnia prístup iba do knižnice obsahu krajiny, v ktorej sa práve nachádzate.

Dobrou správou je, že tento zátaras môžete obísť, pretože spôsob, akým sa využívajú streamingové služby, sa dá obísť pomerne jednoducho, ak viete, ako.

Väčšina streamingových aplikácií a webových stránok blokuje používateľov zo zahraničia zistením adresy IP zariadenia, ktorá odhaľuje ich aktuálnu polohu. IP adresa funguje podobne ako poštová adresa a hovorí iným serverom na internete, kde sa zariadenie nachádza na svete.

Ak sa chcete obísť a odblokovať obsah, môžete sa zaregistrovať pre VPN (Virtual Private Network), ktorá môže zmeňte svoju IP adresu na inú na inom mieste. To môže prinútiť vašu aplikáciu alebo web, aby ste si mysleli, že sa nachádzate v krajine, ktorá umožňuje požadovaný obsah. Služba potom tieto toky odblokuje a budú k dispozícii na prezeranie.

V roku 2019 som vyhodnotil dostupné možnosti siete VPN a objavil som 5 najlepších sietí VPN pre platformy Android TV. V tomto prehľadnom sprievodcovi preskúmam každú sieť VPN, pričom sa zameriam na ich silné a slabé stránky..

Ako nastaviť VPN s Android TV boxy

Väčšina dobrých sietí VPN je dodávaná s aplikáciou pre Android, ktorú si môžete stiahnuť do televízorov Android TV a do telefónov alebo tabletov s Androidom. Tieto aplikácie sú zvyčajne dostupné v obchode Google Play alebo na webe poskytovateľa VPN.

Tu je podrobný návod, ako používať VPN s boxom Android TV.

 1. Prihláste sa na odber poskytovateľa VPN, ktorý funguje dobre s boxami Android TV. ExpressVPN odporúčam ako najlepší pre Android TV boxy.
 2. Navštívte v obchode Android TV obchod Google Play.
 3. Stiahnite si aplikáciu od poskytovateľa VPN.
 4. Prihláste sa pomocou prihlasovacích údajov k účtu VPN.
 5. Po prihlásení, v aplikácii VPN vyberte server VPN, ku ktorému sa chcete pripojiť.
 6. Vaše pripojenie je teraz bezpečné a vaša IP adresa sa zobrazí ako vo vybranej krajine.

Poznámka: Ak z akéhokoľvek dôvodu nemáte prístup k službe Google Play z konkrétneho televízneho prijímača, existuje ďalší spôsob, ako pridať sieť VPN do televízneho prijímača, čím sa zvýši bezpečnosť a odblokujete geograficky obmedzený obsah. Táto metóda sa nazýva „sideloading“ a je zložitejšia ako používanie aplikácie.

Ak potrebujete podporu pri zaťažení vašej siete VPN, pridali sme pokyny v dolnej časti tohto článku.

Najlepšie VPN pre Android TV boxy

Nižšie uvádzam päť najdôležitejších sietí VPN, ktoré vám pomôžu s streamovaním videa, odblokovaním obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením a zvýšením zabezpečenia vášho zariadenia Android TV..

Podrobnejšie sa budem venovať ďalej, ale tu je rýchle zhrnutie piatich najdôležitejších sietí VPN pre Android TV v roku 2019.

 1. ExpressVPN: Mojou voľbou číslo 1 pre boxy s Android TV v roku 2019 je ExpressVPN. Odvádza skvelú prácu pri odblokovaní geografických obmedzení pre Netflix, Amazon Prime Video a BBC iPlayer. Postavený s vysokými rýchlosťami a množstvom špičkových bezpečnostných funkcií.
 2. NordVPN: Táto sieť VPN obsahuje veľkú sieť serverov, takže je schopná odblokovať obsah z mnohých krajín sveta. Funguje to dobre s televíznymi prijímačmi Android a hlavnými streamovacími webmi vrátane siete Netflix.
 3. CyberGhost: Rastúci poskytovateľ VPN, ktorý dokáže odblokovať lokality s obmedzeným prístupom, vrátane serverov Hulu a Netflix. Umožňuje 7 pripojení z jedného odberu, takže môžete chrániť svoje zariadenie Android TV a ďalšie zariadenia.
 4. Surfshark: Surfshark je veľmi rýchla VPN s dobrým počtom serverov. Je schopný odblokovať populárne streamovacie služby vrátane Amazon Prime a Netflix. Podpora pre neobmedzený počet zariadení je veľkou výhodou.
 5. PrivateVPN: Aj keď má tento poskytovateľ menšiu serverovú sieť ako ostatní, stále pokrýva veľké množstvo krajín a zaznamenáva veľmi vysoké rýchlosti. Bezpečnosť je tiež veľmi robustná.

Na vyhodnotenie VPN v tomto zozname som použil nasledujúce kritériá.

 • Rýchlosti streamovania a stabilita pripojenia
 • Vyhradená aplikácia pre Android
 • Samostatný súbor APK Android pre manuálne inštalácie
 • Schopnosť odblokovať niekoľko streamingových služieb
 • Dobrá kontrola bezpečnosti a ochrany súkromia

Tu je môj zoznam najlepších sietí VPN pre Android TV boxy v roku 2019.

1. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

ExpressVPN poskytuje vysoké rýchlosti, ktoré sú skvelé na streamovanie a ktoré vám umožňujú sledovať vaše obľúbené relácie alebo filmy vo vysokom rozlíšení pri používaní siete VPN v televízore Android TV.

K dispozícii je špeciálna aplikácia pre zariadenia s Androidom, ktorú je možné ľahko stiahnuť, nastaviť a používať. Pre tých, ktorí potrebujú VPN pridať manuálne, je tu tiež možnosť stiahnuť si balík APK.

Tento poskytovateľ tiež dodáva rozsiahlu sieť serverov VPN s viac ako 3 000 serverov vo viac ako 90 krajinách, aby používatelia mohli odblokovať obsah z rôznych krajín.

ExpressVPN je jednou z najlepších sietí VPN na odblokovanie geograficky obmedzeného obsahu. Patria sem hlavné weby ako Amazon Prime, Netflix a BBC iPlayer a mnoho ďalších služieb sieťového streamingu..

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov používateľov patrí medzi najlepšie dostupné z akejkoľvek siete VPN s 256-bitovým šifrovaním AES na vysokej úrovni. K dispozícii je tiež internet hlavný vypínač, ako aj IP a IP Únik DNS ochrana aby sa zabezpečilo zachovanie súkromia.

ExpressVPN dodržiava politiku bez protokolov, takže žiadne informácie o používateľovi nie sú uložené ani zdieľané.

Okrem aplikácie pre Android sú k dispozícii aj aplikácie pre Microsoft Windows, Mac, iOS, Linux a Amazon Fire TV. ExpressVPN ponúka podporu pre Apple TV aj prostredníctvom služby MediaStreamer a VPN je možné manuálne nainštalovať na smerovače a zariadenia Roku..

ExpressVPN má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Pros

 • Vysoké rýchlosti streamovania
 • Vyhradená aplikácia pre Android a balík APK
 • Odblokuje Netflix a BBC iPlayer
 • Prevádzkuje sieť viac ako 3 000 serverov pokrývajúcich 94 krajín
 • Vysoká úroveň bezpečnosti a súkromia

Zápory

 • V porovnaní s niektorými inými sieťami VPN je drahá

NAJLEPŠIA VPN PRE BOXY PRE ANDROID TV: ExpressVPN je moja voľba VPN číslo 1 pre všetky televízne prijímače s Androidom. Poskytovateľ ponúka ľahko použiteľnú aplikáciu pre Android, plus rýchle rýchlosti, vynikajúcu bezpečnosť a veľkorysú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

2. NordVPN

Logo NordVPN

NordVPN poskytuje slušné rýchlosti streamovania na väčšine serverov, okrem niektorých veľmi rýchle servery optimalizované na streamovanie obsahu. Toto je užitočná funkcia, keď používate VPN s boxom Android TV na sledovanie vašich relácií alebo filmov s vysokou kvalitou obrazu.

K dispozícii je špeciálna aplikácia pre zariadenia s Androidom, ktorú si môžete stiahnuť do svojho systému z obchodu Google Play. K dispozícii je tiež súbor APK, ktorý môžete v prípade potreby použiť na načítanie VPN do zariadenia Android TV.

S viac ako 5 000 serverov v 60 krajinách, Spoločnosť Nord ponúka jedno z najväčších čísiel serverov v okolí, čo používateľom umožňuje prístup k obsahu z rôznych umiestnení vrátane Spojeného kráľovstva, Austrálie, USA, Kanady a ďalších. To vám umožní odblokovať všetky hlavné streamingové služby vrátane Netflix.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, je NordVPN rovnako efektívny. Existuje 256-bitové šifrovanie AES, ktoré v súčasnosti nie je možné, aby počítačoví zločinci alebo hackeri mohli robiť kompromisy.

Ochrana proti úniku DNS a IP znamená, že ani váš poskytovateľ internetových služieb nevie zistiť, na ktoré weby a služby máte prístup online, zatiaľ čo politika bez prihlásenia znamená, že vaše údaje nemožno zdieľať s nikým iným.

NordVPN umožňuje 6 spojení z každého účtu, čo je veľkorysé, najmä vzhľadom na to, že poplatky za predplatné sú nižšie ako mnoho iných porovnateľných poskytovateľov..

Aplikácia pre Android je skvelá pre váš televízny prijímač, ale pokryté sú aj vaše ďalšie zariadenia. Aplikácie pre platformy MacOS, Windows a iOS.

Pros

 • Slušné rýchlosti streamovania, s niektorými optimalizovanými servermi
 • Aplikácia pre Android, ktorá funguje dobre s TV prijímačmi pre Android
 • Odblokuje aplikácie BBC iPlayer a Netflix
 • 24/7 zákaznícka podpora

Zápory

 • Desktopové aplikácie môžu byť pomalé

NAJLEPŠÍ ROZPOČET VPN: NordVPN je vynikajúcou voľbou pri práci na rozpočte. Dobrá voľba pre Android TV, ponúka pôsobivé HD streamovanie a súčasne podporuje až 6 zariadení. Spoločnosť NordVPN neuchováva žiadne osobné denníky a ponúka ďalšie dobré bezpečnostné funkcie. 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

3. CyberGhost

Logo CyberGhost

CyberGhost ponúka rýchle rýchlosti a rastúcu sieť serverov po celom svete, vďaka čomu je dobrou voľbou pre Android TV boxy.

Aplikácia CyberGhost Android je užívateľsky prívetivá, a dokonca aj začiatočníci by mali byť schopní bez problémov zvládnuť sťahovanie, inštaláciu a používanie. Ak je to potrebné, existuje možnosť použiť súbor APK na načítanie VPN do vášho zariadenia.

CyberGhost dosahuje skóre odblokovania celkom dobre vďaka viac ako 3 700 serverom umiestneným v 60 krajinách. VPN môže odblokovať BBC iPlayer, Netflix, Hulu a Amazon Prime.

CyberGhost kladie veľký dôraz na bezpečnosť a nezaznamená vašu históriu prehliadania, IP adresa alebo časy pripojenia. Všetka prevádzka je šifrovaná na najvyššie štandardy pomocou 256-bitového kódu AES.

Ako už bolo spomenuté, CyberGhost prichádza s aplikáciou pre Android, ale má tiež aplikácie pre Windows, MacOS, iOS a Amazon Fire TV..

Pros

 • Veľmi vysoké rýchlosti
 • Ľahko použiteľná aplikácia pre Android TV box
 • Odblokuje väčšinu streamovaných služieb
 • Špičková bezpečnosť

Zápory

 • Vyskytol sa problém s odblokovaním niektorých streamovacích webov

VEĽKÁ HODNOTA: CyberGhost kombinuje rýchle rýchlosti streamovania s ľahko použiteľnou aplikáciou pre Android. Vďaka bezpečnostným funkciám najvyššej úrovne a zásadám neprihlásených osôb je táto služba pre používateľov TV prijímača Android TV dobrou voľbou. 45-dňová záruka vrátenia peňazí.

4. Surfshark

Logo SurfShark

Surfshark poskytuje užívateľom veľmi vysoké rýchlosti, čo je veľkým plusom pre tých, ktorí vysielajú televízne programy v HD.

Tento poskytovateľ je veľmi dobré pri odblokovaní populárnych streamovacích služieb, vrátane služieb Netflix, BBC iPlayer a Amazon Prime, čo používateľom poskytne väčší výber obsahu pri používaní ich zariadení Android TV Box.

Surfshark je dodávaný s aplikáciou pre Android, ktorá je pripravená na inštaláciu, čo zjednodušuje nastavenie na akomkoľvek kompatibilnom zariadení s Androidom.

Aj keď je tento poskytovateľ relatívne novou sieťou VPN a ponúka menšiu sieť ako ostatní poskytovatelia (500 serverov), pokrýva viac ako 50 krajín a poskytuje prístup k obsahu z celého sveta..

Surfshark poskytuje skvelé súkromie s politikou „no-logs“, ktorá nezaznamenáva absolútne žiadne používateľské údaje. Možnosti zabezpečenia sú tiež pôsobivé a ponúkajú 256-bitové šifrovanie AES najvyššej úrovne, čo takmer znemožňuje komukoľvek preniknúť do vašich súkromných údajov.

Ostatné funkcie, ako napríklad ochrana proti úniku DNS a prepínač zabíjania, pomáhajú zachovať súkromie stále.

Okrem aplikácie pre Android existuje podpora pre Windows, MacOS, Windows, Amazon Fire TV a Apple TV.

Pros

 • Veľmi rýchle servery
 • Ľahko použiteľná aplikácia
 • Pravidlá bez protokolov

Zápory

 • Relatívne malá sieť servera

JEDNODUCHÉ POUŽITIE: Surfshark poskytuje rýchle rýchlosti a prístup k mnohým službám špičkového streamovania. Vďaka spoľahlivým funkciám zabezpečenia a ochrany osobných údajov udržuje vaše osobné údaje v bezpečí online. Neobmedzené simultánne pripojenia z neho robia dobrú hodnotu. 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

5. PrivateVPN

PrivateVPN logo

PrivateVPN sa radí ako jedna z najrýchlejších VPN v podnikaní dnes. Rýchlosti môžu pomôcť podporiť vysokokvalitné televízne toky, takže môžete sledovať svoje obľúbené relácie v dokonalej čistote.

Aplikácia PrivateVPN pre Android sa ľahko používa a má čisté rozhranie, ktoré umožňuje používateľom jednoducho vybrať umiestnenie servera, ku ktorému sa chcú pripojiť..

Aj keď má tento poskytovateľ iba malú sieť pozostávajúcu iba zo 150 serverov, pokrývajú viac ako 60 krajín, čo znamená, že budete mať možnosť odblokovať obsah z rôznych miest..

Zistil som, že technológia PrivateVPN funguje dobre s Hulu, BBC iPlayerom, Netflixom a Amazon Prime Video, takže je ideálna pre používateľov televíznych prijímačov Android TV, ktorí majú radi tieto streamingové služby..

Bezpečnosť je prioritou pre PrivateVPN, a používa špičkové 256-bitové šifrovanie AES, ochranu proti úniku DNS a IP a prepínač kill pre verziu aplikácie pre systém Windows. Poskytovateľ tiež neukladá žiadne záznamy o aktivite používateľov.

Aplikácia PrivateVPN pre Android pokrýva váš televízny box a všetky vaše ďalšie zariadenia s Androidom. Aplikácie PrivateVPN sú navyše k dispozícii pre systémy Windows, Mac a iOS.

Pros

 • Rýchle streamingové rýchlosti
 • Aplikácia funguje dobre s televízormi Android TV
 • Odblokuje Netflix v USA, Spojenom kráľovstve a inde

Zápory

 • Veľmi nízke čísla serverov
 • Nepracuje v Číne

SUPER FAST: PrivateVPN funguje dobre s TV prijímačmi Android a je vhodný na všeobecné použitie, ako aj na sťahovanie a torrentovanie. Rýchlosti sú veľmi pôsobivé a existuje dobrá ochrana a ochrana súkromia. 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Môžem na svojom zariadení Android TV používať bezplatnú sieť VPN?

Ak hľadáte použitie VPN na bezpečný prístup k obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením v boxe Android TV, je najlepšie vyhnúť sa bezplatnej VPN.

Bezplatná sieť VPN zvyčajne neprichádza so všetkými funkciami, ktoré potrebujete, aby bol váš zážitok zo sledovania v televízore s Androidom príjemný, súkromný alebo zabezpečený.

Bezplatné siete VPN majú zvyčajne menšie siete serverov, používajú obmedzenia šírky pásma a používajú štandardy šifrovania na nízkej úrovni. Pokiaľ ide o výkon, toky sa môžu prerušiť a servery môžu byť preťažené prevádzkou.

Zadarmo VPN niekedy neponúkajú aplikácie pre Android, ktoré sú potrebné na čo najjednoduchšie pridanie VPN do televízora. Je to tiež pravda niektoré bezplatné siete VPN predávajú užívateľské údaje, aby zarobili peniaze.

Aby ste zostali v bezpečí s VPN, odporúčame vám držať sa dôveryhodných a renomovaných platených poskytovateľov, ktorí majú dobre načrtnuté zásady ochrany osobných údajov..

Ako nastaviť sieť VPN ručne

Zatiaľ čo všetkých 5 sietí VPN odporúčaných v tejto recenzii poskytuje ľahko použiteľné aplikácie pre Android, môžete mať zariadenie, ktoré vyžaduje pridanie VPN ručne.

Podľa pokynov nižšie ručne nainštalujte a nakonfigurujte sieť VPN pomocou súboru APK.

Ako manuálne nainštalovať súbor APK

Ak chcete manuálne nainštalovať súbor APK, navštívte webovú stránku vybraného poskytovateľa VPN. Prihláste sa do svojho účtu a skontrolujte odkaz na súbor APK. Toto bude s najväčšou pravdepodobnosťou v časti aplikácie pre Android na webe poskytovateľa VPN.

Ako príklad uvádzam funkčný postup, ktorý je potrebný na „sideload“ VPN pomocou súboru APK od ExpressVPN..

Poznámka: ExpressVPN to odporúča iba v prípade, že používate staršiu verziu systému Android - pod verziu 5.0 (Lollipop) alebo ak nemôžete priamo stiahnuť ExpressVPN z Obchodu Play.

 1. Začnite zapojením jednotky USB Flash do počítača.
 2. Potom načítajte webovú stránku ExpressVPN a prihláste sa. Vyberte položku Nastavenie na viacerých zariadeniach > Android > Stiahnite si APK.
 3. Uložte súbor APK do svojho počítača a potom presunúť súbor APK na svoju jednotku Flash. Potom vyberte disk Flash z počítača.
 4. Zapnite svoje zariadenie Android TV a povoľte svojmu zariadeniu inštalovať aplikácie z neznámych zdrojov tak, že prejdete do časti Nastavenia > Bezpečnosť a obmedzenia. Zapnite možnosť „Neznáme zdroje“ a po zobrazení výstražnej správy stlačte „OK“.
 5. Potom si stiahnite a nainštalujte Prieskumník súborov FX Správca súborov z Google Play.
 6. Po inštalácii zapojte disk Flash do zariadenia Android TV Box.
 7. V programe FX File Explorer otvorte USB. Vyhľadajte súbor APK ExpressVPN stiahnutý v kroku 2 a potom vyberte možnosť Inštalovať.
 8. Po inštalácii kliknite na tlačidlo Otvoriť. ExpressVPN je teraz k dispozícii na používanie v televízore Android TV.

záver

Boxy s Androidom môžu ponúknuť svet možností streamovania obsahu a VPN môže otvoriť ďalšie možnosti odomknutím geograficky obmedzeného obsahu.

Logo ExpressVPN

VPN ako ExpressVPN vám nielen umožní bezpečný prístup k obsahu, ale tiež vám umožní vychutnať si vysoké rýchlosti a sledovať svoje obľúbené relácie bez vyrovnávacej pamäte, oneskorenia alebo straty kvality.

Viac informácií alebo zakúpenie predplatného nájdete na webovej stránke ExpressVPN.

„Android“ od spoločnosti Scott Akerman s licenciou podľa CC BY 2.0

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 1

map