2020’de BAE için En İyi VPN Sağlayıcıları Nelerdir?


Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), çevrimiçi sansür söz konusu olduğunda katıdır. Yerel dini inançlara dayanarak ahlaksız kabul edilen web siteleri aktif olarak engellenmektedir. Hükümet, İnternet Servis Sağlayıcılarını (İSS) web sitelerine ve diğer çevrimiçi hizmetlere erişimi engellemeye zorlamak için anahtar kelimeler kullanıyor.

Bu, çeşitli video ve ses sağlayıcılarına, kumar ve oyun sitelerine ve diğer “ahlaksız” sitelere erişimin engellenmesine neden olur.

Bir VPN, İnternet bağlantınızı şifreleyerek BAE hükümet yetkililerinin ve İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS) çevrimiçi seyahatlerinizi algılamasını ve / veya engellemesini önler. Bu makalede, BAE'deyken sizi en iyi şekilde korumak için en iyi 5 VPN'i paylaşacağım.

Bu makalenin ilerisinde, Birleşik Arap Emirlikleri gibi kısıtlayıcı bir ülkede VPN kullanmak için en iyi uygulamaları paylaşacağım.

BAE için en iyi VPN'ler

Tüm en iyi VPN sağlayıcılarımı test ettim ve test sonuçlarım bu 5 VPN BAE içinden en iyi korumayı sunacak. TL; DR özeti aşağıdaki gibidir:

  1. ExpressVPN: Bu sağlayıcının şifreli, kill korumalı bağlantıları, BAE sınırları içerisindeki çevrimiçi seyahatlerinizi meraklı gözlerden korumak için 1 numaralı seçenek haline getirir. IPv6 sızıntı korumaları ve özel DNS sunucuları ek koruma görevi görür.
  2. NordVPN: Bu uygun fiyatlı sağlayıcı, hepsi BAE'nin içindeyken optimum koruma sağlayan gizlenmiş sunucular, anahtar koruması, özel DNS sunucuları ve kötü amaçlı yazılım ve reklamların engellenmesini sunar. Çift VPN seçeneği, bağlantınızı bir çift VPN sunucusu üzerinden yönlendirerek ek anonimlik sağlar.
  3. Surfshark: VPN dünyasına yeni giren bu sağlayıcı, BAE ve Orta Doğu'nun diğer bölgelerindeki mükemmel korumasıyla hızla tanınmaktadır. Sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin vererek, büyük aileler ve küçük işletmeler için en iyi seçimdir..
  4. PrivateVPN: İsveç merkezli, bu iyi korunmuş bağlantılar için itibar kazanmış olan VPN endüstrisine yeni eklenen bir başka. Kill switch, IPv6 sızıntı ve DNS sızıntı korumaları mevcuttur.
  5. VyprVPN: Bu sağlayıcının BAE'de zaman zaman bazı sorunları olsa da, sağlayıcının müşteri destek çalışanları VPN'nin bu makale zamanında iyi çalıştığından emin olmamı sağlıyor. Sağlayıcı tüm sunucularının sahibi ve işletmecisidir.

Aşağıdaki ölçütleri kullanarak en iyi BAE VPN'lerini değerlendirdim ve sıraladım:

 • Tam gizlilik koruması
 • Toplam güvenlik koruması
 • Yüksek bağlantı hızları
 • Geniş kapsamlı global sunucu kapsamı
 • Kapsamlı çoklu platform desteği
 • Optimum müşteri desteği

İşte BAE'de kullanmak için en iyi 5 VPN listem.

1. ExpressVPN
ExpressVPN logosu

ExpressVPN, BAE tabanlı internet etkinliğinizi gizli tutmak ve tespit edilmekten korumak için 1 numaralı seçenektir.

Sağlayıcının süper hızlı bağlantıları, askeri sınıf şifrelemenin yanı sıra otomatik bir öldürme anahtarı, IPv6 sızıntı koruması, DNS sızıntı koruması ve bilgisayarınızı yalnızca ExpressVPN’in DNS sunucularını kullanmaya zorlama seçeneği ile korunur.

İngiliz Virgin Adaları merkezli sağlayıcı hiçbir kayıt tutmaz, hiç kimsenin sağlayıcıyı çevrimiçi etkinliklerinizin geçmişini göstermeye zorlayamayacağından emin olun. Tek kullanımlık bir e-posta adresiyle servise kaydolun ve Bitcoin ile ödeme yapın, hiç kimse hesabınızı doğrudan size bağlayamaz..

94 ülkede 3.000'den fazla VPN sunucusuyla ExpressVPN sizi genellikle erişilemeyen tüm içerik dünyasına bağlayabilir.

ExpressVPN, macOS, iOS, Windows, Android, Linux, Kindle Fire HD, Nook ve Chromebook cihazları için yerel uygulamalar sunar. Tarayıcı uzantıları Chrome ve Firefox tarayıcıları için kullanılabilir. Aynı anda 5'ten fazla cihazı korumak istiyorsanız veya yukarıdaki listede bulunmayan cihazlarınız varsa, sağlayıcının yönlendirici desteğinden yararlanın.

7/24 canlı destek sohbeti, e-posta desteği, bir destek bileti izleme sistemi ve aranabilir bir destek kitaplığı sayesinde ExpressVPN desteği günün her saatinde yanınızda.

Artıları:

 • Kesin kayıt tutmama politikası
 • Anonim Bitcoin ödeme seçeneği
 • Bağlantı şifreleme, kill switch ve DNS sızıntı koruması
 • Optimal uygulama desteği
 • Dünya çapında sunucu ağı

Eksileri:

 • Diğer birçok VPN'den daha pahalı

BAE İÇİN EN İYİ VPN: ExpressVPN, Birleşik Arap Emirlikleri internet etkinliğinizi gizli tutmak için en iyi VPN'dir. Dünyanın çoğuna hızlı bağlantılar sağlar. 30 günlük para iade garantisi mevcuttur.

ExpressVPN tam incelememi okuyun.

2. NordVPN

NordVPN logosu

NordVPN, BAE içinden çevrimiçi etkinlikleriniz için mükemmel koruma sağlar. İle bağlantı gizleme ve Çift VPN koruması, hizmetin üstesinden geldin.

Sağlayıcı, herhangi bir çevrimiçi etkinliği kolayca gerçekleştirebilecek bağlantı hızları sunar.

Bu faaliyetler, sağlayıcının devlet düzeyinde şifreleme, bağlantı gizleme ve kill switch koruması sayesinde meraklı gözlerden korunur. Sağlayıcının özel DNS sunucuları, DNS sızıntılarına karşı korunmaya yardımcı olur. “Çift VPN” seçeneği, bağlantınızı ikiz VPN sunucuları üzerinden yönlendirerek daha fazla anonimlik ekler.

Bu Panama VPN hizmeti, sunucularına bağlıyken eylemlerinizin kaydını tutmaz. Kullanılabilir bir e-posta adresi ve Bitcoin ödemesinin kombinasyonu, aboneliğinizi tamamen gizli tutar.

NordVPN'in 60 ülkede konuşlanmış 5.200'den fazla sunucusu var, dış dünyaya mükemmel erişim.

Windows, iOS, Android, macOS, Linux ve Android TV platformlarının tümü NordVPN’in yerel uygulama destek listesini yapar. Chrome ve Firefox kullanıcıları bir NordVPN uzantısı kullanarak tarayıcı oturumlarını koruyabilir.

6'dan fazla eşzamanlı bağlantıya ihtiyacınız varsa veya diğer cihazları korumanız gerekiyorsa, sağlayıcının yönlendirici desteği işe yarar.

7/24 müşteri desteği, canlı destek sohbeti, e-posta, "bize ulaşın" formu ve aranabilir bir bilgi tabanı aracılığıyla edinilebilir.

Artıları:

 • Kullanıcı kaydı yok
 • Bütçe fiyatlandırması
 • Çift VPN koruması
 • Bağlantı gizleme

Eksileri:

 • Bu listedeki en düşük bağlantı hızları

EN İYİ BÜTÇE VPN: NordVPN, birçok Emirati dirhem harcamadan mükemmel koruma isteyen BAE tabanlı kullanıcılar için en uygun VPN seçeneğidir. Çift VPN ve bağlantı gizleme, bu pazarlık sağlayıcısının sunduğu korumalardan sadece birkaçıdır. 30 günlük para iade garantisi mevcuttur.

NordVPN tam incelememi okuyun.

3. Surfshark

SurfShark logosu

Surfshark, diğer birçok VPN sağlayıcısınınkine eşit bağlantı koruması sağlar ve buna ek olarak, hizmet ağına aynı anda istediğiniz sayıda cihazı bağlamanıza olanak tanır.

Hizmetin indirme hızları yüksektir ve çevrimiçi içeriğe güvenilir erişim sağlar.

Devlet düzeyinde şifreleme ve kill switch koruması çevrimiçi etkinliklerinizi korurken, sağlayıcının CleanWeb özelliği istenmeyen reklamları ve izleyicileri engeller. “MultiHop” koruması, ek koruma için internet trafiğinizi ikiz sunucular üzerinden yönlendirir.

Surfshark’ın sunucuları sayesinde kayıt tutmaz Kesin kayıt tutmama politikası. Sağlayıcı ayrıca Bitcoin'i abonelik planları için ödeme olarak kabul eder.

50'den fazla ülkede 800'den fazla sunucudan oluşan küresel bir sunucu ağı, tüm dünyadaki içeriğe iyi erişim sunar, ancak daha fazla abone eyleme katıldıkça hızların düşmesine neden olabilir.

Surfshark, iOS, Android, macOS, Windows, Linux ve Amazon Fire TV platformları için seçenekler sayesinde en önemli cihaz platformlarına sahiptir. Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları da bir seçenektir.

Eşzamanlı bağlantı desteği, alabileceğiniz kadar iyidir. sınırsız eşzamanlı bağlantı ödeneği. Ayrıca, sağlayıcının geniş kapsamlı yönlendirici seçeneklerini kullanarak yukarıdaki listede bulunmayan cihazları koruyabilirsiniz.

Müşteri desteği, aranabilir destek kütüphanesi, iletişim formu ve 7/24 canlı sohbet sayesinde Surfshark'ta 24 saat öneri.

Artıları:

 • MultiHop sunucu korumasını iki katına çıkarır
 • Eşzamanlı bağlantılarda sınır yoktur
 • Mükemmel çok yönlü güvenlik ve gizlilik korumaları

Eksileri:

 • Uygulamalarında bazı gelişmiş seçenekler eksik
 • Global sunucu numaraları tıkanıklığa neden olabilir

TİCARİ KULLANIM İÇİN MÜKEMMEL: Surfshark'ın sınırsız eşzamanlı bağlantı ödeneği, küçük işletmelerin sahipleri veya büyük aile müdürleri için çekici olmalıdır (ancak suç aileleri değil, çünkü bu yasadışıdır). 30 günlük para iade garantisi mevcuttur.

Surfshark hakkındaki tam incelememi okuyun.

4. PrivateVPN

PrivateVPN logosu

PrivateVPN mükemmel koruma ve bağlantı hızları sağlar, ancak global sunucu ağı biraz incedir.

Bu VPN'nin sağladığı bağlantı hızları 2. sırada yer alıyor ve keyfini çıkarabileceğiniz her türlü oyun eğlencesini işleyebilir.

Askeri düzeyde şifreleme günün korunmasıdır, öldürme anahtarı ve IPv6 sızıntı önleme koruma seviyesine ekler. Sağlayıcının gelişmiş Stealth VPN koruması, VPN etkinliğinizi gizler ve normal tarayıcı trafiği gibi görünmesini sağlar.

Sağlayıcının sunucuları çevrimiçi etkinliklerinizle ilgili hiçbir bilgi depolamaz ve Bitcoin ödeme seçeneği abonelik bilgilerinizin gizli kalmasına yardımcı olur.

PrivateVPN küresel sunucu ağı, 60 ülkede konuşlandırılmış 150 sunucu, sağlayıcı müşteri eklemeye devam ettikçe işlerin biraz yavaşlayabileceği anlamına gelen bazı iyileştirmelere dayanabilir..

Yalnızca büyük 4 platformu kapsadığı için uygulama desteği de biraz sınırlıdır: iOS, Android, macOS ve Windows. 6 adede kadar eşzamanlı bağlantı mevcut. Daha fazlasına ihtiyaç duyan kullanıcılar yönlendiricilerinde PrivateVPN kurabilir.

7/24 canlı destek sohbeti mevcut olsa da, sağlayıcının SSS bölümü aranamaz ve sizi yardım için bölüme "göz atmaya" zorlar. Bir iletişim formu da mevcuttur.

Artıları:

 • Yüksek indirme hızları
 • 6 eşzamanlı bağlantı
 • Gizli VPN özelliği VPN kullanımının gizlenmesine yardımcı olur

Eksileri:

 • İnce uzatılmış sunucu ağı
 • Aranabilir destek kütüphanesi yok

DENEYİMLİ VPN KULLANICILARI İÇİN İYİ SEÇENEK: PrivateVPN, sağlayıcının uygulamalarında bulunan gelişmiş seçenekleri takdir edecek kullanıcılar için oldukça koruyucu bir seçenek sunar. 30 günlük para iade garantisi mevcuttur.

PrivateVPN tam incelememi okuyun.

5. VyprVPN

vyprVPN-logo

VyprVPN bu listedeki tüm sunucu ağlarına sahip olan ve çalışan tek VPN sağlayıcısıdır. Sağlayıcının diğer güvenlik ve gizlilik teklifleri arasında kill switch koruması, hükümet düzeyinde şifreleme ve özel DNS ayarları bulunur.

VyprVPN bu toplantının en hızlısı olmaktan uzaktır, ancak çevrimiçi etkinliklerinizden herhangi birini kolayca halledebilir. Bağlantıları devlet düzeyinde şifreleme, öldürme anahtarı koruması ve bir otomatik yeniden seçenek. Daha iyi DNS sızıntısı koruması için VyprVPN DNS sunucularını kullanma seçeneği de mevcuttur.

İsviçre VPN sağlayıcısı herhangi bir günlük tutmaz, bu nedenle üçüncü tarafların yararlanabileceği hiçbir çevrimiçi etkinlik kaydınız yoktur. Ancak, bir Bitcoin ödeme seçeneği mevcut değil.

VyprVPN'lere bağlanabilirsiniz 70'den fazla ülkede 700'den fazla sahip olunan ve işletilen sunucu. VyprVPN'in kendi sunucularına sahip olması, hiçbir üçüncü taraf yüklenicinin verilerinize erişemeyeceği anlamına gelir.

VyprVPN’in yerel uygulama desteği Windows, macOS, Amazon Fire, Android, Android TV ve iOS platformlarına yönelik uygulamaları içerir. Kullanılabilir tarayıcı uzantısı yok.

Tek bir kimlik bilgisi kümesinde sağlayıcının sunucularına aynı anda 3 cihaza bağlanabilirsiniz. Bu yeterli değilse veya yukarıdaki listede bulunmayan cihazları korumanız gerekiyorsa, hizmetin yönlendirici uyumluluğundan yararlanabilirsiniz.

7/24 canlı destek sohbeti, aranabilir bir destek kütüphanesi, bir sorun bilet sistemi ve bir servis durumu sayfası ile 24 saat destek alabilirsiniz.

Artıları:

 • Şifreli, anahtar korumalı bağlantıları öldür
 • Günlük yok
 • Tescilli sunucular

Eksileri:

 • Diğer birçok VPN'den daha pahalı
 • Sadece 3 eşzamanlı bağlantı

EK GÜVENLİK: VyprVPN’in sahip olduğu ve işlettiği sunucular kişisel verileriniz için ek gizlilik sağlayarak üçüncü tarafları bilgilerinizden uzak tutar. Ayrıca BAE hükümet tiplerinin meraklı gözlerine karşı tampon görevi görürler. 30 günlük para iade garantisi mevcuttur.

VyprVPN tam incelememi okuyun.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde VPN Nasıl Kullanılır

Bu toplamadaki en iyi 5 VPN sağlayıcısının BAE sınırları içinden iyi çalıştığı kanıtlandı.

Ancak, BAE yetkililerinin birkaç VPN sağlayıcısının web sitelerini engellediğini unutmayın. Bunun anlamı her zaman bir VPN sağlayıcısına kaydolmalı ve uygulamalarını cihazlarınıza indirip yüklemelisiniz önce BAE'ye giriş.

İnternet faaliyetlerini BAE hükümetinin ve ISS'lerinin meraklı gözlerinden korumak isteyen kullanıcılar şu adımları izlemelidir:

 1. İhtiyaçlarınıza en uygun VPN sağlayıcısına abone olun.
 2. VPN uygulamalarını cihazınıza indirin ve yükleyin.
 3. VPN ağına giriş yapın.
 4. Seçin ve BAE sınırları dışında herhangi bir yerde bulunan bir VPN sunucusuna bağlanma.
 5. Yeni İnternet Özgürlüğünüzün Keyfini Çıkarın.

Önemli Not: Bir BAE'de VPN kullanımı teknik olarak yasa dışı olsa da, bir suçun komisyonunda kullanmadığınız sürece tutuklanmanız olası değildir. Daha fazla bilgi için makalenin sonuna doğru "BAE'de VPN'ler Yasal mı?".

Ücretsiz VPN BAE'de Kullanım için İyi Bir Seçenek Midir?

Kesinlikle hayır! Geleneksel olarak hiçbir zaman ücretsiz bir VPN önermememe rağmen, BAE tabanlı internet etkinliklerinizi korumak için özellikle tavsiye edilmeyen bir seçenektir.

Muhtemelen, BAE sınırları içerisindeyken bir VPN kullanmanın en önemli nedeni, çevrimiçi etkinliklerinizi izlenmekten veya soruşturulmaktan korumaktır. Ücretsiz bir VPN, izlemeye karşı uygun koruma sağlamaz.

Birçok ücretsiz VPN, kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini kaydedip daha sonra en yüksek teklif verene satarak her şeyin devam etmesini sağlar. Bilgilerinizi üçüncü taraflara satmak isteyen herhangi bir VPN sağlayıcısı, BAE yetkilileri kullanıcı günlükleriniz için dilekçe verirse muhtemelen çok fazla direnmeyecektir.

Gizlilik konusunu ele alırken, bazı ücretsiz VPN sağlayıcılarının, kullanıcıların tarama oturumlarına izinsiz izleme çerezleri ve reklamlar enjekte edildiğini belirteceğim..

Ayrıca, ücretsiz bir VPN kullanmanın uygun olmadığını da göreceksiniz. Bazı ücretsiz VPN'ler, bir VPN sunucusuna bağlanmadan önce sizi bekletme sırasında beklemeye zorlar. Bağlanmanıza izin verildiğinde, aralarından seçim yapabileceğiniz sınırlı sayıda sunucunuz olur. Yani, sağlayıcının tercih ettiği bir sunucuya otomatik olarak bağlı değilseniz.

Son ama en azından, sans maliyetli VPN'lerin genellikle kullanıcılarının bağlantı hızlarını azalttığı ve VPN kullanımlarına günlük veya aylık veri sınırları koyduğu bilinmektedir..

Sizi temin ederim, yukarıdaki bilgilerin hiçbiri ücretsiz bir VPN'yi iyi bir değer yapmaz. Hatta riskli bir teklif olarak düşünülebilir.

BAE'de Neden Bir VPN'e İhtiyacınız Var??

Freedom House, Birleşik Arap Emirlikleri'ne toplam 2018/9/100 İnternet Özgürlüğü Puanı veriyor (0 = En Ücretsiz, 100 = En Az Ücretsiz). Bu, “Ücretsiz değil”Özgürlük Puanı ölçeğinde.

Hükümet, pornografi, kumar ve terörizmle ilgili içerik içeren web sitelerine bağlantılar içeriyorsa uygulamaları ve web sitelerini engeller. Hükümeti eleştiren veya sosyal tabuları tartışan web siteleri de genellikle engelleniyor.

VoIP uygulaması Skype Aralık 2017'de engellendi. BAE sakini, binlerce e-imza alan Skype'ın engellemesini kaldırmak için bir Change.org çevrimiçi dilekçesi başlattığında, TRA daha sonra Change.org'u engelledi.

Bir VPN, çevrimiçi etkinliklerini bir şifreleme tüneli içinde saklayarak kullanıcının çevrimiçi etkinliklerini gizli tutar ve yetkililerin, İSS'lerin ve diğer meraklı tarafların bir kullanıcının çevrimiçi mastiklerini izlemesini neredeyse imkansız hale getirir..

BAE gibi kısıtlayıcı bir ülkede bu, kullanıcıların engellenen ve sansürlenen hizmetlere ve web sitelerine erişmesine olanak tanır.

BAE'de Gizliliğinizi En Üst Düzeye Çıkarma

BAE sınırlarına girdikten sonra, VPN sunucularınıza bağlanmadan önce aşağıdakileri yapın.

VPN uygulamanızda bulunan her korumayı açın. OpenVPN protokolü bir seçenekse, bunu kullanın. Kill switch koruması, otomatik yeniden bağlanma, gizleme özellikleri, "karıştırma" özellikleri ve etkinliklerinizi gizlemeye yardımcı olabilecek diğer özellikler varsa ve VPN kullandığınız gerçeği varsa, bunları etkinleştirin.

Anonimliğinizi en üst düzeye çıkarmanın diğer yolları arasında genel Wi-Fi etkin noktalarından kaçınmak, şifreli bir e-posta sağlayıcısı kullanmak ve Tor gibi güvenli bir tarayıcı yüklemek ve kullanmak yer alır..

BAE'deki VPN'ler Yasal mı??

BAE içinden bir VPN hizmeti kullanımının teknik olarak yasadışı olmasına rağmen, hükümetlerinin sadece bir VPN kullanmak için sizi kırması muhtemel değildir..

Hükümet şifreli bir bağlantı kullanıp kullanmadığınızı söyleyebilse de, yasadışı faaliyetler yürütmek için kullandığınızdan şüphelenmedikçe işlem yapmayacaklar.

Yasadışı faaliyetlerin komisyonunda bir VPN kullanılırsa, 500.000 AED - 2.000.000 AED (mevcut döviz kurlarında 140.000 USD - 540.000 USD) arasında para cezasıyla sonuçlanan ek ücretler söz konusu olabilir..

Yasadışı faaliyetler veri ve kimlik hırsızlığı, banka sahtekarlığı ve diğer hain programlar gibi siber suçları içerebilir. Bir VPN aracılığıyla yasaklanmış VoIP hizmetlerinin kullanılması da aynı yasa kapsamında cezalandırılabilir.

Yukarıdaki bilgiler, BAE'de herhangi bir ceza planının komisyonunda bir VPN kullanmanızdan kesinlikle vazgeçebilir olsa da, yerel yasaların bir film veya TV şovu akışı için otel odasının kapısını yıkmasının muhtemel olmadığından emin olabilirsiniz. VPN bağlantısı üzerinden Hulu'dan.

Başka Bir VPN Ne İçin İyi??

Bu makale bir VPN'in internet etkinliklerinizi nasıl gizli tutabileceğine odaklansa da, bir VPN'nin sunduğu diğer avantajları paylaşmasaydım hatırlıyorum.

Bir VPN, yayın Akışı, kumar ve genellikle dünya bölgenizde engellenebilecek diğer içerik ve hizmetler. Bu, internet trafiğini engellemeyen veya filtrelemeyen ülkelerde bile geçerlidir. (Netflix gibi akış hizmetleri, içeriklerinden bazılarına erişimi coğrafi olarak sınırlar.)

Bir VPN ayrıca, "onaylanmamış" sitelere ve hizmetlere erişiyorsanız ISS'nizin bağlantı hızınızı azaltmasını da önler. (Comcast ve Cox, P2P dosya paylaşımı yapan kullanıcıların bağlantı hızlarını daralttılar.)

Çevrimiçi etkinliklerinizi BAE yetkililerinin gözlerinden koruyan aynı şifreleme, fatura ödeme, bankacılık ve çevrimiçi alışveriş dahil olmak üzere verilere duyarlı etkinlikleri de bilgilerinizi çalmak isteyen bilgisayar korsanlarının gözleminden korur. Kahve dükkanlarında ve otellerde bulunanlar gibi korunmasız bir genel Wi-Fi etkin noktasını kullanırken özellikle değerlidir.

Sonuç

BAE hükümeti internet kullanımını kısıtlamak için ağır bir el kullanabilirken, BAE ağı kullanırken tüm internete erişimi açmanın bir yolu vardır.

ExpressVPN logosu

En iyi seçimim ExpressVPN gibi bir VPN, her türlü internet sansüründen kaçınmanın, çevrimiçi etkinliklerinizi gözlemden korumanın ve genellikle ulaşılamayabilecek bir içerik dünyasına erişim açmanın en iyi yoludur.

ExpressVPN hızlı indirme hızları, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı en uygun güvenlik ve gizlilik korumaları ile dünyanın dört bir yanından içerik ve hizmetlere kapı açan küresel bir sunucu ağı sunar.

Daha fazla bilgi veya abonelik satın almak için, ExpressVPN web sitesini ziyaret edin.

Guilhem Vellut'un “Emirates Palace” CC BY 2.0 lisansı altında

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 1

map