Jak zastavit Thptling ISP – Pixel soukromí


Jak zastavit Thptling ISP

Ikona rychloměru

Jste v 10. přímé hodině víkendu House of Cards na Netflixu a užíváte si všech 4K HDR dobrot, které je Frank Underwood ve vaší nové UHD Smart TV.

Najednou si všimnete, že video není tak ostré, jaké bylo. Je to pixelizace? A proč Netflix naznačuje, že sledujete jejich proud 1080p?

Platíte za připojení 60 Mb / s - a přesto vidíte čísla rychlosti takto:

Screenshot rychlosti internetu

Později prohledáváte nejnovější epizody své oblíbené komediální show - samozřejmě nic nezákonného. Přibližně v polovině stahování 3 GB klesne vaše dřívější rychlost stahování 56 Mb / s na 11 Mb / s. Co dává?

Vítejte v nádherném světě škrtících se poskytovatelů internetových služeb.

Co je Throttling?

Throttling je nejlépe definován, když váš poskytovatel internetových služeb (ISP) záměrně zpomalí rychlost vašeho širokopásmového připojení k internetu.

Takové omezení je obvykle reaktivním opatřením používaným poskytovateli internetových služeb a dalšími typy komunikačních sítí k regulaci provozu sítě a ke zmírnění přetížení sítě.

Každá síť se skládá ze serverů a klientů. Servery jsou speciálně nastaveny počítače, které ukládají obrovské množství dat, ke kterým mají klienti přístup. Klienti jsou počítače a další zařízení v síti, která vyžadují data ze serverů.

co je ISP Throttling

Na internetu jsou servery nejlépe definovány jako stroje, které obsluhují webové stránky a další online obsah - například video a audio - ke kterému přistupujete z počítače nebo mobilních zařízení, která jsou „klientskou“ součástí rovnice..

Každá síť - i jedna tak velká jako internet - má k dispozici pouze omezené množství šířky pásma. Čím více provozu v síti, tím pomalejší věci běží. (Mysli na 5 dálnic v Los Angeles ve špičce.)

co je omezená šířka pásmaPoskytovatelé internetových služeb provozují ve svých servisních oblastech síť WAN (Wide Area Network). Jejich síť je připojena k síti WAN, která je lépe známá jako internet. Zákazníci ISP připojují své počítače a další zařízení k WAN poskytovatele, což jim umožňuje odesílat a přijímat data na internetu.

Během špičkových provozních hodin mohou poskytovatelé internetových služeb omezit šířku pásma svých uživatelů, aby zmírnili přetížení sítě.

To je obecně považováno za prospěšné pro všechny uživatele. Přestože uživatelé mohou zaznamenat pomalejší připojení, mohou se alespoň připojit k webům a službám, které potřebují, místo toho, aby se nemohli úplně připojit.

Omezování šířky pásma lze považovat za totéž, jako když se elektrická společnost uchýlí ke zvětšování obočí během špičkových časů elektrické poptávky - například když je začátek srpna a každý má svou klimatizaci zapnutou ve stejnou dobu. Rolling brownouts jsou navrženy tak, aby zmírnily požadavky, takže celá rozvodná síť neklesá.

Zatímco omezení šířky pásma není přesně jako kolísání počtu obočí, poskytovatelé internetových služeb říkají, že omezování pomáhá zajistit každému přístup k internetu, za který platí. I když to není tak důležité jako udržování železa v plicích vašeho dědečka, rychlý internet je dnes mnohými považován za „pravý“..

To je dobrá stránka škrticí klapky, což je výhodné pro všechny zúčastněné. Nicméně, tam je tmavší stránka k omezení ISP, a to je to, co budeme diskutovat v tomto článku.

Proč poskytovatelé připojení narušují vaše připojení?

Váš poskytovatel připojení k internetu může z jediného z mnoha důvodů omezit vaše jediné připojení k internetu. (COUGH! Omluvy. COUGH!)

K omezování může dojít, když váš poskytovatel internetových služeb věří, že jste použili příliš mnoho dat v jakémkoli časovém období, dosáhli svého datového stropu za měsíc nebo jak jsme již dříve diskutovali, jednoduše, když je síť přetížená.

Je však známo, že poskytovatelé internetových služeb také výrazně omezují určité druhy provozu ve své síti. To může zahrnovat přenosy datových proudů, jako jsou Netflix a Hulu, tok torrentů nebo pokud uživatel zálohuje obrovské množství dat na svůj účet cloudového úložiště..

Logo Netflix

Díky omezování některých druhů dat mohou poskytovatelé internetových služeb povzbudit typ chování, kterému dávají přednost před svými zákazníky.

Zatímco pravidla FCC zakázala poskytovatelům internetových služeb omezení šířky pásma z jakéhokoli jiného důvodu, než je zpomalení služby, když uživatel dosáhne svého měsíčního stropu dat, vypadá to, že se věci budou měnit.

V dubnu nový předseda FCC Trump Administration Ajit Pai uvedl, že škrtání webových stránek a online služeb může zákazníkům skutečně pomoci. Jeho komentáře naznačují, že pokud má Pai svou cestu, FCC zruší mnoho pravidel pro neutralitu sítě, která agentura uzákonila před několika lety. Mnoho z těchto pravidel brání poskytovatelům internetových služeb v omezování toku dat uživatele.

Pai údajně věří, že nemusí existovat vůbec žádná pravidla týkající se neutrality sítě a doprovodných subjektů omezování šířky pásma a preferovaného zacházení pro poskytovatele obsahu, kteří chtějí za svůj obsah zaplatit „expresní pruh“..

Podle současných pravidel čisté neutrality nemohou poskytovatelé internetových služeb omezit přístup zákazníka a stahování obsahu (řekněme hudbu nebo filmy, jen tak pro zábavu), pokud se obsah a akt získání nezjistí jako nezákonný.

„Nelegální“ se může týkat řady věcí, ale většinou zahrnuje materiály chráněné autorskými právy, stejně jako skutečně zlý obsah, jako je dětská pornografie, a cokoli, co bylo v síti WB zobrazeno, zatímco to bylo pořád.

Kteří poskytovatelé internetových služeb Throttle?

Poskytovatelé internetových služeb již dlouho nemají rádi přenosy typu P2P / BitTorrent ve svých sítích. V každém okamžiku vedl každý ISP válku s tímto druhem provozu.

V roce 2007 to bylo ohlášeno Comcast použil aplikaci od Sandvine k omezení provozu BitTorrentu. Aplikace společnosti Sandvine přeruší každé nasazovací spojení s novými vrstevníky uživatele po pouhých několika sekundách, pokud to není uživatel Comcast.

Zpráva z roku 2008 si vyžádala Cox komunikace si zvykl pravidelně zasahovat do provozu BitTorrentu. Institut Max Planck pro softwarové systémy zveřejnil studii, která ukázala, že Cox to udělal nepřetržitě, a to nejen v době „špičkového přetížení“, jak poskytovatel tvrdil..

Věřím, že je bezpečné říci, že bez ohledu na to, co ISP používáte, došlo k tomu, že zákazník škrtil najednou.

ISP Throttling

Zatímco škrtění bylo v posledních letech ve Spojených státech v zásadě zakázáno, stále se odehrává v mnoha zemích - zejména v méně rozvinutých zemích, kde širokopásmové připojení musí ještě učinit těžké nájezdy.

Se změnou režimů v USA to vypadá, jako by škrcení v šířce pásma mohlo v blízké budoucnosti přinést velký, nevítaný návrat. Dokážu si představit, že poskytovatelé internetových služeb v současné době opouštějí své staré techniky, zatímco vylaďují některé nové, které vyvinuli, a dychtivě očekávali, že budou moci znovu dát data s omezením opuštění.

poskytovatel internetu Charta, který se nedávno spojil s Time Warner Cable, je v současné době u newyorského státního soudu, který čelí obvinění, že jeho internetová služba Spectrum-TWC slibovala zákazníkům rychlost, že věděla, že nemůže dodat.

Další obvinění tvrdí, že poskytovatel také neposkytl spolehlivý přístup k Netflixu, jakož i jinému obsahu a hrám online streamování.

Zatímco většina zpráv o mimozemském škrcení americkými dopravci dosáhla vrcholu zhruba v roce 2008, když FCC poprvé začal blíže zkoumat, jak poskytovatelé internetu využívali omezování šířky pásma, je pravděpodobné, že se opět stane oblíbeným nástrojem pro kontrolu návyků uživatele s hladovou šířkou pásma, pokud návrhy předsedy FCC se stávají pravidly.

Američtí poskytovatelé internetových služeb nejsou jedinými poskytovateli, kteří by mohli škrtit. Řada zpráv ze Spojeného království naznačuje, že poskytovatelé UK jsou stejně tak ochotní omezit šířku pásma svých zákazníků, jak byli kdysi poskytovatelé v USA.

Čísla omezující šířku pásma v posledních letech jsou naprosto anorektická, přičemž většina zpráv uvádí údaje přibližně od roku 2012. Zkuste, jak bych mohl, nemohl jsem najít žádné nejnovější údaje.

V roce 2012 však zpráva měřicí laboratoře podporované společností Google ukázala, že Spojené království se umístilo na 12. místě mezi zeměmi, kde poskytovatelé internetových služeb škrtili datové toky P2P. 28% veškerého provozu U.K. BitTorrent bylo omezeno. Spojené státy vykázaly mnohem nižší procento škrticí klapky, které dosáhly 14%.

Je Throttling legální?

Zatímco FCC se v posledních několika letech potýká s omezováním šířky pásma, pokud jde o skutečné zákroky na poskytovatelích internetových služeb, kteří škrtí, jedná se o celou ‘další rychlovarnou konvici ryb.

co je síťová neutralita

V září roku 2011 FCC vydala svá konečná pravidla pro „Zachování bezplatného a otevřeného internetu“. Pravidla stanovila, že poskytovatelé nesmí blokovat legální obsah ani nepřiměřeně diskriminovat při přenosu legálního síťového provozu..

V lednu 2014 však obvodní soud ve Washingtonu D.C. rozhodl, že FCC nemá pravomoc prosazovat pravidla neutrality sítě, protože poskytovatelé služeb nejsou „běžnými dopravci“. Od tohoto rozhodnutí AT&Společnost T předložila několik patentů, které umožňují omezení datových toků.

V únoru 2014 FCC oznámila plány na formulaci nových pravidel pro vynucení neutrality sítě při dodržování rozhodnutí soudu. Nový režim by poskytovatelům stále bránil v omezování údajů o konkrétních typech toků, ale také umožňoval poskytovatelům internetových služeb uzavřít dohody s poskytovateli obsahu, jako je Netflix, který by nabídl „rychlý pruh“ pro upřednostnění jejich obsahu..

Vzhledem k tomu, že šířka pásma v jakékoli síti je omezená, je logické, že prioritní přenos by měl být upřednostňován před jinými typy dat.

To znamená, že ačkoliv poskytovatelé internetových služeb by již nepřestali škrtat konkrétní typy dat, dávali by přednost jiným druhům, což se blíží stejné věci jako škrtení.

FCC v únoru 2015 rozhodl ve prospěch sítě Neutralita tím, že překlasifikoval širokopásmový přístup jako telekomunikační službu, čímž se stal společným dopravcem.

Takže, krátká odpověď na otázku, zda je škrtění legální? Záleží na tom, s kým mluvíte a kdy s nimi mluvíte.

Jak zjistit, zda váš ISP škrtí vás

Jak jsem již zmínil z get-go, můžete mít občas pocit, že váš ISP škrtí vaše datové připojení.

Po dlouhé relaci Netflixu s bingingem si můžete všimnout, že kvalita vašeho videa klesla nebo že se před přehráním vyrovnává. Nebo se vaše torrenty mohou zpomalit, nebo někdy úplně přestanou fungovat.

I když se jedná o více neoficiální ukazatele než oficiální ukazatele, existují konkrétnější způsoby, jak zjistit, zda vás váš poskytovatel internetových služeb škrtí. I když žádný z testů by se pravděpodobně neobjevil u soudu, alespoň vás ujistí, že nejste jen paranoidní. (No, alespoň o škrtící věci.)

Test stavu Internetu zkontroluje vaše připojení, zda neobsahuje známky jakéhokoli poškození.

Test měří, zda jsou propojovací body potížemi. Testuje rychlost od vašeho poskytovatele internetových služeb ve více propojovacích bodech s jinými poskytovateli. Velmi rozdílné výsledky mezi jednotlivými kontrolami (kroky), které aplikace spouští, naznačují, že mezi poskytovatelem internetových služeb a dalšími sítěmi jsou problémy.

Test ukazuje, zda připojení vašeho poskytovatele internetových služeb k sítím, kde je hostován oblíbený obsah a služby, vykazují nějaké přetížení. Pokud je jedno připojení znatelně pomalejší než ostatní, existuje velká šance, že váš poskytovatel internetových služeb bude moci škrtit obsah z této sítě.

Jak vidíte na obrázku níže, moje připojení nebylo při připojení k sítím zahrnutým v testu omezeno, protože všechny hodnoty byly blízko stejného čísla.

Jak zastavit Thptling ISP - Pixel soukromí

Pomocí testů portových skenerů WhatsMyIP.org zjistíte, které porty jsou blokovány. Můžete použít jejich test P2P portů, abyste zjistili, zda váš poskytovatel internetových připojení škrtí vaše připojení BitTorrent.

Cenným nástrojem, který již není k dispozici, ale stále jsou k dispozici cenné informace o „utváření provozu“ ISP, je Glasnost.

Testovací aplikace běžela na technologii appletů Java, která již v moderních prohlížečích není podporována. Apple dokonce před několika lety vypnul Java runtime schopnost ve svém operačním systému OS X. I když test již není k dispozici, podívejte se na web, kde najdete nějaké užitečné informace.

Jak zastavit zničení ISP

Nejlepší a osvědčený způsob, jak zabránit poskytovateli internetových služeb v omezení vašich datových toků, není volat a stěžovat si, najmout právníka nebo kontaktovat FCC. Ani náhodou. Kterákoli z nich bude trvat měsíce, ne-li roky, potíží, aby se projevila nějaká výhoda - pokud někdy. Nejjednodušší způsob, jak obejít úsilí vašeho poskytovatele internetových služeb, je použít proxy server nebo VPN.

1

Použijte server proxy

Zatímco proxy server nabízí mnohem pomalejší rychlost stahování, má tu výhodu, že je obvykle zdarma.

I když jsou k dispozici proxy servery typu pay-for-play, které poskytují lepší výkon, domnívám se, že pokud za službu zaplatíte, měli byste pokračovat a přihlásit se k dobrému poskytovateli VPN. VPN nabízí šifrování dat, lepší ochranu a lepší výkon než jakýkoli proxy server.

Proxy server je server, který funguje jako prostředník, přijímá požadavky z klientských počítačů (to by byl váš počítač) a doručuje klientům obsah z jiných počítačů.

Pro účely P2P požadavků lze snadno nastavit proxy server. Přestože je mimo rozsah tohoto článku podrobně popsáno, jak lze proxy server použít pro P2P / Torrenting, Zero Paid má pěkný návod, jak vše nastavit.

Při hledání poctivého poskytovatele proxy serveru je vhodné držet se důvěryhodných dodavatelů. CyberGhost nabízí vynikající proxy službu, kterou lze použít beze strachu, že někdo sleduje vše, co posíláte přes proxy server.

Anonymní proxy zdarma Powered by CyberGhost

2

Použijte VPN

VPN je vynikající volbou pro blokování vašeho poskytovatele internetových služeb v omezení vašeho provozu, zejména P2P / Torrenting provozu.

Dobrá VPN šifruje data, která odesíláte a přijímáte, a směruje je přes chráněný tunel. Váš poskytovatel internetových služeb uvidí, že odesíláte a přijímáte data, ale nebude schopen zjistit, o jaký druh provozu jde.

Jak funguje VPN

Je třeba poznamenat, že ačkoli použití připojení VPN zastaví vašeho poskytovatele internetových služeb v zjišťování, že používáte připojení k internetu pro torrentování nebo jakýkoli jiný typ provozu, který poskytovatel internetových služeb nedotkne ruky, nebude vás chránit před omezováním dat. který se spustí, když jste užili příliš mnoho měsíčního přidělení dat.

Podívejme se tedy blíže na používání VPN, abychom zabránili škrtení.

Co hledat v VPN

Chcete-li zabezpečit připojení k Internetu před poskytovatelem internetových služeb, který vám vyhovuje, musíte najít VPN, která nabízí následující funkce:

Zásady bez protokolování

Chcete, aby vaše VPN měla zásadu no-logs. Tímto způsobem, i když váš poskytovatel nějak zjistí, který poskytovatel VPN používáte, nemůže požádat o protokoly ukazující vaše využití prostřednictvím VPN, protože tyto záznamy neexistují.

proč byste měli používat pouze poskytovatele bez protokolů vpn

Poznámka:

Můžete také hledat VPN, která vám umožní platit za předplatné prostřednictvím bitcoinu nebo jiné šifrované měny.

Pokud k účtu nejsou připojeny žádné informace o kreditní kartě, bez ohledu na to, co může váš poskytovatel internetových služeb zjistit, není k vám žádné spojení. Pokud je bitcoin mimo vaši komfortní zónu, někteří poskytovatelé VPN berou také obchodní dárkové karty jako platbu, což je další skvělý anonymní způsob platby.

Prevence hloubkové kontroly paketů

Poskytovatelé internetových služeb mají nový oblíbený nástroj, který detekuje uživatele, kteří využívají VPN, aby jejich připojení zůstalo pod zábalem.

co je hloubková kontrola paketů

Deep Packet Inspection (DPI) umožňuje poskytovatelům internetových služeb identifikovat zdroj dat prostřednictvím inference na základě hlavy datových paketů. Proti tomu bude chránit dobrá VPN, takže i hlava datových paketů je šifrována a anonymizována.

"Zabijte Switch" Ochrana proti úniku dat

Je to jen povaha zvířete, že vaše služba VPN občas klesne, zatímco jste k ní připojeni. Pokud k tomu dojde, je možné, že by vaše využití dat „uniklo“ poskytovateli internetových služeb.

jak funguje ochrana před únikem dat vpn

Budete chtít VPN s vestavěným přepínačem kill, který odpojí všechny aplikace využívající data, pokud se VPN odpojí. Také byste měli hledat VPN, která dokáže chránit před úniky dat IPv4, IPv6 a DNS.

Zabijte ochranu proti úniku dat

Sdílené IP adresy

IP adresa je způsob, jakým vás ostatní počítače na internetu vyhledávají a vím, kam poslat požadovaná data. Je to také způsob, jakým váš poskytovatel internetových služeb ví, co děláte v jejich síti.

jak fungují sdílené IP adresy

Když se připojíte k poskytovateli VPN, který přiřazuje sdílené adresy IP, váš poskytovatel internetových služeb vám nemůže sdělit vaši aktivitu od stovek dalších lidí, kteří také sdílejí tuto adresu IP. Tato anonymita navíc pomáhá chránit vaše připojení před útoky Denial of Service.

Více protokolů

Každý dobrý poskytovatel VPN nabídne několik protokolů, které můžete použít k ochraně vašeho připojení. Protokoly šifrují vaše připojení a chrání vaše data před zvědavýma očima. Dobrá VPN poskytne několik protokolů a umožní vám přepnout se na ně kdykoli budete chtít.

Nejlepší VPN, které je třeba chránit před škrtením

1

ExpressVPN - 4,7 hvězdičky

Logo ExpressVPN

ExpressVPN vyhovuje všem výše uvedeným kritériím. Nabízí také řadu dalších funkcí, díky čemuž je ideální pro všechny uživatele, kteří hledají skvělou všestrannou ochranu VPN.

ExpressVPN obsahuje snadno nastavitelnou aplikaci, která je k dispozici pro platformy Windows, Mac, iOS a Android. Tato služba poskytuje rychlé připojení a vynikající zákaznickou podporu.

Expresní funkce VPN

Tato služba poskytuje úplnou podporu P2P / BitTorrentingu a respektuje právo jejich zákazníků používat připojení VPN libovolným způsobem, který dávají přednost. Neuchovávají si protokoly a nenabízejí možnost platby bitcoiny, což poskytuje úplnou anonymitu.

Služba začíná na 12,95 $ měsíčně, což je malá cena, kterou musíte zaplatit za skvělou ochranu VPN. Poskytují hezké slevy těm zákazníkům, kteří jsou ochotni na jaře získat 6měsíční nebo 12měsíční předplatné.

Další informace naleznete na webu ExpressVPN.

2

PRivate Internet Access VPN - 4,1 hvězdičky

Logo PrivateInternetAccess

Soukromý přístup k internetu VPN (PIA) zasahuje všechny body za ochranu vašeho internetového připojení před škrtením. I když nabízí poněkud datované rozhraní, zasahuje všechny správné poznámky, pokud jde o ochranu, hodnotu za vaše peníze a zákaznický servis.

PIA neuchovává žádné protokoly - což je, jak již bylo zmíněno, vždy skvělá funkce / jiná funkce. Jejich možnost platby v bitcoinech znamená, že při používání služby můžete skutečně používat inkognito, takže mezi platebními údaji a vaším účtem není žádné spojení..

Soukromý přístup na internet

PIA je jednou z cenově nejvýhodnějších VPN služeb, které jsou dnes k dispozici, počínaje 6,95 $ za měsíc, klesající na 5,99 $ za měsíc a 3,33 $ za měsíc, pokud jste ochotni souhlasit s 6měsíčním nebo 12měsíčním buy-inem, resp..

Další informace naleznete na webu VPN pro soukromý přístup k internetu.

3

IPVanish - 4,3 hvězdičky

IP VanishIPVanish také zasáhne všechny správné poznámky, pokud jde o ochranu internetového připojení uživatele před škrtením. Jedná se o skvělou službu VPN bez kompromisů, která je ideální pro jakoukoli aktivitu související s VPN, na kterou jsem byl schopen myslet.Funkce IP Vanish

Jak by měla mít každá plně fungující služba VPN, nabízí podporu P2P / BitTorrenting - s obvyklou námitkou ohledně nelegálního obsahu a podobně. Služba neuchovává žádné protokoly jakéhokoli druhu a poskytuje stále populární (alespoň zde) možnost platby bitcoinů. Okamžitá anonymita, zlato!

IPVanish nabízí konkurenční ceny, začínající na 10 USD za měsíc, a dobré slevy na 3-měsíční a 1-roční závazky.

Další informace naleznete na webu IPVanish VPN.

Akční body

Pokud se domníváte, že váš poskytovatel internetových služeb vaše připojení omezuje, budete se chtít blíže podívat na rychlosti, které od svého poskytovatele dostáváte. Měl by jsi:

1

Sledujte rychlost připojení k internetu

Proveďte testy rychlosti v různých denních dobách. Tímto způsobem získáte skutečnou představu o tom, co lze během dne očekávat. Věnujte také zvýšenou pozornost tomu, když se vaše připojení zpomalí a co právě děláte.

2

Zkontrolujte, zda připojení nefunguje

Proveďte škrticí testy nabízené testem stavu internetu a dalšími webovými stránkami. To pomůže určit, zda je vaše připojení k internetu jednoduše pomalé v důsledku intenzivního používání ve vaší oblasti, nebo zda váš poskytovatel může omezovat připojení k sítím jiných poskytovatelů..

3

Zeptejte se ostatních uživatelů na jejich zkušenosti

Informujte se u ostatních uživatelů vašeho poskytovatele služeb Internetu o tom, jaké byly jejich zkušenosti s poskytovatelem. Pokud oznámí podobné zkušenosti jako ty, mohlo by to znamenat, že váš poskytovatel internetových služeb používá k řízení provozu omezování.

4

Přihlaste se k odběru spolehlivého poskytovatele VPN

Najděte spolehlivého poskytovatele VPN (jako je můj oblíbený poskytovatel číslo 1, ExpressVPN), který vám pomůže zabránit poskytovateli internetových připojení v omezení vašeho připojení.

S trochou práce z vaší strany můžete detekovat a zabránit připojení vašeho ISP. Poté získáte skutečný výkon a přístup k obsahu, který platíte za každý měsíc.

Vložte symbol nebo šablonu obsahu

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 1

map